Grave shqiptare ju vjen era speca dhe tani ankohet pse spom don burri kur veq rrin te... | Histori Të Jetës

Grave shqiptare ju vjen era speca dhe tani ankohet pse spom don burri kur veq rrin te…

Grave shqiptare ju vjen era speca dhe tani ankohet pse spom don burri kur veq rrin te… – une prap qajo e temes te flijv e pitev te grave shqiptare, du me ju dhon kshillen e fundit e me u terhek nga kjo grup, Flijat edhe pitet ne Kosov e besa tash edhe ktu ne Gjerrmani te turqit i zavendson me nje 20 euro qekaq paskan vler pitet e juja e flijat, i kuptoj e i arsyetoj njerzit qe nuk kan kushte financjare edhe i vetmi opsion ne kuzhine. e saj eshte brumi e kto lloj ushqimi qe jau ka bo femrav shaiptare trupim si krelan me duqa me keqardhje e them se ne plazha neper bot vetem shqiltaret dallohen kur shkojn plazh qaq jan llom e pa komplekse tu honger qesi ushqim per dikond nga zori e me keqardhje i kuptoj por po njerzit qe kan kushte e prap hajn kto qe ja ka lon gjyshja ajo e shkreta ne koh te vet ska pas mundsi si sot qe kan shqiptaret shumica por pritojn me u ushqy shendetshem edhe e ju ka mbet qajo cd e vjeter e kan bo barkun ))))))) Po ma mire ish kon me u vetdiesu qe nje mashkull por edhe nje femer e do nje partner qe gjithmon mendon me u avancu deri ne fund te jetes qe e bon partnerin me u ndi krenar me zgjedhjen e ti apo te saj e ai person qe nonstop mundohet me u permisu si mentalisht ashtu edhe fizikisht e ky lloj personi e bon rahat partnerin e vet e jo veq ni gru qe rrin te shporeti e as nuk pastrohet e as se mban veten veq han pa kontroll jeton pa pik kompleksi i vjen era speca e gjithqka asi ere e pa pastert tani thot spom don burri , po ku me te desht moj femer qe ja ke humb vullnetin per jet tuj te pa si bojler to honger e tu mos e mbajt veten neper shpi i dhimset edhe buka qe e ha ti per ty lere me te desht plus asaj jan te mbushne mllef per krejt femrat tjera sepse simbas tyne ato jan fajtore qe jan elegante e te shkolluara e te diciplinuara te pasterta , shpesh her turprohem kur i shoh bashkatdhetaret e mia te lyera ekstrem e te veshuna si femra qe shiten sepse vetem shqiptaret bohen kur dalin evrop tu mendu qe prej ks tash evrop duhet me u ly e me u xkonlav si bredh i vitit te ri me do voth e shtiklla o Zoti i jem, edi qe gjith kto gjana jan si pasoj e mos edukimit, shkollimit e gjendjes qe u kon populli jon.Pra gra sa rrini kaq gjat tuj e shfry mllefin ne fb kthehu dhe analizojeni veten a mos po e gjenj ktu ne ket tekst qe kam shkru . Jemi popull te dalun nga lufta kultura mungon 70% te polullit e fatkeqesisht shumica e grave ktu qe po komentojn jan ato qe si jan martu kan mendu qe kan zgjedh problemin amo siq po shihet aty ka fillu problemi per to deri ne fund te jetes i percjell por edi qe nga naiviteti shumica , gra ju kesha sygjeru me lexu naj liber se une rastesisht rash ne keto tema ne fb sepse shtepia ime ngjan ne nje bibliotek nga librat pra ju pershendes edhe vertet kam shume deshir me pa popullin ton shqiptar duke lexu ma shume e duke mos vazhdu me jeten ashtu si shkau si ka leju me u eduku e me lexu. Prap keni me sha por une nuk merzitem me ju e as me mllefin e juj ma shume me vjen keq per trunin e shumices qe e kan kilometrazhen e trunint 00000 bota juj eshte aq sa edhe. shprehjet e juja ne komentet ktu ne tekstet e njezve. Me vjen keq ta them por 70% jane te pa gdhendun ne kok ju pershendes edhe njeher se kam problemin me asnjonen me juve thesht shkruva noshta msoni diqka nga ky tekst