Nuk muj me shiju 1 dite ne jave me Burrin tem tu thirr Vjehrra mysafir, patjeter me shku te Ajo edhe… – Histori Të Jetës

thirr Vjehrra

Nuk muj me shiju 1 dite ne jave me Burrin tem tu thirr Vjehrra mysafir, patjeter me shku te Ajo edhe…

Nuk muj me shiju 1 dite ne jave me Burrin tem tu thirr Vjehrra mysafir, patjeter me shku te Ajo edhe… – Pershendetje te gjithve deshta me nda nje histori me ju . Shkruj prej te fb i nje shoqes. Jam nje 21 vjecare jam e.martuar qe 9 muaj por problemi im osht se prej kur jom martu sjom e lumtur aspak burrin e du shum ama ika do vese shum te kqija sa qe jom lodh tradheti sdyshoj se mbon me dal sdel askund ama problemi osht se prej kur jom.martu mas 4 dite martes ditet me te lumtura ai mka bo me kajt jena perla sa qe kejt familja tina mori vesh per sene tkota cdo dit ngjitet per kot jetojm jasht nveti banes jo me.vjeri burri punon qdo dit edhe tshtuneve nje te dille e.ka te.lir du fundjaven ta shijoj me burrin por problemi tjeter osht se tek vjerit tshtune tdielle vijn mysafir nonstop ama.ska tshtune e dille qe kalon pa mysafir sjam.kunder mysafirve normal ama.edhe un kam.nevoj tdal me burr lor asnjeher duna patjeter te shkoj te vjerif tpres mysafir prej ores 2 tdites deri 11-12 tnates ton kto or mbyll qdo dit duna tshkoj te vjerit se mos me.shku ngjitet burri memu fjalt sndalen prej vjerive un sjam.kunder per me.shku ama edhe un kam.nevoj te ri vetem ndonjeher me burr jam dhe shtatzane jam.lisht smundem ndonjeher nkam tmia me nejt ama vjera osht shum e pakuptushme se kesh qysh kesh duna tshkoj amun ri apo smuj ajo thirr mysafir patjeter duna tshkoj po ashtu edhe burri asnjeher sum kupton mshe se si jam prap mas familjes vet qa t thoin duhet me bo se perndryshe ndonjeher thom qe smundem ose rasti tjeter du me.dal me ty ndonjeher jo weq mbyll mysafir tu prit ama pak mu perla memu burri menjeher krejt familjes vet thot kjo spo do meju ardh ose kjo mthot mu cdoher jam.merzit veq mysafir tuju prit tek familja vet mqet mu. Po edhe po tjem.dikun un me ardh naj mysafir ose me.shku vjera diku vjen em merr prej ku kesh tshkoj me.vjeren apo tpris mysafir besonmi qe jam.lodh burri ska aspak mirkuotim.ndaj meje e sho se si interesoj aspak a jam e smut a sjam veq familja vet qa t thoje jeta muka gersidit qdo dit me stres prej kur kam.mbet shtatzan kejt shtatzanin me stres deri sot mos t harroj me.cek se edhe shum.her ka ngre dor mbi mu edhe shtatzane si jam ka ngre per ato si interesoj aspak shendeti jem aspak un per ata vetem familja vet nuk e di qka me bo nuk jam mesuar kshtu mos te kene njerzit respket dhe mos mirnjohje kjo nuk eshte edukata ime nuk e di se si duhet nje grua te mos respektohet sepse edhe ai eshte njeri dhe ka dhimbje dhe gezime gjithqashtu edhe nevoja te veta si cdo njeri . Ju lutem naj keshilll me falni se shum e zgjataa ju oershendetes gjithve.