Nuk ka gjithkush fatin me e perjetu ndjenen e dashuris së sinqert, por ti ma dhe kete dashurit dhe per ty jetoj! | Histori Të Jetës
fatin

Nuk ka gjithkush fatin me e perjetu ndjenen e dashuris së sinqert, por ti ma dhe kete dashurit dhe per ty jetoj!

Nuk ka gjithkush fatin me e perjetu ndjenen e dashuris së sinqert, por ti ma dhe kete dashurit dhe per ty jetoj! – Përshendetje Historit e jetës, përshendetje ti që pe lexon kët histori, mbreti im je ti. Edhe un deshta t’i shkruj disa fjal, për dashurin tim të jetës. Deshta ti them Tetovarit tim, se sa e lumtur jam qe ti erdhe pa pritmas në jetën time. Ti je bota per mua ,ti je mbreti im. E di që shpesh kemi mos marveshje po prap i harrojm sepse, sepse dashuria esht mbi gjitha. Un e di që secila rrug me qon te ti ,un e di se edhe pas qdo hidhrimi ne smundemi pa njeri tjetrin ,sepse kjo esht dashuri ,ket e kuptojn vetem ata qe kan perjetu ,e ndoshta tjert munden me bo hajgare po nuk u a ze per te madhe sepse nuk ka gjithkush fatin me e perjetu ndjenen e dashuris së sinqert, e per ket te falenderoj ty X qe ma dhurove dhe me mesove qfar don me than fjala DASHURI! Faleminderit O Zot që ma qoj një Person si ty të dua pa fund Je pasjon qe me mban zgjuar! Edhe shpirtin ma bën 1. Cdo sekondë un ty te dua Ndaj un kurre nuk të lë. Ndaj dhe ty te mbaj un zgjuar, se je personi qe un dua”Dhe ti Te lutem me beso? Kurrr dhe mua mos me harro Ty gjithmon do te besoj Se vec ty un dashuroj! Vec nga ty dua nje premtim Mos u largo nga shpirti im Te premtoj o ylli im Do te dua pa mbarim, Do te jesh ti shpirti im !! Te gjem paqen dhe qetesinë Ti je parfumi me i bukur je një engjell , je nje flutur! Ti je djelli me plot rreze Kete dashuri ne shpirt ma ndeze ti me lë shum her pa fjalë je i bukur por si djalë je i qet por si deti, i pasur ne zemer por si mbreti ja kush je ti, ja edhe un, ja kush eshte dashuria qe me lidh pas teje me zinxhire ndjenjash dhe vetemohimi! Le te thone qe jam i cmendur, do i le ta thone prape, gjithmone, sepse un e di qe i tille jam, i cmendur, pas teje i marrosur, sepse ti je frymezimi im, je gjithcka kam pasur dhe do te kem brenda trurit! Te dua dhe nuk pyes perse jetohet, sepse e di qe vetem per TY! Te dua! Ti me zbukuron jeten me ate shikim. Gjithmon do te dua si në fillim, bukuria jote si kristali Krenaria e keti djali Ti me ben te ndihem princeshe Urroj kjo ndjenjë kurr mos vdesë. Jeten me dashuri veç ti ma mbush ,Ndaj të puth gjithmon ne gush Syckat e tua do ti puth se me frymë dhe ti më mbush. X të dua pa fund! Edhe pse jemi ne karantin dhe distanc perveq qe ste kam afer ne perjetojm dashurin me biseda e mesazhe te gjata e pa fund, sepse kur dashuron smundesh me duru pa shkru e komoniku, te dua pa fund!