Nuk e la familja e tij te me merte per nuse sepse ishim nje fis, te dy jemi martuar por vuajm per njeri tjetrin... | Histori Të Jetës

Nuk e la familja e tij te me merte per nuse sepse ishim nje fis, te dy jemi martuar por vuajm per njeri tjetrin…

Nuk e la familja e tij te me merte per nuse sepse ishim nje fis, te dy jemi martuar por vuajm per njeri tjetrin… – Pse ne Kosovee eshte ardh koha me umartu veq Per interes e pa dashni.!!! Jam nje vajz 25 vjeqe dua te tregoi histroin time: Ne shkolle te mesme kesh njoftu me nje Djal pes vite ma imadh ishte shume i bukur une nuk isha si ai aiii ishte pa behanee une isha kumedit sa e bukur por ekisha zemren e mire, te pastert e te sinqert, nejse ja nisem bashk kalum tri vite shumeee e deshta edhe ai me dashuronte mua kishim ndonjeher mos pajtime po smuj rrishim pa njani tjetrin familja ime nuk ishte ne dijeni ndersa ai ju kishte treguar po me kalimin ekohes aj ja nisu me u largu, kishte vllezer shume dhe motra po kushtet ikishin te veshtira ,ky nuk punojke Babi ivet ikishte than qe nuk qoj msit te aj vend se jem te nje Fisi smartohem me taaa edhe kshtu qe duhet ta shkuptesh lidhjen sepse jemi te njejten fis edhe sban mu martu me tfamiljes…nejse me tregoi nje dit me tha qe nuk mundemi me kan bashk pamvarsisht qe tdu e mdon , edhe une nuk i bana pression kurrr vuajta ne heshtjeeee edhe nuk i tregova kurr atij se zemra ime ishte copa copa qe ai me kishte lene edhe e disha qe kurr ma skam me mujt me dasht dikon sikur ata qysh e kam desht.. Pee te qe edhe sot vuaj amo kurr pression si kom ba me ithan merem si kam than. Nejse kaluan do vite une umartova ne Ks ai u martua ne ch me letra po shenoj ne pika te Shkurta shume ai tash eshte baba i d’y femive edhe une jam nane e d’y femive nga shoqnia qe kemi pas kan degju qe aj nuk eshte aq i lumtur jeton epunon po thot veq Per femi se edhe gruan edua po nuk Jan ndjenjat enjejta si Per dashnin e par, ika than dikuj tbesushem se jo gjethkuj, nuk kisha kushte skisha qysh me mar …. Edisha qe ska kurrfar jeté ne fam teme edhe u detyrova me u martu me letra veq Per mos mu ba miftjaq i kerkuj as i vllazniv as i babes sot e asaj dite thot qe Per gjdo ggja me kujtohet ajaaa edhe e kam desht shume sepse u kan e sinqert me mua, ska pas hile ne dashurin tone edhe aq shume jam kan i perkushtum ndaj saj sa qe e mendoj qe kam gabu qe se kom kundershtu familjen tem per ta po tasht rrim ne largesi me familjet tona te ndam edhe vuajm prap per njani tjetrin…. Gjdo kange qe e ndegjoj meendja tek aja gjdo sen qe ka tboj me to une mendoj per ta…. Edhe nfund kish than qe jam kan i ri se me i pa pas qito mend e kisha mar ishim ik dyt dikah azil edhe nashta sot kishim mujt me kan te lumtur bashke pa ndikimin e kerkujt edhe pa telashe noshta edhe sot ishim kan se bashku… Edhe une njejt e du erreepektoi burrin efam etij mundohna me kan gru dhe nane emire amo zemren spo muj ekomandoi sikur at djalin… Nuk edu kerkan sa her te shoh ne anderr si me a live mdoket qaq kfjellt e shoh sa her te mendoi trupi me rrqethet po qeshtu jeta jetoi Per fmi te mi dhe nonstop them Zot ne at dynja bashkona bashk. Eshkrutja shume shkurte kete histori po krejt tema eshte qe deshta me dal pseeeee ne Kosovee rinia si vajzat si djemt lakmojne me umartu me dikan me letra me dikan qe ika kushtet e jon ne ngjendje me sakrifiku dashnin Per interes ahh nuk edin qe ma vone evetmja gje qe te nevoitet ne jet osht dashniaaa ejo iteresi PSe me ardh kshtu puna te ne Per kushte me umartu me tjeter kan bre pseeeeeee. Kam ni shume raste amo ju keshilloj si djemt dhe vajzat e Ks mos ehupni dashnin Per letra eper interes aman se keni me vujt tan jeten. Jeni faqe emrekullueshme. Anonim Ju lutem….