Nuk e kuptoj pse grat ndryshojn masi na bojn femijen, plaken per nihere edhe e lshojn veten krejt... | Histori Të Jetës

Nuk e kuptoj pse grat ndryshojn masi na bojn femijen, plaken per nihere edhe e lshojn veten krejt…

Nuk e kuptoj pse grat ndryshojn masi na bojn femijen, plaken per nihere edhe e lshojn veten krejt… – Pershendetje jom ni djal 31 vjeqar ju lutem anonim kur i kom pas 24 vjet dola ne gyrbe dhe atje e njoftova nje vajz e cila njeher ishte shum e urt dhe e sjellshme dhe vendosum mu martu u martova me ta dhe pas dy viteve ajo met shtatzan dhe me lindi djali kur me lindi djali ajo ndryshoj shum ama kshtu total nuk ishte me ajo vajza ne fillim, skishte as nje ngjajshmeri me ate vajzen qe e kisha njoftuar me pare e lshoj veten krejt si plak edhe ja nisi mu bo e eger me mu , u deshprova shume sepse mu doke sikur nuk e njofsha aspak si mos te ishte ajo vajza e cila e takova ma heret e pash qe nuk shkonte me ta po edhe familja e vet bojke presion te madh dhe vendosa te ndahem me ta e morra djalin me ndihmen e zotit edhe erdha ne kosov tash jetoj ne kosov djali e kom une se di a osht gjyna a jo djalin ajo ma se ka pa qe 6 vjet kurr ma se kom lan me pa sepse masi u sill keq me mua e mendova qe as djalin nuk e meriton me pa, kjo edhe ma prishi jeten tash une duhna me jetu ne kosoven e shkret ku menxi e nxjerri rrogen sa per mu edhe djalin ama edhe as une sdu me pa ata kurr hiq qaq shume qe mka lendu sepse nuk e kisha paramendu veten kurr sikur nje vejan edhe tash po kom oferta plot me marr tjeter gru po se di diqysh po tutna se apet mos po me ndodh najsen si me ata e sdu me kan ma pjes e atynev problemeve se kom mujt edhe me jetu ne gjermoni po tani djalin e hupsha u dufke si plot shiptar me pa djalin veq dy her ne javt e kshtu e ashtu skom mujt me duru e kom marr djalin e jom ardh per kosov e djali tash i ka 7 vjet edhe ajo qe 6 vite se ka pa ka tentu me pa nja dy her po se kom lan deri ti bon djali 18 vjet e kur ti bon nese don djali osht tjeter sen atehere nuk mundem me ndalu. Mdoket shume keq qe duheni grat me ndryshu vetem pse keni bo femije me qat burr, nuk osht e logjikshme ama bash qe keni femije duheni mu afru e jo mu largu o gra se kshtu nuk ju shkon gat qe tash ish gruja jem as qe guxon me ma permen me pa djalin se vet e ka ba punen na ka shkatrru familjen tkish nejt si njeri nfillim qysh u kan, kurr sja kisha ba tpa drejten se skisha pas nevoj e tash le trrin pa evlad tveten le te gjen tjeter kon qe ja duron rrebet e nervozat e saj e le te pordh ka tsillet se ajo kish pas menu qe ska me mu gerdit kurr edhe qe munet per nihere me leshu veten…