Motrat e mija veq ja gjujn femijet gruas teme edhe dalin, ajo kurr s'mundet me pushu ne shtepin e vet... | Histori Të Jetës

Motrat e mija veq ja gjujn femijet gruas teme edhe dalin, ajo kurr s’mundet me pushu ne shtepin e vet…

Motrat e mija veq ja gjujn femijet gruas teme edhe dalin, ajo kurr s’mundet me pushu ne shtepin e vet… – Pershendetje per gjith Jom nje djal 28 vjeqar i martuar qe 5 vite kom dy femij me gruan kaloj shum mir me don dhe e dua shum kemi pas edhe ne probleme por i kemi zgjidh me kohen se nuk shkon gjithmone me probleme duhet te mirekuptoni njani tjetrin normalisht… Pres mem mirkuptu dhe mem ndihmu ju lutem sepse jom shum i merzitur dhe nuk di qfar te bej ne dy jetojm me prinderit e mi ne fillim gruja ime ka thon dua te jetojm bashk jetojm ne perendim e bem te mundshme me jetu bashk un kom 4 motra te 3 Motrat punojn dhe femijet ja bin Mamit tim qe disa vite dhe tash po e shoh qe po i pengojn gruas time non stop femije te kunateve aty edhe kurr nuk i bjen asaj me pushu, gjithmone ne kemb ashtu i bjen ne fakt qe motrat e mija ja bijn gruas time sepse gruaja ime e bon buken i kqyr femijt e krejt e nana veq rrin se tash i ka bo do vjet e sene e ma spo munet.. nuk i dua qdo dit me thot te ju them te drejten jom i lodhur edhe un vi ne shpi te pushoj por sosht e mundur prej zhurme tfemijeve edhe jom aq i lodht prej punes sa qe menxi spres pak qetesi. E ndi grun tu jau bo femijeve ton shuni shuni se babi flejt e ato femijet e motrav as qe e shtin nvesh qe osht dikush flejt, mdoket duhet me ardh dita ku duhna mu qart mire per me kuptu. Mamit tim si duket e ka vrejtur ket dhe eshte grindur me mua dhe gruan time duke e akuzuar per qdo sen gruan time dhe si duket gruas time kjo gjendje e perditshme ju ka tepruar Mamit ika than qe un i marr femijet e mi dhe largohna nga kjo shpi qdo kun me perzihesh pse fshin pse hekuros pse del me ket shoqe pse vesh kshtu femijen femijet e mi kurr smundem me bo gjum te rahatshum me u pastru rahatshum jom lodh me me kend jom martu mety apo me djalin tend dua te jem e qet Mami thot iki un dhe ju le rehat gruja nuk pranon mua sme pengon por dua te jem e qet sdua fjal nuk di si te veproj me nje an Gruja ime osht shum e ndishme vetem qan gjat gjith nates Mamin e ka ndegju duke folur me Motrat shum gjera te temerrshme per te dhe me as si flet mamit si duket mami spo edon gruan time shum her me thot mos ja shpreh kaq shum dashurin mos ja ngo qefin kaq shum mamin babin hiq spo i don ma motrat hiq spo i do ma kom shum frik sepse jom mbet pa zgjidhjje knej Mami knej Grua mami osht shum i lidhur me motrat un e dua shum sepse ajo me ka lind me ka rrit por qdo kun me ul mua vetem qikat kshtu kshtu un sdi te bej shpesh dhurata ti motrat por i kom prind i dua shum por edhe gruan e dua shum ikom dy femij me te dua te vazhdoj jeten perpara me ndihmoni ju lutem