Nuk e di a me thirr Babin tem ne fejesen time se neve nuk na ka dasht kurr e Nanen e ka maltretu! | Histori Të Jetës
ne fejesen time

Nuk e di a me thirr Babin tem ne fejesen time se neve nuk na ka dasht kurr e Nanen e ka maltretu!

Nuk e di a me thirr Babin tem ne fejesen time se neve nuk na ka dasht kurr e Nanen e ka maltretu! – Pershendetje histori e jetes dhe pershendes lexusave.Mfal nese Esht Kjo histori e jetes time Shum e gjat PO Kam shummm nevoj per keshille sepse shummm viteve ka kaluar Edhe Hala pom rrin Kjo problem mi kry. Une jom ni kosovare po jetoj ne Suedi dhe I Kam 21 vjeq. Une Nuk e di a me thirr babin tem n fejes time sepse une jom rrit pa bab. Vetem nena ime mka rrit bashk mu me vllaun tim. Nuk muj kurr me Ja kthu t miren Qka Ka bo Mami per mu dhe vllaun, ka punuar 3 puna veq me qit buk n tavolin. Gjith Ka ardh t shkolla jon me fol me msuse me dit a po msojna mir, gjith na ka qu neper shetitje edhe sa ka mujt na ka ble gjith patikat e mira. Mami im nau ka shkollu- gjith um ka than ‘o bija jeme veq mso, hin n fk e gjaje ni pun t mir’ Edhe qashty ja kom bo. Um ka msu gjithqka, me bo buk, me fshi, me la, me bo hysmet, mi respektu njerzit. Qito senet nuk mund të jetë shumë, por unë jam mirënjohës për këtë .Babi im jeton n kosov- sepse Kur jemi ardh n Suedi n Vitin e 1999 azil, jemi fshehur nga policia, PO babin tim e kan gjet dhe e kan kthu n kosov sepse kan than gjenjda atje esht e mir edhe duhesh mu kthu n vendin ton. Kur o kthu babi im n kosov ai kurrë nuk bëri një përpjekje për të na kontaktoni. Mas do viteve e kemi marrë letrat dhe jemi shku n kosov per pushime me pa babin tim- si e mbaj n mend ni nat Babi im dhe mami jon kan tu perrlla me njëri-tjetrin dhe Babi im e maltretojke nanen time- Une Jom kan e vogel- me lot n sy I kam mbuluar veshët e mi sepse jom tut prej babit tim edhe nuk mujsha me ni nanen teme tu berdit. Familja e babit tem e kan ni tu e maltretu po nuk kan than kurgjo. Familja e babit tim veq Jon interresu per neve vetem Kur kena pas naj Lek. Mbas do viteve Mami im Ja ka qu babit Tim vizen per me ardh n Suedi- Babi im tha qe e ka hup pasaporten dhe Nuk munet me ardh- Mami im u qudit e Ka than Nuk ka gajle munesh me appliku per passport prap, na Te presim tu. 1 vit shkoj dhe aj Hala Nuk ka appliku per pasaport. Ni dit Mami im e Ka thirr babin Tim n telefon dhe pas bisedës babi im e ka Harru me nal telefonin. nëna ime dëgjoi një zë e ni grus. baba im dhe aja Gruja ishin duke folur për të shkuar me pushime se bashku. Mami im o bo shummm stress dhe Nuk e ka dit Pse Ka bo aj tjeter gru n kosov Kur e ka grun me 2 thmi n Suedi. Pastaj QE e jam ni qit lajme Unë fillova mos me dasht babin tim Edhe Ma shummm. Mu ka dhimt zemra tu e mendu QE Babi im Qe ai na ka lënduar. Mbas ni vit e murrum vesh QE Babi im e kish ni djal t Vogel me at grun. Gjitih këtë kohë që ai nuk na kontaktoni, kjo ishte për shkak ai ishte me familjen e tij të re. U ndjeva Shumeeee keq për mamin tem se gjith e ka pas zemren e Mir Edhe ka munu Mir, ajo nuk e ka Meritu Babi im me lendu qashty.Une e Kam gjet ni djal shumm e Mir, jeton n kosov e Babi im e ka Marr vesh per qit llajm. Non stop Babi im Pom qon message Edhe Pom thirr, Pom thot du mu taku me qit djal me dit Kush Esht. Verres 2015 Kam qen n kosov Edhe Babi jem um ka desht mu taku me mu, I Thash OK. Pastaj Kur Ja Nisem me fol Une I Kam than: ‘Une Kam pas nevoj per ty gjith jeten teme, Edhe Kur sje kan aty se ki e ki desht me bo familje me ni tjeter gru. Kam pas nevoj per ni ‘bab’ I Kam than kur kam mësuar me gra një biçikletë, ku Je kan Ti? Kur isha i sëmurë dhe Kam pas nevoj me shku në spital, ku Je kan Ti? Kur Kam pas nevoj per ndhim per detyrat e shkolles, ku Je kan ti? Kur I Kam fry qirrat n Tortet e Mia gjdo ditlindje, ku Je kan Ti? ‘ me lot n sy I Kam than keshtu, Edhe a dini Qka? ai nuk kishte asnjë shprehje në fytyrën e tij. Sja ka ni Qka Jom Tu than Une ai I Ka pas met Veq Te aja ku**a. Ndoshta ju do të thonë ” oh , por ai është babai yt ” Veq t lutem Qysh munet me kan aj Babi im Kur nau ka lënduar Edhe e ka nis jeten me ni gru tjeter pa e dit na? Kam mu feju verres 2016 Edhe jom me 2 mendime a me thirr babin Tim a jo? Sepse me thirr Une e Di QE Nuk Kam qen e lumtur n fejes sepse jom shummmmmm e lënduar prej tij, se mbas fejeses e Di QE aj Shkon prap Te aja Gruja Edhe prap Une me familjen time kthehum n Suedi. Faleminderit qe e keni lexuar këtë, unë vlerësoj ndonjë këshillë / mendime nga të Gjithe.