Nje muaj para dasme vjen Burri me motren, nuk lan gje pa then, Babi i tha kunates "Qepe gojen ti" kurse ti...! | Histori Të Jetës

Qepe gojen ti

Nje muaj para dasme vjen Burri me motren, nuk lan gje pa then, Babi i tha kunates “Qepe gojen ti” kurse ti…!

Nje muaj para dasme vjen Burri me motren, nuk lan gje pa then, Babi i tha kunates “Qepe gojen ti” kurse ti…! – Pershendetje .Anonim ju lutem ,jam nje vajz nga Berati po bj 2 vjet emartuar dhe jetoj ne Itali me burrin .Po kam dhe kunatat ktej me njeren rri per momentin te shpia esaj.Burri im ka 4 motra po se di pse me kan aq inat ,gjithmon me ofendojn eshtyjn burrin tim evellan etyre qe jam shum epa respektushme ,Kur burri ishte ne Itali me thosh kunata qe rrinte ne shqiperi plasi ai per ty po kush je ti me thot ti do besh cka te themi ne.E burri im i besonte shum kur erdhi nga Italia mori motren evet e erdhi te shpia imi te babi dhe mamaja ime e ne kishim prer diten edasmes .Kur e pash qe erdhi me motren u habita ,dhe filloi e motra kemi ardhur te them se cupa jote ska respekt e nuk di te flas thot kunata ime ,babit tim ithot babi pse vjen emi thua kto fjal ti pak dit para dasmes .Nuk po itregoj te gjitha se ka shum po po tregoj ca me kryesore.Filloj ajo tme shante mua kurse burri im bente sehir ndersa un vtm nje muaj kisha ndejtur me burrin, eas me njinte mir esme besonte per asgje. Kurse kjo kunata ime ishte ajo qe erdhi te shpi jon se me kishte par mua e me njihte shum mir eme donte per vellan esaj e si perfundim vjen eme shan .Mbas shum debatesh babi im ja ktheu fjalen qepe gojen ti itha kunates,se kjo po bertiste me te madhe .Eiu drejtua burrit tim kjo esht gruaja jote ejo ekesaj kshuqe po edeshe cupen time mere ti e dili ti per zot.Dhe jot moter ska me pun ne rregull thot burri eshkoj te shpia e burrit filluan prap te njejtin gje .Usemura me bje te fiket me cojn ne spital me thot babi cte itregoj kshu po ma bjn prap kunatat me thot lere ajde te shpi jote ,por un s shkova se edoja burrin tim .Umartova erdha ne Itali kunata sna le te dalim nuk na le te blem gjera na kerkon llogari per cdo gje me ofendon ne sy te burrit eburri sthit gje ijep te drejt asaj.A esht gje emir kjo me thoni se sdi cte bj nuk durohen prz .Anonim ju lutem