Nje koh isha ne lidhje me te dyte pernjeher,Mora guximin dhe vendosa te jem me... | Histori Të Jetës

Nje koh isha ne lidhje me te dyte pernjeher,Mora guximin dhe vendosa te jem me…

Nje koh isha ne lidhje me te dyte pernjeher,Mora guximin dhe vendosa te jem me…-Prsh, doja te tregoja dhe un historin time,ju lutem Anonim, historia ime fillon keshtu, isha 20 vjec sapo isha ndare nga i dashuri i pare, nderkohe u njoha me nje djale me ane te fb, pas shum ditesh qe shkruanim me hyri ne zemer pas nje muaji e lam tu takonim, me pelqeu akoma me shum, e dashuriva qe ne castin e pare qe e pash, mbas nje mbremje te bukur pasi dola nga makina me puthi ne buze me tha ti je e imja, flotutova nga gezimi, e keshtu vazhdoi lidhja jone flisnim 24/7 dit, e doja dhe me donte, pas disa kohesh zbulova qe ishte i fejuar, u terbova u cmenda, ate dit nuk ma pranoi por pas disa kohesh po, me tha eshte e vertet por nuk e dua, nuk eshte keshtu sic mendon ti, i besova, ose doja ta besoja sepse e doja shum nuk e mendoja nje dite pa te jo nje jete, por aty filluan grindjet tona, u zinim pa fund cdo dit xhelozia ime kishte arrit kulmin e lidhjes tone, ai bente cdo gje per mua ne cdo kuptim, ne cdo aspekt, nje dite ishim ne kafe kishim koh pa u takuar 1 muaj sepse ishim te ndare dhe me tha, ti je cdo gje per mua kam qen shum i merzitur pa fol me ty, ty te kam cdo gje ti he njeriu me i besuar qe kam te lutem mos mu largo, un e doja shumm por e kisha kuptuar qe nga ajo dashuri dhe lidhje nuk kisha as nje te ardhme dhe pse e donim shum njeri tjetrin, un si ne shkolle dilja dhe me te tjere per te njohur dike qe ti jepja fund ketij makthi ketij tmerri qe me kishte pushtuar shpirtin nga vetmia, nga xhelozia, dhe mendimet qe ai ishte i fejuar, por kurr nuk e tradhtova nuk mundesha, nuk u krahasonte as kush me te ai ishte gjithcka e bukur per mua dhe pse vuaja shum nga kjo dashuri, kur e pa qe un po ju largoja me tha, un kam ber shaka ateher un kurr nuk kam qen i fejuar, thjesht doja te shikoja teagimin tend sa shum me doje, dhe mos e co neper mend te besh ndonje gje sepse te zhduk nga kjo bote, e keshtu shkuan 6 vjet me shum dashuri, me shum besim, dhe me pafund vuajtje cdo nat cdo dit, nje dit dola me nje djal qe ma prezantuan rastesisht (por nderko me kete isha zi dhe kisha 1 muaj e ndare si gjithnje) u dashurova nga casti qe e pash me beri per vete gjithashtu dhe ai, e ndava mendjen thash do ta provoj dhe ashtu bera u lidhem te dy cdo gje ishte e bukur o Zot kam kaluar gjerat me te bukra me te deri kur ai nuk e dinte sepse nuk kisha publikuar as gje nga frika, erdhi dita qe e mori vesh aty filloi trauma ime, ne nje ane kisha dike qe me donte respektonte pa fund, ne anen tjeter kisha dike qe e doja dhe me dhimbte shpirti per ate histori qe kisha hedh dhe shpirtin ne te, u gjenda ne nje udhekryq te madh, por un zgjodha te jem e lumtur, e lire dhe bera mire, sot jam me te e dua sikur nuk kam dashur kurr ne jete, jam shum e lumtur dhe me mban si nje princeshe si diten e pare qe u njohem sot jemi te fejuar dhe jam shum krenare qe zgjodha dike si ai ne krahun tim, i them cdo vajze, as kush nuk dashurohet me dike qe diten e pare kur vjen nga nje lidhje e stermunduar, kur je aq e lodhur shpirterisht, dhe mendon qe jeta nuk eshte e bukur sepse ai qe doje te thyu cdo gje,dashuria vjen nga respekti, nga perkushtimi, dhe vjen avash avash, dhe pse as nje here nuk harrohet nje histori e tille, dhe ai vete,ndonjeher e mendoj dhe them si do isha tani? vall a do ishim te fejuar? vall a me mendon ai ndonjehere? dhe pse zemren e kam plot faleminderit Zotit. ju uroj gjithkujt qe don dike me shpirt te perfundojn.