Nese nuk kthehesh te Une ne kete bote, nje cope parajse do ta ruaj per ty ne boten tjeter! | Histori Të Jetës
degjoj shoqet

Nese nuk kthehesh te Une ne kete bote, nje cope parajse do ta ruaj per ty ne boten tjeter!

Nese nuk kthehesh te Une ne kete bote, nje cope parajse do ta ruaj per ty ne boten tjeter! – Se pari Pershendetje per ket faqe mrekullushme qe na mundsoni te argtohem Me shoqri nganjeher te mire Po edhe nganjeher Pak edhe mate mire! Jam lezuse thuja I rregullet po poj pershendes edhe kta faqese Se Mos pom qeshin! Po Disa do pysin pse qyshe tek dua Ta mbroj llakum is miq Se nuk du Ta zbuloni Se a nket faqe Me falni Ne enderr si nje mankth me vjen. Qan, qesh dhe luan me mua… Iken vjen pa me then asnje fjale. Tashme ke ikur… Por kur do te vish perseri? Ndoshta neser…? Po nuk erdhe neser…? Ndoshta pasneser… Dhe e di qe do vish dhe te pres me lot ne sy… Vall me te vertet do te vish pa ikur perseri?! Ike duke me dhuruar dhimbjen si kujtim… Edhe pse se doja duhet ta pranoja. Tashme vetem per dicka te falenderoj… Se ti me mesove cishte dashuria. Faleminderit per gjithcka, qofte dhimbje lot nete pa gjum gezime dashuri… Nese svjen ne kete bote… Nje cope parajse do ta ruaj per ty une tani nuk e di se cpo ndodh pa ty qe nga dita e ndarjes sone lotet kane zene vend ne syte e mi. Nuk mundem ti ndal dot edhe pse e di shume mire qe jane te pa merituar. Me kujtohen shume gjera njekohesisht… shume momente qe nuk mund ti harroj shume caste qe me bejne te vuaj. Mendova se ndarja do me bente te te harroja por nuk po ndodh aspak keshtu. perkundrazi! ajo po me ben te te dua me shume po me shton me shume ate mall te zjarrte qe kisha kohe qe e ndjeja. e di mire qe po mundohesh te ndertosh nje jete te re atje… larg nga te gjithe nga gjithcka dhe nga une.. te uroj me gjithe forcen e shpirtit te jesh e lumtur… ndoshta kete fat te ka rezervuar jeta! por kur ti te jetosh ate jete te re kur te kesh prane dike tjeter ktheje edhe njehere koken nga e shkuara… me co njeher neper mend sepse kujtimi im nuk eshte i keq per ty… ajo do te jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! mos u mendo se sime bere te vuaj aq shume as mos u pendo! rri e qete sepse une te dua me gjithe shpirt e te kam falur gjithcka… vetem mendo se dikur kam qene e shkuara jote se zemren time ta fala krejtesisht ty! do te ndihesha me mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qe na ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te prese perjetesisht! eh! malli me ka kapluar… ne cdo cast me del fytyra jote. Me kumbojne ne vesh fjalet dhe premtimet e tua! Ne cdo enderr me shfaqesh duke buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me pas trishtohem… qaj zhytem me lot se me duket sikur keshtu do te kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak nga pak. Tani jemi vertet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo dite qe kemi kaluar bashke… prane kam vetem mallin qe me djek e pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka perpara. ashtu dhe malli qe kam per ty nuk po me le te jetoj jeten time me ben te hedh poshte cdol mundesi per te qene i lumtur… ndoshta heren tjeter qe do te shihemi do te kesh ne krah dike tjeter dhe nga une ndoshta sdo ti kthesh syte as per te me pershendetur. ndoshta do te kesh harruar se dikur kam ekzistuar ne jeten tende dhe kjo do te jete tronditja qe do te me shkaktoje me shume dhimbje… E megjithate une do te jem serisht ai qe do te shoh nga larg lumturine tende por kurre nuk do te behem nje i trete ne lidhjen tuaj sepse ti ndoshta do te ndjesh per ate pasion te mallshem qe me bere ta jetoj vetem ti… Une nuk dua te vuash e te ndjesh te njejten dhimbje te cilen dikur ma bere ta jetoja… Une do te kenaqem vetem me lumturine tende sepse keshtu te pakten do te jem me i qete. Duhet te mesohem me humbjen tende, me idene se nuk do te jesh kurre e imja, por nuk mundem te te mos mendoj qofte edhe per nje cast te vetem, sepse ti je kudo… ne cdo lot trishtimi je ti, ne cdo cast dhimbje je ti… je kudo, ne cdo pjese te qenjes sime, por teper larg dhe e pa arritshme… je thesari me i cmuar qe nuk munda ta kem kurre, mbreteresha e mbreterise DASHURIA ne te cilen nuk mund te jem as sherbetor… tani LAMTUMIRE pergjithmone dashuria ime e paarritshme! “Lamtumire” dashuria ime e pamundur!