Nëse je gabimi i jetes time, edhe 100 jet me i ba kete do ta bëja prap, se nuk është gabim qe te deshta si e marr! | Histori Të Jetës
jetes time

Nëse je gabimi i jetes time, edhe 100 jet me i ba kete do ta bëja prap, se nuk është gabim qe te deshta si e marr!

Nëse je gabimi i jetes time, edhe 100 jet me i ba kete do ta bëja prap, se nuk është gabim qe te deshta si e marr! – Pershëndetje faqe dhe ju komentues dhe lexues. Po e filloj edhe un ket histori me fjalën qe të deshta shum ty qe me quan trendafile, po po të deshta shumë,por ende të dua, e din ti më mir se un sa shum sakrifikova për ty, e di ti qe gjitha i bëra për ty ,po po pikrisht pët ty qe të quaja yll i jetës time. E vertet se u njoftuam si me humor por un at dit kur te pash ndjeva diqka brenda meje ,un nga qasti i par qe bëm bised e dija qdo dit qe po dashurohesha në ty çmendurisht, ti mbone per vete me gjitha cilsit edhe tiparet e një mashkulli qe posedoje ,per mua ishe i perkryer ,per mua ishe dhe do jesh deri ne vdekje mashkulli që syt e mi e shohin të perkryer! Skam sy per tjeter, askush kurr smundet me qen si ti! Jo jo ti ishe i veqant! Ne u ndam sepse nuk mundem me vazhdu më, kishim ndarje dhe largime të shpeshta, por prap se prap vazhdonim sikur nuk kishte ndodhur asgjë ,me një bised perseri un filloj dhe i harroja ato qe mi thoje, e din pse sepse te deshta shum dhe gjithmon kisha kujdes në fjal sepse me dukeshe si gota qe shpejt thehet! Shpesh u bëra se të besoj edhe pse e dija se shum gjëra dhe arsyetime nuk ishin të verteta e dija po nuk deshta me i diskutu, po qëllimi im ishte met mbajt jo me të humb. Kisha nevoj per biseda me ty, kto i rrallove me dit, kjo me lendonte, kisha nevoj edhe me zë me komuniku me ty, sepse ne ishim larg dhe nëse vertet kishe dashuri per mua ,un kisha nevoj me bo edhe bised me ty jo vetem me mesazhe por si dikur mem ofru diqka më shum, e din shum mir sa shum knaqeshe dhe kisha nevoj per bisedat tua, e di sa ta doja zërin dhe me jepje aq ndjenja biseda me ty ,po ti ket se bëje më. Nuk është dashuri nëse me shkruan ni sms dhe nuk pret as dhjet sekonda qe un te kyqem dhe të kthej bised dhe të vazhdojm komunikim ,sepse un prisja shum dhe kur te ktheja bised! Kish raste qe merja pergjegje pas ca dite ,dmth ktu kuptova qe po humbas kohen kot me ty ,po lendupoj pas teje ,por jo ti pas meje , ti largoheshe shpesh, dhe un asnjher. Pastaj biseda e fundit me qorjentoj komplet, mu duk qe me nenqmove dhe nënvlersove shum, te thash dashurija ne distance duhet mbajt me ngroht me biseda dhe thirje sepse per ndryshe është e kot, me the un kaq mundem! U befasova me pergjegjen dhe arsyetimin qe ti ma dhe mu duk i pa vler, si arsyetim! nese baj aq pas teje mendoj qe e meritoj edhe ti te bësh. Un kurr skisha inate me ty, po ti ishe ndryshe sdi pse ne dashuri ska inate, nejse se e zgjata shum po nese ti e lexon e din dhe i kupton gjitha kto qe po i shkruaj. Jam e lumtru qe të njoha ,jam e lumtur per kohen qe ishim bashk ,me mesove qfar do me than me u ndje e dashuruar, ket ndjenje se kisha perjetu asnjher, dmth kjo ishte dashuria, te kesh në mendje një person qdo sekond, ç‘do hap qe bën at ta kesh me vete edhe pse jo fizikisht un të ndjeja afer ne zemer . Të falenderoj shpirt qe u bere pjes e jetes time, nuk jam pishman qe te njoha dhe mësova se të dashurosh me shpirt ndihesh e lumtur! Nēse je gabimi i jetes time, un edhe njëqind jet me i ba ket gabim do ta bëja prap dmth nuk është gabim qe te deshta si e marr, jo jo është knaqsi e pa pershkruar kur bjen dhe zgjohesh me ftyren e ti para syve, kur ne mendje i ke fjalet e bukura dhe zërin e ëmbël kado qe shkon! Mos mendo qe arrit dikush me na nda, ndarja jon u ba sepse ti u largove sepse asnjher as kush sdo kishte at mundsi e knaqsi të na ndante ne! Un mendoj i dhash zgjidhje të gjitha atyre problemev qe i kisha, sepse e dija qe ai nuk do ishte problem per mua, per at e leja deri te vie qasti, kisha mendje dhe kok me i logjiku gjitha, ai mes nesh ishte nje fije kasht midis një are me grur, ashtu un e llogaritja! Uroj që ta lexosh ti ket histori, uroj qe mos te jesh lenduar, ta them edhe njher te deshta aq shum, qava aq shum per ty! Të kam dashur për dashurinë që më fale dhe për ndjenjat e pa pershkruara qe mi dhe, pēr lumturinë që zgjove brenda meje. Por edhe pse këto kanë mbaruar, ose janë gati në të mbaruar, dashuria ime kokëfortë mbijeton kjo, falë asaj që je ti. Vetëm sepse je ai që ke hyr ne zemren time dhe të mbaj aty deri në vdekje ! Të puth nga zemra ime gjithmonë e përvëluar. Të lutem edhe ti mē mbaj në zemrën tënde, mos me harro se të deshta dhe sakrifikova shum për ty! Ne ket jet te desha veq ty dhe do te dua sa ta kem frymen e fundit te jetes tim. Të desha sikur askend ne ket jet te dhash dashurin me te madhe nga un te dhash jeten, zemren dhe ket shpirt, premtimin tim do mbaj do jesh i pari dhe i fundit ne jet dhe do te dua gjithmon! Per mua nuk egziston tjetr mashkull sepse ty të futa në zemer njeher dhe aty te kam të dua dhe do te dua gjithmon! A e din a e din !!! Dije se kurr stë largove nga mendja !! TË DUA! Ti je një KUJTIM i pa harruar per mua, nëse në kēt bot jo shpresoj nē tjetren tē jem bashk të perqafuar dhe të pa ndar!