Nese don Burri le te shkon me Nanen e vet por me mu le te harron, ni femi me ka ik prej ksaj bote e tash e kam ni beb qe... | Histori Të Jetës
Nanen e vet

Nese don Burri le te shkon me Nanen e vet por me mu le te harron, ni femi me ka ik prej ksaj bote e tash e kam ni beb qe…

Nese don Burri le te shkon me Nanen e vet por me mu le te harron, ni femi me ka ik prej ksaj bote e tash e kam ni beb qe… – Pershendetje per te gjith desha te ndaj dhe un nje pjes te problemeve mia jam e martum qe 3 vite nje femi e humba ne lindje por shyqyr Zotit me gezoj me nje femi perseri esh shum i vogel jetoj me burr dhe vjerit bashk jetoj jasht vendit buri spunon sdon me punu ashu e kan msu prind un pe luti po sngon problemin e kam me vjerit dhe burrin qe sa vite jemi martu kur si gru smka mar mem nxjer me shetit a me ec veq, vjera esht komanda gjithckafit me fmi mkomandon qysh me vesh qysh me ushqi tana senet qkas mos e kam ni tu fol per mu pi them burrit qeshu fol nana jot qa pi boj qe fol shum valla fjal tronda pom thot jo se foli un me te e apet sen zo spo bon, buri kur smperkrah as mem dal krah, mu mkan lshu nervat smuj me duru ma me komandu jeten tem vjehra kam nis ja kthej fjalen me besoni se nsiklet jam, buri tan diten jasht pp rin, zdi kur ni tesh mem mar me ma ble bile dhe paret e fmis po mi mer sen smlen, vertet zdi qa me bo mo zdi ma kan lodh me kry me tru me kejt amon me ndimoni me naj kshil ju lutem zdi qysh me vepru me kta njerez shum mkan lodh zdu me zgat se shum sene mkan lendu. Jam dakord kur me mson nuk idhnona ama un femi sjam i kam 29 vjet e ni fmi di me rit me vesh me desh me i dhon me honger e kjo mu mthot qa pe ngush fmin cdo dit nuk puthet fmia un fmis veq me idhon me pi dhe me ndru pampers e kam ndor ndryshe vjera slen me mar un. Eh sa me fol kam thon vjeres vet pse po fol per mu qa ki tregoje drejtn e merna vesh nese un kam faj e kjo me bo be ntreshmit se sfol un gabim kam ni nuk osh her e par as e dyta smuj mu bi kur ata fjalt mkan lendu qa i kam ni, shyqyr qe e kam kte fmi se nje femi me iku prej ksaj bote vetem shpirti jem e din dhimbjen qe kam se at koh asnje sme mbeshteti ata dit dhimbje vjera pe largojje burrin nga un e ki osh qki burr qe mengjes del e kur vjen shtrat tan diten nkafe rrin disa nga ju thojn qe per letra i marim burat gabim e keni se osh veq ni leter a sen ma shum kur don njeri me jetu me ni bur so interesant a ka letra a me buk e krip jeton mu letrat burri smi ka shti mi mar pi burr se vjera se lejke as kuror me vnu se i thojke ka me lon nusen si shkon gat se ni nuse ja ka qit pej shpie vjera e un letrat kam fitu pi fmis qe mka ik prej ksaj bote dhe pi bebes qe kom tash. Un nuk muj me e duru vjehren tem tu ma mar fmin e tu mos me mlan me prek e me dasht une fmijen tem qishtu ska me i shku larg vjehrres e kam me qit prej shpis gjithqkafi e ka nji kufi.Nese burri e don nanen ma shum le te shkon me nanen po me mu le te harron, ska me kan ma ose kam me i than mos te shkon ma menja me mthan ti mue mos e prek fmin ose mos e kap se une e kapi kur te du vet, po kur te vjen puna deri qitu po tutna qe burri ka mu bo nervoz e tani me gjuhet mu.