Nene e nje vajze 10vjece, me shume munde, u lidha me nje njeri qe nuk kishte as nje lule te me dhurone, sot ai...! | Histori Të Jetës
Nene e nje vajze

Nene e nje vajze 10vjece, me shume munde, u lidha me nje njeri qe nuk kishte as nje lule te me dhurone, sot ai…!

Nene e nje vajze 10vjece, me shume munde, u lidha me nje njeri qe nuk kishte as nje lule te me dhurone, sot ai…! – Jam nje grua e divorcuar kam nje vajze 10 vjeqare.dua ta ndaj historine time me ju. Ne fillim ju pershendes te gjithve,ju kisha lutur pa ofendime.se mjafte jam e deshperuar nga jeta ime.jam ne lidhje qe 7 vite me nje person qe deri tash ka qen ne burg.kishim lishje serioze deri para 5 muajve.dhe tash ai esht liruar nga burgu.ne nderkohe une jam punesuar.ai jeton ne tjeter qytet.une jam ne tjeter qytet,dhe tash ai me thot ta le punen ketu.dhe te shkoj te jetoj me te.mirpo ai esht i papunesuar,dhe ai asnjehere nuk esht kujdesur per mua,dhe prap tash vazhdon e njejta.nuk kujdeset per mua aspak.kurse une gjith ato vite qe ishte ne burg kam sakrifikuar per te.edhe pse jam ne gjendje financiare jo te mire.pa shtepi prind me kane vdekur.me nje fjale skam pas perkrahjen e askujt.mirpo kam punuar pa ndal.me mundesit e mija ja kam dal.nuk kam kerkuar ndihme asnjeher.edhe pse ka pas raste qe kam mbet ne rrug me femijen tim.kushtet nuk i kam edhe aq te mira.mirpo prap nuk jam dorzuar asnjeher ne jete.tash e shoh qe ai vetem si arsye gjen qe une te shkoj tek ai te jetoj ta le punen.mirpo ai prap vazhdon nuk kujdeset aspak per mua dhe asnjeher sme ka pyt se a kam nevoj ndonjesen.ndersa une gjeta banese me qera qe te jetojm bashke dhe ti ndajme hargjimet bashke.me nje fjale i ofrova te gjitha.dhe pune i gjeta.mirpo prap ai nuk pranoi per shkak te rroges se vogel.ai mendonte se pa shkoll mundet me fitu ma shum.kjo ishte vetem arsye me gjet.simbas mendimit tu juaj kisha pas deshir,te me sygjeroni se kush esht gabim ktu,ju lutem pa ofendime pa kritika.se mjaft jam e lenduar gjith jeten time.edhe pse kjo esht vetem nje pjese e jetes time.mirpo me duhet shum te shkruaj per ato vite qka kam perjetuar me te.nuk ka qen ne gjendje me nje fjal nje lule me ma ble.edhe pse me besoni kete qe e shkruaj jam shum ne gjendje te rende.nuk di qfar te veproj.ju falimnderit per mirkuptim.ju pershendes.