Ne rini u dashurova me nje djal te fejuar, sot i kam 54 vjet dhe kur e shoh zemra don mem eksplodu, si nuk shuhen ndjenjat pas 32 vite... | Histori Të Jetës

Ne rini u dashurova me nje djal te fejuar, sot i kam 54 vjet dhe kur e shoh zemra don mem eksplodu, si nuk shuhen ndjenjat pas 32 vite…

Ne rini u dashurova me nje djal te fejuar, sot i kam 54 vjet dhe kur e shoh zemra don mem eksplodu, si nuk shuhen ndjenjat pas 32 vite… – Pershendetje faqe e nderuar !Anonim ju lutem ! E takova pas 32 vjeteve ! Jam 54 vjeqare ,e martuar nene e tre femijeve ! Dua te shkruaj edhe un per historine time ! Isha 20 vjeqare ,ne lagjen ku jetoja po vendoseshin banore te rinje ,ne mesin e atyre banorve ishte nje djale i pashem ,pernjeher filluam ta shihnim njeri tjetrin per dritare ,pas disa diteve me erdhi nje leter ku shkruhej “skemi nevoje te shikojme njeri tjetrin per dritare ,te ftoj per kafe”prej atij monenti filluam ta pershendesim njeri tjetrin ! Un u dashurova marrzisht ne te . Filluam edhe te takoheshim ,bisedat ne telefon ateher vetem fiks ishin te gjata ,bashke me te kishin ardh edhe familja ,aty kishte edhe vajza ,filiuam te shoqerohemi , Nje dite ne bisede e siper ato treguan se djaloshi te cilin e dashuroja marrzisht ishte i fejuar ,per mua mu shemb bota ,ne ato momente doja te zhdukesha ! Kur un e veta ai e pranoi qe eshte i fejuar por nena e ka fejuar dhe duhej ti bindej asaj ,dhe se vetem mua me dashuronte ! Vendosa me zemer te thyer te ndahem prej tij !Mbas nje kohe ai u martua madje shkova edhe ne dasmen e tij!Tani fillon drama e jetes sime ,per ta harruar u martova me nje njeri 13vjet me te vjeter se un !Nuk e doja ,mendoja se me kete do ta harroja dashurine time ,po jo.theksoj se qdo lidhje me te dashurin tim e nderpreva ,shiheshim rruges sepse ishim kojshi po asgje me teper ! Me njeriun qe u martova kurr nuk u lumturova sepse ishim mosha te ndryshme u perpoqa ta dua ,i linda 3femije ,vajze e djem, krenare me ta tere jeten , Pas nje kohe burri im filloi tme maltretoj ,te me maltretimoj ,por prape duroja per hater te femijve .Vlen te ceki se kam te kryer shkolle dhe nuk jam e punesuar . Arsyeja eshte yhelozia e tij tejmase. Gjate tere ketyre viteve nuk i jam dhene asnje arsye per gjelozi! Fillova te mbyllem ne shtepi nga frika se po i demtoj njerzit qe rastesisht me shikonin Nje dite mbas 32vjete rastisi qe i dashuri im te mar nje pune ne qytetin ku jetoj ! Dhe rastesisht u takuam ne rruge !Ishin po ato ndjenja qe i kishim pas para shume vjete ishin po ata syte e tij qe me bene te dashurohem marrzisht pas tyre,po edhe pas shpirtit te tij !I shkembyem nr e telefonit ,dhe here pas here shkembenim ndonje mesazh ,me thoshte se ste kam harruar kurr ,ende me donte .mirpo vetem kaq ,per respekt ndaj burrit tim e edhe ndaj gruas se tij nuk u takuam ! Tani ai e ka kry punen ktu !Dhe si kujtim per dashurine tone ,ka bere nje ujvare mu ne mes te sheshit !Nuk di a te merzitem apo te gzohem ,po nje gje e di e kam dasht e dua dhe do ta dua deri ne frymen time te funit ! Prandaj lexues te nderuar te kesaj faqeje kurr mos beni diqka qe se pelqeni ose nga inati ,do te pendoheni tere jeten ,luftoni per ate qe e doni pa mar parasysh qmimin ?kjo ishte historia ime !