Ne muajin e 9 Vjehrra me ka nxjerr nga shpia e jam futur brenda kur esht kthyer burri nga puna! | Histori Të Jetës

ka nxjerr nga shpia

Ne muajin e 9 Vjehrra me ka nxjerr nga shpia e jam futur brenda kur esht kthyer burri nga puna!

Ne muajin e 9 Vjehrra me ka nxjerr nga shpia e jam futur brenda kur esht kthyer burri nga puna! – Pershendetje. Pa emer ju lutem. Nuk di nga tja nis qe te flas. Me teper se keshill do doja te shprehesha ne kete faqe qe e ndjek gjithmon dhe lexoj cdo postim. Kam nje vajze 16 mujshe shyqyr e kam per mrekulli por spo e shijon dot rritjen e saj. Cdo gje vjen nga mamaja e burrit sa do qe mundohem te sillem mire mi merr gjithmon gjerat per keq, flet shume rende, te ofendon pa mas, madje ku isha shtatzen ne muajin e 9 me ka nxjerr edhe nga shpia e jam futur kur esht kthyer burri nga puna. Un atij si tregoj dot asgje Sepse me dhimbset se gjith diten ne pune do vij edhe ne shpi vetem fjal pastaj e me vjen gjynah se e ka bene. Edhe ajo nuk me ofendon ne sy te tij. Sa her shkoj per vizit tek njerezit e mi ajo ja ndryshon mendjen burrit e mezi durohen pastaj gjith turinj. Punet i bej te gjitha vet i kerkoj vetem tme mbaj pak vajzen nderkoh qe bej punet nk i kerkoj tme bej asgje tjt edhe ate e her e mban her jo. Kam dhe nje kunate ne shkoll te l’arte sa her vjen ajo kesaj i ngrihet bishti ben si puntorja madhe ben pune e thot e sheh sa lodhet mami gjith diten nusja rrin kot sben asgje e ofendon pastaj nga me te keqijat. Jam stresuar jasht mase jam ber sh nevrike madje edhe vajzen se duroj dot me si me pare kam filluar i bertas. Pak dit me pare isha me barna se mu shfaq dhe sinoziti nga atesi. Sa her bie ne gjum shoh endra nga me te shemtuarat sijur kerkojn tme lendojn sikur me hajn gjarperinjt. Madje kam filluar ta shoh edhe vajzen neper endra kjo me trishton me sh sdua qe tme preket vajza dua te jet e lumtur. E di qe do me thoni tregoja burrit po sa her qe dua ti tregoj sikur ma mbyll dikush gojen nk flas dot lenduem me fjalet e mia se di pse nk i tregoj dot sikur me ndalon dikush. Kam menduar te ndahem por mendoj per trishtimin qe do i jap prinderve te mi e vajzes sime por edhe keshtu po behem me fiksime sepse ajo gjen gabime apo qortime edhe aty ku nk ka. Me fal qe ju mrz por doja te shprehesha diku te flisja ne dike te ndaja sikletin tim qe po me gerryen cdo dit cdo nat. Uroj te jeni sa me mir dhe mos pafshit asnjeher keq.