Ne kete shpi edhe femija i djepit me nenqmon, kurr Burrit nuk ja kam ba punen qe per shkak meje me ul koken! | Histori Të Jetës
Ne kete shpi

Ne kete shpi edhe femija i djepit me nenqmon, kurr Burrit nuk ja kam ba punen qe per shkak meje me ul koken!

Ne kete shpi edhe femija i djepit me nenqmon, kurr Burrit nuk ja kam ba punen qe per shkak meje me ul koken! – Desha dhe un te shkruaj historin time dhe te kerkoj mendimet e juaja jam e martuar jam nene e 3 femive per fat te keq njeri femi pas lindjes me vdiq por fal zotit u gezova prap me femin e dyt por problemi qendron se burri me tradheton nuk me respekton me shan me fyen del me femra tjera shum her e kam zen ne fb ne skyp ne qytet e kan par familjaret e mi me tjeter kur nje dit doja te ndahem mu bêtua se me zdo bej gjera te tilla dhe un shpresoja se do permisohet. Linda femin e 3 vajzen po prap e njejta histori ishte vazhdonte te me rrifte me fyente ne sy te gjithve filloj te me thon te ja deren ku e ke gjejsh me mir ik e shko por femijet nuk ti jap dhe kurr ne jet nuk guxon te besh tjeter martes nese ndahesh nga mua me nje fjal me kercnon me femijet me malltreton shum shum rend me dhimsen femijet se ne sy te tyre me rraf Babi im ne fillim kur kisha vetem femije e dyt me thoshte te ndahem se ky njeri nuk behet kurr po un e doja se ishte njeriu I vetem e mashkulli I vetem ne jeten time qe kam njohur prej ne Moshen 15 vjeqar e e deri me tani qe jam 27 vjeqe jam me te jam munduar me mish e me shpirt te jem nje grua e mir nje nene e mir per femijet e mi por nuk e di me qa te bej si te veproj me ket njeri mund te them se me esht shendrru jeta nje ferr I vertet sidomos kto 5 vitet e fundit fola me Babi I thash se dua te ndahem me tha si do ndahesh pas 10 viteve martes po ai e din te gjitha se qka me Ben dhe shum her ka bisedu dhe Babi im me te por e kot esht nuk kupton nga fjala aspak nuk me len as ne familjen time te shkoj ti vizitoj kur kam un deshir me thot jo se do vjen vllau yt un ato nuk I dua as ti ske pse shkon ktu do rrish vetem kur vjen Babi me me Marr ate her nuk mundet qa te bj e me Len te shkoj kam shum Halle e derte dhe femija i djepit me nenqmon nuk me respekton askush ne ket shtepi edhe se mundohem me shpirt te bej gjithqka mir e te bej durim por e kot esht zdi me si tja bej me dhimsen femijet ti le se e di shum mir se ktu do i malltretojn e nuk do kujdesen per ta burri nuk vjen ne shpi ndojher me muaj me mua nuk flen ne nje dhom edhe kur esht ne shpi flen me nene e ti shum her kam bisedu me to por gjdo her qe kam fillu te flas me te me shante me rrifte edhe se un mundohesha ne menyr me te qet te flasim por kot me thoj shum te duroj se kur te plaket do ndaloj po mua rinija ime me shkoj ne ferr e ne terr nje dit te bardh nuk pash prej kur u martova me te edhe se para fejeses ishim shum shum te lumtur me donte dhe e doja shum kurr nuk ja kam ba punen qe per shkak meje te ul koken as burri as familja ime per shkak timin. Por zdi me si tja bej ju kisha lut per keshilla apo mendimet e juaja ti jepni po ju lutem shum pa ofendime ju faleminderit se ndoshta e zgjata shum naten.