Ne darsem u argetum dhe vallezum deri oret e vona, kur jemi qu ne mengjes nuk e kam njofte burrin tem i kishin dal syt perjashta sikur i trent ish ba... | Histori Të Jetës
Ne darsem u argetum dhe vallezum deri oret e vona, kur jemi qu ne mengjes nuk e kam njofte burrin tem i kishin dal syt perjashta sikur i trent ish ba...

Ne darsem u argetum dhe vallezum deri oret e vona, kur jemi qu ne mengjes nuk e kam njofte burrin tem i kishin dal syt perjashta sikur i trent ish ba…

Ne darsem u argetum dhe vallezum deri oret e vona, kur jemi qu ne mengjes nuk e kam njofte burrin tem i kishin dal syt perjashta sikur i trent ish ba…-Pershendetje stafi histori te jetes dhe juve komentus,Anonim ju lutem.Jam nje grua 45 vjeqare jetojm ne gurbet, kam nje femij nga martesa e pare pas nje kohe te gjate pas qdo mundi dhe sakrifice qe perjetova me fmiun tem vendosa qe pjesen e mbetur te jetes sime te mos e kaloj e vetmuar dhe para 7 viteve njoftova nje burr qe pasi edhe ai kishte deshtuar me maresen e tij na njoftoj nje familjar dhe pas gjitha diskutimeve ram dakort qe pjesen e jetes qe na ka mbetur ta jetojm se bashku dhe pasi i tregova qe e kam nje femij dhe ai eshte gjitheqka per mua ai tha se i ka edhe ky dy edhe nuk do te jete shume e veshtir pasi femijet ishin te rritur, pas nje kohe te gjate e bisedave qe bem ram dakort dhe qdo gje filloj per mrekulli nje kohe te gjate me tha qe mos ti njoftojm te afermit deri sa te shohim a po shkon krejt mire dhe pas nje kohe um njoftoj me Familie, nuk ishte e lete as per ata e as per mu po na dy diskutuam dhe familjarve nuk ju mbeti kurgje veq se ta miratojn lidhjen tone. Ju betohem ne zot e gjitha ishte qe mos te jem vet kur vjen pleqeria edhe mos te jam barr e fmijut tem krejt jeten, kurgja ska pas ma shume te ndonje interes apo diqka tjeter sepse sot e asaj dite shume ma mire se burri i jam krejt se vi nga nje Familie e pasur po edhe vet punoj kurr sndalem, fillimi ke shume i mire burri erdh te na se une nuk dashta te shkoj per shkak se e kisha banesen e madhe edhe sdojsha me shku te prind e tij me jetu se thojsha ndoshta fmija jem i pengon pasi qe fmija e burrit jetojn me nanen , u pajtum erdh ai te ne edhe fillova me tana te mirat pa inters pa kurgja ja thirra fmin ni drek me than qe mos te munohem kot se sndodh ajo kurr,i thirra dhe me premtun se do te vin nje vikend edhe erdhen i njoftova me fmijun tem u knaqen ata e u knaqem na kur e pam se po shkon krejt ne rregull. Gzim ma te madh per mu nuk pat edhe fillova gjithe me te mire tuj thirr fmin tuj ju shkru tuj dal me ta tuj ju ble u lidhen shume me neve edhe shkonte gjdo gje per mrekulli, dy vjet tri ma shume nuk na lane mu knaq pasi qe vjehrra dhe kunatat nga gjelozia shkatrrun gjdo gja, i kan shti fmin kunra meje se kinse une po du me shti ne hise fmijen tem edhe po i marr me te mire, ju betohem ne zot se fmija jem komplet e ka hisen e babes te vet edhe kurr sna ka interesu per ate pune po tash fmija jane largu e tash dy vjt e fundit kan fillu edhe burrin me shti kunder meje edhe ka nis mu shkatrru gjitheqka sherri i gjelozis te atyne, jam ne hall te madh nuk e di qka me ba, kunor bashke nuk kena se skam dasht kurr me menu se kam hy me nje qellim per interes, as fmij sna ka fal zoti bashke, tash e kan shti edhe burrin pi thojn lee se po te gjelozojn fmija se ti po rrin me fmij te grus e jo me neve po kjo nuk eshte e vertet se fmija tash jane 26,24 po veq me ftoft prej meje, shkum ne pushim veres edhe do darsma i patem shkum mire ma plotsoj qdo deshir deri nfund me krejt veq me kan e lumtur se po e sheh ai padrejtesit qe po mi bajn ato, krejt ke nrregull ndarsem vsllzum e u argetum deri ne oret e vona dhe shkum ne shpi, besoni ne zot se kur jemi qu ne mengjes nuk e kam njoft burrin tem i kishin dal syt perjashta sikur i trent ish ba, ja nisi bertit e piskat nuk e disha qka ka tha ti i ke marr pare nanes se spo mun mi gjet. d.m.th ajo mu me kish ba edhe hajnesh veq mem la burri mu, une as edhe nje troh su tremba pasi nje pune qka nuk e baj nuk i frigohna, i thaah ma shume po idhnohna me ty se me ato se ato me gjdo kusht po munohen mem poshtru po ti si um njeh me vite te tera kjo pom qudit ma shume edhe u grindem ma shume ma veq ndarja me ardh, me qoj te prind tha shko vet mas pushimi se ski qka vjen ma te une, shkova te prindt ju tregova krejt qka ke puna edhe u merziten e u idhnun qysh mem la hajnesh mas sa vjete edhe mthan shko shkruj burrit te nje hoxh i njohur se ai nuk ish kerkun ma qysh u ka boll pritova se sikur mem nal dikush me tha mos shko, hina aty zemra mu dridhke se sjam msu me shku tri her ma perseriti mtha se ai koka ne zor edhe budall e paskan ba, edhe dy jave u ka shume mire tash apet njejt, tash e kan largu komplet as punet burr gru qka jane nuk i interesojn edhe me qdo aspekt provojn mem hjek prej shpije se qe tre muj jena dal nbanes tjeter se fmit kan marrt rrugt e veta po jetojn e punojn krejt vet. Ato me shpifjet e tyne, e e kan largu ata krejt ,jam ne hall te madh sdi qka me ba ma jam lodh spo muj ma me qindru, ju betohna ne zot se as edhe ni fjal se kam rrejt veq krejt eshte e vertet edhe kam shume sa nje roman del me shkru po edhe sdi ma qka me tha a qka me ba. Ju lus juve lexues te dashur po te ishi ne vendin tim qka kishi ba e di se kam me pas edhe kritika se thojn nana sja ban evladit kshtu po kish gjithe qka as une skam besu po tash jam bind per krejt po ishslla zoti um drejton nje rruge te drejt.Ishalla si perjeton kerkush kto qe me ndodhen mua.