fbpx

Nana po e tradhton Baben me shokun e tij ne pleqni, na femija jemi te martuar por s’mund ta durojm Nanen tu flliq me gjithkon…


Nena po e tradhton Babin me shokun e tij, ne femijet jemi martuar po nuk mujm me jetu jeten ton kshtu! – Pershendetje per gjith juve dhe un dua të ndaj nje hall timin me ju,kisha dashur te mar keshilla prej jush rrethe nje problemi qe met vertet me ka ngarkuar tej mase,jam një vajz 24 vjeqe nga Kosova,qe në femijerin time mendoja qe kam familje perfekte por meqe u rritem filluan problemet dhe i kuptonim me shum,nena ime nuk u sillte me babain tim edhe aq mir qdo her bertiste dhe na thoshte neve femijeve qe eka sakrifikuar veten per ne,qe mos ta zgjas me shum ne u rritem jemi 3 vajza te gjitha u martuam dhe me von e kuptuam qe nena jon kishe pas lidhje me nje shok te babait ajo qdo her na fajsonte neve vajzave kinse pe akuzojm pa te drejt dhe qdoher na thoshte qe do tju zer haki im mirpo ne shum her e zinim duke derguar sms me at njeri,ju lutem me tregoni se si te veprojm a e kem mekat qe po e kshillojm te mos vazhdoj ate rrug nuk dim qfar te bejm qdo her ajo ben sikur ne e akuzojm betohet edhe ne kuran mirpo smund ti besojm sepse ka ber gjera te pafalshme e ken zen shum her dhe prap thot sa ashtu qysh po mendoni thot rrena qe jan tpakapshme,un bej namaz 5 kohet mirpo nuk mund te jem rehat as me burr timin sepse jam e ngarkuar tejmase sdim qfar te bejm me dhimbset dhe babai sepse aj asht teper njeri i drejt mirpo ai sdin asgje ,ju lutem nese mundet dikush te na tregoj nese e kem mekat qe po i flasim sepse ajo qdo her po na mallkon edhe sdegjon fare qfar flasim a do tna zer haki saj apo e kem me drejt mi tregu rrugen e Allahut ta kuptoj gabimin e saj,ju lutem nese din dikush edhe me fe te na e sqaroj nese him ne hak apo qfar te veprojm…Kemi mbet shume keq knej po na dhimet baba knej kem jeten tone qe nuk po munum me kon rahat as me familjet tona , Ajo se paska dashur babin asniher ajo nuk na paska dasht as neve veq pse ka mbet qaty edhe ska pas qare pa na rrit por prap nuk u mus mend nuk e di qysh me ja bo babit nuk e di qysh me ja bo asaj sdi qysh me kthy ne udhe tzotit qysh me ja kfjell mendjen qe nuk eshte e drejt qka po bon e qka po vepron tash u bo gjyshe edhe eshte turpi i zotit me pas na kete problem vend qe ajo mu merr me problemet tona si fmija e saj e me nipa e mesa na duhet me u mar me to. Zoti ishalla sju provon zoti veq kjo ish tmerri i jetes. Faleminderit.

';