fbpx

Babi po me thot gjeje nje “hyps”, nuk shkon jeta me marimanga mes kamve, nuk po di a mu gzu a mu idhnu…


Babi po me thot gjeje nje “hyps”, nuk shkon jeta me marimanga mes kamve, nuk po di a mu gzu a mu idhnu… – Hello faqe a ban me qit kete historin tem sa ma shpejt tlutem qe me dit a ka najkush qisi babe si une evropian a veq une. Une jam nje vajze nga Prishtina ama jetoj ne Finland dhe i kam dy vajza. Jam 28 vjecare dhe jam ndare nga burri ama jemi friends ende sepse i kemi vajzat edhe hatri tyre duhet me qene friends qe me komuniku se qashtu na kan than edhe therapisti se ktu ne Finland per me rrit femije qysh duhet, duhet me fol me ish burrin jo si ne Kosove tani po ju shkojn fmija posht spe din as ku e kan as ku po shkojn e une edhe ish burri jem kena than jo me ja ba ashtu se tani qikat na dalin prej durve. Jemi friends edhe e kalojm shum mire po sjemi kan per njani tjetrin une jam rrit ndryshe aj ndryshe, aj ka mendu me pas nje jete si ne kosove gruja me la me fshi e une kam desht me punu edhe qishtu jan kan senet qe na kan shti mos me kan se bashku. Aj tasht u martu me tjeter kan e ka ni gru shume te mire ama une hala se kam gjet kerkan. Babi jem shpesh po me thot qka spe gjen edhe ti dikon edhe mos tu martofsh bile ni hyps me pas o mire se tknaq oj qika jem nuk rrihet me marimanga nvete non stop mos u bo budall mi ngu kta tkosoves qe thojn sbon mu martu e sbon me pas frajer se ata jan katunar. Jam befasu a mbesoni kur me ka than qashtu se diqysh baba me ta dhan qat liri me shku me frajera mi ndrru per qef tanin veq deri ne familjen tem kisha pas ni edhe diqysh pom vjen marre me dit baba jem asi sene per mu edhe pse i kam dy vajza une kurr ne jete skam fol palidhje para tij po aj diqysh ma qeli rrugen. Ma boni ti banesen e ki punen po letrat po kur tshkojsh nkosove gjeje naj njo qe ta knaq shpirtin e mos ta nin qka thojn njerez se ata sot jan neser sjan folin 1 dit per ty e neser te harrojn as palla mos te han bile. Jam shume e lumtur qe e kam kit liri prej prinderve mij po jam edhe shume ne stress sepse spo di a me ja bo qashtu qysh pom thot babi a me vazhdu mu bo shembull per vajzat e mija po e di qe her do kur nese edhe kto martohen edhe gjejn najkon tjeter te lumtur ndoshta te njejten pergjigje si babi jem jau kisha dhan sepse lumturia edhe jeta duhet me qene e gat e jo veq per kohesisht. qe pe marr shembull burrin tem qe se ka gjet knaqesin me mu po e ka gjet me grun e dyt osht gja normale. Une po du me gjet ndoshta naj djal jo per mu martu por me kalu nje kohe te mire me to edhe me shku neper pushime bashk qe mos mem lan vet se une edhe pse i kam dy qika une e re jam hala… spo di qysh po thuni ju? a o nrregull me gjet naj frajer per naj dite apo me pershkrun sikur te pa moralshme,,, a me ndegju nbaben tem.?? flm shume mfal se nashta fola pak si shume e kam zgjat shume po sdisha qysh me ju tregu krejt historin prej fillimit deri nfund qe me kuptu edhe perspektiven tem…

';