Nana me tha "hiq spo mvjen mire kete lidhje",E di edhe une qe kan me m'paragjyku njerzit,ky eshte i pasur dhe i bukur nuk e di si po mundet m'duru deri tani... | Histori Të Jetës
Nana me tha "hiq spo mvjen mire kete lidhje",E di edhe une qe kan me m'paragjyku njerzit,ky eshte i pasur dhe i bukur nuk e di si po mundet m'duru deri tani...

Nana me tha “hiq spo mvjen mire kete lidhje”,E di edhe une qe kan me m’paragjyku njerzit,ky eshte i pasur dhe i bukur nuk e di si po mundet m’duru deri tani…

Nana me tha “hiq spo mvjen mire kete lidhje”,E di edhe une qe kan me m’paragjyku njerzit,ky eshte i pasur dhe i bukur nuk e di si po mundet m’duru deri tani…-Pershendetje krejtve. Un jam nje vajze 21 vjeqare,para gati 2 vjetesh kam njoft nje djal me ka njoftu nje i aferm. Ky djali qe kam kontakt jeton ne Gjermani, tash ika 32 vjet, mirpo ne fillim nuk me ka tregu drejt per moshen me ka thene qe ika 28 e ather ne tvertet ai ika pas 30 edhe pse un pak a shum e kuptojsha vet se mi bojke do pytje qe me bojshin me nenkuptu kete pjes mirpo kur ke qef me vazhdu njohjen me dikan qe me inpakt tpar te len pershtpje ne disa gjerave ja bene rrafsh vetes,ai doket ne pamje shum i ri edhe i bukur, nuk ka qen asnjeher i fejuar as i martuar.Prej fillimit ka shfaq shum interesim per mu u ardh prej Gjermanie meniher si ja kemi nis mee u njoftu edhe vazhdon ende qe 2 vite gati me ardh qdo muj thujase. ntakimin e par mka tregu meniher qe un kam qellime serioze nese ke edhe ti vazhdojna nese jo mujna me hanger qet drek edhe me vazhdu secili jeten tone,mka tregu per gjitqka rreth vetes edhe mka pyt gjithqka,osht teper djal i mir,i kuptushem, i respektushem.Un tan kohen sa her kemi dal kam kqyr mos e ka karten e patent shoferit apo leternjoftimin ne kerr qe me u siguru per moshen e tina edhe me i than atina fill,kete vit ja pash patenten me fatroll e telefonit edhe ja mora ja pash vitin e lindjes,e pyta se pse mki rrejt mtha se nese tkisha tregu per moshen tem ti skishe pranu me kan me mu skom dasht met hup edhe mtha ti eki dit per moshen tem po thell nzemer ski dasht me pranu per mos mem hup as ti mu, teper merdh ran se 12 vite perapara meje jon bajagi shum. Nejse un i pata tregu mames tem per ta i pata thon ika 30 vjet edhe asaj si erdh mire hiq se edhe mama jem me babin jan 10 vite diferenc e ma boni nuk jom qe te perzina ne dashni po qe me mardh mire spo me vjen hiq se ne rini nuk jan kurgjo 10 vite diferenc me burr po beso qe ku ti kalon 50 vjeqe e burri ti bon 60 ki me pas vshtir ather jo per ne shtrat po burri ne pleqni te vyn me pas me dal me shetit e jo me u plak para kohe perderisa ti je hala e re, me tha kta e ki si keshill prej meje ma shum nuk kam qka me te than. Jam bo teper konfuze,ai djali asht shum shum i pasun ka disa kompani e Gjermani,e du shum at djalin neser me i than me u martu ai meniher pranon,ama edhe po i tutna paragjykimeve te njerzve se te gjith kan mem than eke marr per pasuri a diqka te till esado qe muj me than nuk ma nin qka thojn hallku, mrena nzemer mkishin mbreh pak kto fjal,rrethi jem edin qe nuk jam materialiste se te familja jem ikam kushtet e mira edhe gjithher kom pas oferta per njerz te pasun po nese nuk me mbon me u nij mir personi nkrah nuk sho as pasuri e as asgje.Nuk po di qka me bo, ati djalit ka nis qetash me i hup edhe durimi edhe mu sado qe edu ka nis me u zbeh interesimi prej qetij konfuzitetit tem as nuk po ja kthej sms as asgje,po ai kurr nuk ka hek dor sado qe jam idhnu per najsen nashta skemi fol 1 muj ai ka gjet cfardo menyre per me pas kontakt,besomni qe shpesh quditna se si ka mujt me mduru deri tash perderisa ai ka potecial me marr naj femer qka ska kerkun qe thojn,kaniher po mendoj me e nderpre se jam vajz e re, e kam nje pamje kogja te bukur jom e shkollune muj e pas ofert mas oferte si qysh kam pas ma heret ama po e du nuk jam ndje anjeher ne jet keshtu. U zgjata pak mirpo deshta me kan sa ma e kjart,nese dikush ka pas naj rast te till ose najkush me ma dhon naj mendim e kisha lexu me shume deshire. Cdo te mire per te gjith.