Mos e mer shqiptarin po mere te huajin,i huaji te done te respketon,Shqipetari ta nxin jeten... | Histori Të Jetës

Mos e mer shqiptarin po mere te huajin,i huaji te done te respketon,Shqipetari ta nxin jeten…

Mos e mer shqiptarin po mere te huajin,i huaji te done te respketon,Shqipetari ta nxin jeten…-Anonime Ju lutna per Ju vajza Qka jeni pa martu. O mos u ngutni dine Kan pe martoni mos merrni tyrlifar hajvani edhe nje ju them po te kisha keto mend si i Kam sod. Kurr shqipart skisha marr. Po m**a Jan Bre Kurr. Nje her nuk din me knaq gruen me nje fjal te but te mire me afru ngat Krejt po I len mbrapa per qat burr e masmrami me ta kthy me sharje me dhu.n phuu fare dalshin keta burra kaq mon.stra qeky pisi jem ky haram e paqt Krejt at mun Qe e bana 10. Vjet martes e tuj me fy tuj me thirr emra te. Flli.qt gjeloz duhet dy ore me vet me shku ne shopping SE qellun te shemtun shqiptart. Oo Veq Kam femij. SE kti qeni nje ore si kisha nej. Dhe men spo Kena na vajzat tuj u tut Qe jeta pa martu. Ik vlla merre nja Qe te ban rahat SE me Kan ketyne te hujav edhe kamt jav lajn. SE ajo Ju Kan Nanen si le frym me marr e na shqiptaret Ja Marre Kam femij ja inati ish Kan mire mos e Kqyr Kan as bab as nan Qka thojn martov me shqipart ik vlla SE keta te gerditin. Jeten. Kancer te bin. Analfabeta. Te klases par Jan. Gjysa prej Tyne dojn lendu Veq spo Ka kush. Ju Kan Nanen. Deri tme rriten Djemt. E ta qes ket qen prej shpije. Ama shpriti me Ka ardh te huna Bre Veq mej nejt ne terezi per nje sen. Pisket Shan. Ofendon narod I keq. Bre. O vajza mos u ngutni Ju lutem SE me qesi Qeni met ra hise. Ski Ka Ja man SE edhe femija te pengon. SE te dhimet per femij osht perfket per kojshi perfket per motra vllazni po per grua.Jo SE katil me fatin e vet nuk ban. Se Jan fanatika shqiptart e kqijj Kurr skisha marr shqipart me pas keto mend. Marre vlla nja te hujin Qe Ka te sillet te jep buzqeshje te ledhaton e jo shypen me sakic nkra rrin te dhu.nshum pisat. Ndoshta prej zemres Te plast SE shqiptare jam dhe do vdes dhe Kurr SE Kam urrejt kombin ton. Por Ju lutem. Me kuptoni shikoni Sa historin po e shkrujn femrat nenat Grat shqiptare. Me maltretuu me shajti me tradhtoj. Keta sjon mire ne mend. Keta burra nuk them Te gjithe.Po gjysa Pasha Zotin Dojn. Myt. Qka po e maltreton nje femer Bre. Po I ban maltretim po e mbyll. Po e fyn po krijon familje me ta dhe po I thua. Hajt Qe Ku asht dera hup. E din Qe femin sun e len. Allahu I madh e din. Femija me dhimben SE qeti temit Kurr si kisha nejt jo bre njerz sosht normale Kurr nuk erdh I qet Kur SE murr gruan me than me dal nje kafe nje sill. Mu relaksu Pak. Nje dhurat me ja ba. Nje ditllindje. Qekjo te knaq. Une temit I afrohna Veq ban ik more Qka paske Kuku. Selak. Bash. Po nuk dua me kesh Bre po realiteti. Osht SE Shume po Na mal.tretojn.Vetem SE jemi femra Te buta dhe. Puntore e punojm per burr e per femij besa edhe per familje Te burrit me ja majt ne kosov. Jo jo amerikanet per bes sja nin. Bre. Kush asht Aj thot mej ba kafe per dit une. E na puno e zullum e maltretu please sdua me Ju ba Krejt nje thes vetem SE Shume keni me kundershtu dmth Ju Ka djeg. Ju pershendet anonimja