Me tregoj qe m'ka tradhtuar, e Une e fala, kur femra tradhton, tradhton me zemer kurse mashkulli per epshet! | Histori Të Jetës

epshet

Me tregoj qe m’ka tradhtuar, e Une e fala, kur femra tradhton, tradhton me zemer kurse mashkulli per epshet!

Me tregoj qe m’ka tradhtuar, e Une e fala, kur femra tradhton, tradhton me zemer kurse mashkulli per epshet! – Pershendetje, Jam nje vajze 25 vjeqare, anoinime ju lutem. Bashkjetoj me te fejuarin tash dy vite. Jemi nje qift qe e dashurojn edhe bejme gjithqka per njeri tjetrin kurr ska pas mashtrime edhe as rrena, mirepo vendosem me dal jasht shtetit me kerku nje jete me te mire tu e pas parasysh kushtet ne kosov. Edhe gjithqka shkoi mire cdo gje e benin se bashku dashuria vetem sa u forcua, pas nje viti une e lash punen dhe vendosa me u kthy ne ks. Vetem per disa muaj dhe e lash te fejuarin tim vetem. Kur u ktheva e pash qe bera gabimin me te madh te jetes, sepse burri tu e pas parasysh qe ishte vetem dhe vetmia ishte pak e fshtir per neve sepse ne ishim mesuar te qendronim gjithmone se bashku ai filloi te dilte me shokt e vet jo te nacionalitetit shqiptar dhe kjo gje mua me pengonte dhe ia ndalova, ai tha qe nuk do te del me dhe une i besova, mirpo ai vazhdonte te dilte e mua me thoshte po flej heret se do te zgjohem heret per pune, e une vazhdoja te rrija e qet, sepse asnejher nuk me kishte dhen arsye per te mos i besuar. kur ai u kthya ne ks.e zbulova se me kishte tradhtuar. Ai ishte penduar shume qe e kishte bere ket gabim dhe une vendosa te ja fal per arsye te familjes time nuk kam dashur ti lendoj aspak me ket vendim pastaj edhe per dashurin qe e kemi per nejri tjetrin. Ka kalu nje kohe nuk ka ndodh me asniher as kurgjo mirpo une nuk ndjihem e qet cdo dit mendoj edhe cdo dit e depatojm ket teme se pse e ki bo etj etj ai ma len fajin edhe mua sepse nuk e kam kuptuar at kohe sa ka qen ai vetem.. une e di qe nuk e bon mo e di qe eshte ndikuar nga shokt e vet..kisha pas qef me pas nje perkrahje a kom bo mire apo keq qe po vazhdoj me to. Se fundmi dashta me e dhon nje mesazh se tradhtia ndodh edhe kur dy njerz dashurohen kjo besoj qe ndodh zakonisht nga ana e mashkullit. Sepse kur femra tradhton tradhton me zemer kurse mashkulli vetem per epshet.falemnderit anonime ju lutem.