Me thojn bija e boshnjakut por une ju them kosovar i... | Histori Të Jetës

Me thojn bija e boshnjakut por une ju them kosovar i…

Me thojn bija e boshnjakut por une ju them kosovar i… – Jetoi me prinderit dhe dy vellezerit, nenen e kam te pashkolluar as edhe nje dite e babai, nuk eshte kujdesur shum per neve femijeve, une i kam mare dy vellezerit per dore, pasi kan qene me te vogel s eune, i kam dergu ne shkolle, i kam mesu shkrim e lexim , vazmisht, jam kujdesurr per detyrat e tyre , kam shku ne mbledhje te prinderve sepse babai ska qen i iteresum e nenena nuk ka dit as nenshkrim me dhene ne listen e prinderve, edhe kur kan qene te semur i kam dergu ne doktoor, sepse nenea ska dit me plotesu udhezim ose formular mjekesor, jam kujdes per detyrat e mija vazhdimisht kam qene nxenese shembullore edhe me nota edhe me sjellje, jam kujdes edhe per punet e shtepise, kam vazhdu njesoi edhe ne shkollen e e mesme, edhe ne studiem kam qene e mire, tash punoi dhe vazhdoi te sillem mire ne shtepi, problemi qendron se nen ame ofendon vazhdimisht dhe me ule moralin , ghyshja e shtepise ishte me prejardhje nga Bosna dhe hercegovina, e nena nu/k e hjek kurr nga goja duke me thene e :Bija e Boshnjakut “, shpeshme therret edhe ne emer te saj personal, nuk deshiron te kem raporte ete mira me babain, e ofendon edhe ate vazhdimisht, na prek edhe ne moral dhe per mu shpif dhe me shpesh me quan edhe lavire, kete e bene edhe para dy vellezerve te mije edhe para babait, me e keqja edhe sillet kershtu me mua edhe hiqet mandej si viktime, tash mosha ime eshte e pjekur, po pritoj te hy ne martes, qka nese burri e ndegjon ose edhe femijet e mije e ndegjojne, shpesh i them se jan genjeshtra krejt keto dhe ajo ska te drejte te sillet me mua keshtu, behet edhe me keq me akuzon se jam e qmendur, (si mundet nje e qmendur tijap 31 provime me nota rekorde ne fakultet, te mbaje nje pune te renede dhe me pergjegjesi, dhe betohem se nuk kam bere kurr ndonje akt kuerverie) Kam menduar se koha do ta permiresoj ate dhe raportin tone, po kurr ska ndryshuar asgje, asnjeher nuk kam hjekur dore nga familja ime, kurr nuk jam dorezuar por me te vertet po ndihem keq dhe shum e lodhur, do te doja ndonje keshille, ose ndonje pervoje nga ndokush. Faleminderit per mirekuptim.