Me thirri Nana e ish te fejuarit tu qajt, kur dola e u takova me te me tha "Se ndarja juaj ka qene per..."! | Histori Të Jetës

fejuarit

Me thirri Nana e ish te fejuarit tu qajt, kur dola e u takova me te me tha “Se ndarja juaj ka qene per…”!

Me thirri Nana e ish te fejuarit tu qajt, kur dola e u takova me te me tha “Se ndarja juaj ka qene per…”! – Po endaj edhe un hallin tim meju,Ju lutem me ndihmoni ufejova me msit,ne fillim ishte fejsa jon shum e mir te them te drejten ne qata4mujte epar ishte gjithqka e perkyrme un edi qe nlidhje ndodhin problme eshte normale duhet me duru secila femmen po aj ka jetu nperendim kur erdhi heren3nks vendosem tebejm mardhnje dhe bem po si shkoj atje mo nuk kishte shum interes ndaj meje thjesht ndryshoj si benem mardhnje pasi qe un u bera edhee gruja etij vike nks her po si te them secilen her me nidistanc mete madhe durova1vitgjys kur erdhi heren e fundit shum nervoz veq me beritike sdojke mu taku memu edhe vendosa ti tregoj nshpi kur familja jem imurr vesh te gjithat problmet qaun ipataa meata vendosen qe unmu nda unheka1vit mo secilen her makeq tethem tedrejten me kishte humb edhe dashnija perta po prap dojsha mevazhdu lidhjen veq shkaku mos mi ju shkatu familjes merzi babi jem osht smut mu dhimke na qika i mendojm prind edhe as1qik nuk fejohet per mu nda un kam 1 familje qe njefmi per za te mir kerkush veten nuk eqeshh po unte drejten po etham eper hirfamiljes tem dojsha me vazhdu jeten me ta me shpres qe bahet mir.Dhe pasi qe i morren vesh familjaret e mi ata ma nuk dashten qe un me kan e tynve dhe erdh puna u ndajtum me njerz un dojsha mu nda menjerz joper demshperblim se babi jem as qeka dasht munda megjin shkaku ifjlave qe mos me mendu tjert qe shkaku i demshperblimit seun sishaa fajtore nas1menyr babi skapranuu as 1cent prej tynve se morali n familje ton nuk shitet mepare babi mka feju mekan etyne perton jeten jo munda poderi qatu kishte qen kysmet njerzit ata ikan lan fajtor qysh jankan.Kurr nuk mkan lajmru nana etij kurr editi qysh mlaa nkss me merzii temadhee ish ifejuari im mka shkru sdi saher kurr sju kam pergjigj per her te par nka shkru mbas7mujve po un sja ktheva se sdojshaa mi dhann ylendu atij vazhdoj mem shkru ne heren e5kur mka shkru ikam than mame ty smuj mekon von tka ra ndermend per mu ikam tregu qe un sjom kan ajo qe ekam dasht ndamjen je kan tipap melejke fajotr.Besomni qe saher tlutna lutna edhe per ata me rahatu Zoti me1qik eme jau gzu zemern prindve tij .Para sdi sa mujve nan etij me thirri nfb besomni kajkee si fmi un hupa nat moment dojke mu pa me mu po ikam dasht shum edhe mkan dasht sdi akam ba gabim dola meta un veq e mendova nana tem qyshh mu kishh doket ajo me kan nvendin esaj utakova ajo mi tregojke tegjithat ndodhit sipas fjalve tesaj ndarjaa jon kishte ardh prej njerzve tekqi qenakan bokeq po ajo me tha ama veq1shpres un nat moment mbeta nmes2amiljeve un njern familje normal e kishaa hup cilen ta zgjedhja po mir thash tjaa dha1shanc ishh te fejumit tem fola disadit me ta po i folshaa meta qato temat qato problemt qe ikem pas po prap injojti muj me thon20%kishtee ndryshu per te mir itregova nanes tem un ajo veq sa smur sulum atuu n at moment u ndivaa personi ma ikeqti nbot dhekuptovaa qe unn ikam vetem keto dy op.familjen tem qe mu kan gjinnd26vjet afer meje edhe familjen efejuarit tim un vendosa familjenn ne kete bot prind ikem1her ne jete un spo muj mi gzu financiarisht diqka me jau ngjit doren po bilee shpirtnisht mos ti idhnoj edhe vendosaa prap familjen tem.Po qa mu pom vjen inati osht se nan jem qato dit pritkee rrezultatine momografis ne sdishum aka nana jem smunjen e keqe e ata as qe methirrini bilee1mesazh mema shkruu qysh ikan dal rrezultatet nanes a un para sdi sa jave nanes tij si thashh jo nifar menyre e shkela familjen tem dola me ta dhe kontakti ka marr fund para3mujve dmth qe ja dhash prap1shac.Tash un po du me vendos me dikon posa podu qakaq edhe potutna ju lutem paa ofendime me keshilloni qfr te bej te pres ende apo te filloj nje jet te re. Kalofshi mire dhe ju deshiroj shendet ne famljet e juja.