Kur perfundoj punen, Ai vjen dhe kalon me makin e behet qe nuk me sheh, frigohem prej tij jom ne hall se Ai... | Histori Të Jetës

perfundoj

Kur perfundoj punen, Ai vjen dhe kalon me makin e behet qe nuk me sheh, frigohem prej tij jom ne hall se Ai…

Kur perfundoj punen, Ai vjen dhe kalon me makin e behet qe nuk me sheh, frigohem prej tij jom ne hall se Ai… – Anonim ju lutem pershendetje Deshta te marr kshilla nga ju lexus problemi o ky Par ca kohe e njoftova nje djal kalum dhe fjetm bashk shume e deshta, mirpo aj si duket jo mua pasi me la pas asj dhimbjes shpirtrore qe perjetova edhe me shendet isha keq per fajin e tij, as qe i interesoj dhe iku as qe u pergjigj naj her mesazhev te mia shume vujta se isha shume e sinqert dhe e drejt me te nje her ne jeten tem vendosa mi besu dikuj edhe u zhgenjeva u lendova, pas atij perjetimi te keq vujtjes atyre lotve vondosa te vazhdoj prap jeten edhe pse ishete shume e veshtir gjuthqka ishta pa kuptim e rrenune gjithqja ishte e zez per mu, vetem zoti e din qka perjetova une qysh me tradhtoj aj djal qysh me la vet ne at gjendje edhe nuk nijti….. Edhe pse ne shpirt isha e thyer me mbeshteten familja edhe pas ni kohe vendosa te shkij ne nje kurs ja fillova mirpo kursi ku fillova ishe afer punes se ktij i*ioti, nuk besoni po as mendja sme ka shku ne fillm rasisht ka ndodh dhe nje dit dola me ble dikqa edh e pash, zoti e din qysh kom ec u bona kishe spe shoh dhe vazhdova rrugen u ktheva prap ne kurs edhe pse mendjen pak te turbullt e kisha kaluan oret edhe erdh koha per me ardh ne shpi dola te busi kur kaloj aj me kerr ka une, mendova rasisht pasi edhe aj punon qat qytet ndoshta po shkon nshpi, prap te nesermen qat koh prap aj kaloj ka une dy her u bohke kishe spk te shohe njejt veprojsha edhe une kshu 4 dite ren veproj, nuk reagova kur ni dit kaloj ka lokali aty prap me kerr e pash rasisht u befasova, pas disa ditev njejt po vepron, nuk po me shkrun aspak vetem be kohen qe dal une te busi po del edhe aj po kalon nga 2 her rreth meje edhe po bohet kishe spo te shoh, nganjeher po frigohem prej tij jom ne hall qka me bo me lan kursin spo du se po du me vazhdu jeten mos me mbet mbarpa, kur pe sgoh ato po nihna keq se mka lendu shume sdi qka me bo sdi pse pe bon kto aj sdi qka ka ne mene mirepo une nganjeher kam frik nga kjo sjellje e tij. Faleminderit faqe e shume e mire qe na ndihmoni duke na i postu keto histori qe ne te marrim kshilla dhe sado pak te shprehemi dhe a lehstesojm shpirtin tim ton sepse skemi te gjithe me e te shprehim brengen dhe merzin e zemres ton, dhe nandihmon qe e gjithe kjo eshte anonim. Me kshilloni ju lutem.