Me tha se eshte i ndar dhe ka nje femij, mbeta shtatezen dhe ateher kuptova se ai kishte... | Histori Të Jetës
ka nje femij

Me tha se eshte i ndar dhe ka nje femij, mbeta shtatezen dhe ateher kuptova se ai kishte…

Me tha se eshte i ndar dhe ka nje femij, mbeta shtatezen dhe ateher kuptova se ai kishte… – Isha vajz vetem 16 vjece, duke shetitur gjithmon me kusheriren ajo njihte nje djal te cilin nuk e kisha pa kurr ,nje dit ai na ftoi ne kafe, ulem por nuk e dija qellimin e tij adoleshente normal, eh kalun sa her dilshim vike dhe ai pasaj nje dit me ftoi vetem me tha dua te pi nje kafe me Ty un thash ok, keshtu fillova u dashurova tek ai shkonim ne pushime etj, e pyeta per familjen me tha Ka nenen e baben por nje her ka qen I martu dhe nje fmi e Ka, thash ani me e rrit nje jetim nuk esht gjynah, pasi vazhduam krym marrdhenje e krejta, un kisha mbet shtatzane dhe pse nuk e dija por familja ime nuk e deshi ate por dashuria te qerron ne ate Moshe, I kallzoj se jam shtatzane ai mtha abortoje ,I thash pse me abortu shkaku ai Kish pas gru dhe 4 Femi e Jo nje, pasi kuptova gjithcka ,nuk abortova por e Linda djalin kurse nga ai u ndava.jetoja me qira lija fmin ne kopsht punoja per gjdo dit.por djali rritej kerkonte me shum, nuk ja dilja dot, Pas 2 vite punoja ne nje lokal ,kishim dhe badigart qe na ruante nga problemet, njeri un e njihja por veeq e kisha par thjesht , nje nat me thot shoqja ime pasi kryn punen hajde per kafe jam me Kerr me te dashurin eja dhe ti, I thash Jo jam shum e lodhur ,por ajo kembenguli ok I thash por vetem nje pije se me pret puna, kur shkojm atje shikoj ishte dhe badigarti qe kisha tek puna, dyshova sepse ai nuk iqte syt nga un, ok pim dhe shkum kur naten tjeter ne pun me fton vetem ai, por vertet kisha nevoj per nje mbeshtetje, filluam dolem nisem nje lidhje shum te bukur , per gjdo dit dilnim u dashuruam aq shum sa gjithmon thoshim nese vdesim bashk do vdesim,isha nje princes nuk me la te punoj me mbante mua dhe djalin me gjithcka por me vinte gjynah doja te punoj prap,nuk me linte e luta shum ok tha por do punosh nje pun te thjesht,ishim 4 vite bashk , nje dit papritur pasi erdha nga puna e mora nje telefonat me tha nje shok , I dashuri jot pesoi aksidend nuk besova se sa kisha fol me te , e mbylla tel si nje e hutuar ,per dy min marr ne Tel prap shokun thash me thuaj dhe nje her cka Ka ndodh prap me tha I dashuri jot pesoi aksidend por esht mir ai me genjeu ai kishte vdek menjer e pyes Ku ndodhet ne spital me tha, eh shkoj atje duke u lutur por shikoj njerz plot dhe njeri nga ata me tha ai Ka vdek , as nuk qava asgje ,mbeta si qyqe, nje shok me tha hajde sshikoje ,Jo I thash ai esht gjall nuk mund te vdese nuk e besova, nuk e pash , per gjdo dit gjdo njeri me dukej si ai, por mbaroj ajo dashuri ,dhe thash kurr nuk do dua me, kaluan vite por jeta e vemte esht shum zor , nje dit ne fb me hyri nje djal po fliste donte te martohej dhe shum gjera ,mu duk djal I mir Pas ca muaj pranova, u martuam ishim te lumtur gjithcka shkonte mir ,ai duhej jasht shtetit me punu ok I thash un jam ktu, ndeti punoj gjithcka mir , erdhi por ai ishte shum ndryshe nuk e dija a Kam ber un nje gabim nuk kuptoja gjith kohen me nerva, ikte ne mengjes vinte vetem per gjum, qaja per gjdo dit perse ? Familja nuk dinte asgje nuk I tregoja , por nje dit u zgjuam nga gjumi ai doli si gjdo dit, vjen ne ora 3 me thot mua duhet te iki fb kishte fshir numrat kishte ndruar Mori makinen iku ,un mbeta asesi se atje Ku jetoja nuk kisha asnje afer ,me ndihmen e shokve u ktheva tek familja por kto nuk din asgje Ka dy jave vetem po genjej I them asht jasht ai, un nuk e mora kurr nje telefonate, pres pres por cka pres nuk e di me ,vetem po pyes veten pse iku ashtu Ku gabova , dhe tash nuk di cfar te bej me jeten time nuk kam asnje zgjidhje nuk e di