Me tha i dashuri e zura baben me nje femer sa ti, Nana e din dhe aktron se nuk ka gje te keqe... | Histori Të Jetës

Me tha i dashuri e zura baben me nje femer sa ti, Nana e din dhe aktron se nuk ka gje te keqe…

Me tha i dashuri e zura baben me nje femer sa ti, Nana e din dhe aktron se nuk ka gje te keqe… – Pershendetje stafit te Histori te jetes… Desha te ndaj historin time me ju dhe te marr ndonje mendim se si te veprojme jemi ne hall te madh. I kemi te gjitha te mirat e botes ama se kemi dashurin e babes, nuk e di qka ka ndodh me te ama prej se kemi lind na asnjehere nuk e dim se si eshte nje perkdhelje e tij ne jemi rritur edhe se kemi kuptu ende se si eshte perqafimi i nje babait.. asgje sna ka mungu prej anes te tij te gjitha kushtet na i ka plotsu ama kot kur dashuri skemi marr, aj kurr neve nuk na ka mbrojt prej te tjerve neve kush eshte qu ne kam ma perpara na ka maltretu, sahere vjen dikush te ne mysafir aj ka me u qu e me fol qka asht mas keqti per neve mendon qe ne te jemi superior apo diqka e tille… tan kohen mirret vetem me vllaun e tij i cili eshte i martuar ka familjen e vet edhe kujdeset per ta shum mire a ky i yni neve me duket se me sy sdon me na pa… per te vetem vllau e motrat ekezistojn… Nana ime eshte e shkret prej se ka ardh nuse ne kete shtepi asnjehre ska fol, se marre nuse, edhe se ka pas burrin asnjehre qe me i dal krah e ashtu krejt njerzit qkas i kan than e kan ofendu… mirpo ne tasht jemi rrit, edhe e mbajm anen e saj per arsye se ajo ka qen per neve edhe nan edhe bab…. babi gjith naten del, lun bixhoz me shoqeri, mirpo ne femijet jena rrit tashme edhe shpesh kur kemi dal ne qytet e kemi pa me makin qe ka qen ne shoqeri te femrave te ndryshme, aj gati eshte ba babgjyshi edhe ende si la kto pune, neve jemi ne mankth te vertet pasi qe kemi presion te madhe pprej tij tan kohen vetem na bertet kshyr me gjet diqka ni imtesin ma te voglen qe me an bertit asnjehere me te mire sna ka marr, edhe ashtu edhe dashuri u shua ndaj tij… Une si me madhje me vjen edhe turp sepse gati jam per te shku te burri edhe nje dit i dashuri im me tha e pash baben tan me ni femer edhe mu me zu toka… Edhe dua te them se tan jeten ka me ma majt ne hund kete gja me vjen turp se pse aj njeri u shendrrua i tille… Edhe ka pas rast kur neve ia kemi perplasur keto te verteta ne fytyr atij njeriu mirpo gjthmone i mohon edhe thot seshte ashtu si mendoni ju?! Ncncnc don te thote se neve syte na kan genjyer edhe pse e kemi pa me syt e tont. Mirpo nana kur i ka than ia ka pranue te gjitha ka than se seshte ne zort pe neve deri sa ta ka xhepin plot.. po nana i ka than se makinat e kuleten ktu ka me i lan si merr ne boten tjeter ama ky spo frigohet… Neve te gjithe farefisi na njohin se qfare femij shembullor jemi edhe nenen ton e njohin si nje zoj te vertet nuk ka qen asnjhere ne gojene tjerave edhe te gjithve ju dhimbsmi se qfar fati kemi pas… Po mendojm qe pasi te martohem une te ndahet nena e ta vazhdoj jeten dikund tjeter me femit e tjer pasqie 25 vite martes ka qen e njejta rutin dhe i eshte merzitur shpirti… Ne pika te shkurt mundova te shkruj se qka po hjekim na mirpo roman te shkruj smjafton per ti tregu hjekat e nanes e te tonat… A mendoni se eshte e drejt kjo? Si te veprojme ju lutem shperndajeni si do vepronit ju!