E duroj burrin vetem per letrat, kur ta mar passaporten do ta le dhe te iki me... | Histori Të Jetës

E duroj burrin vetem per letrat, kur ta mar passaporten do ta le dhe te iki me…

E duroj burrin vetem per letrat, kur ta mar passaporten do ta le dhe te iki me… – Pershendetje deshta te jem anonim pershkak se kam familjar ktu e nuk du a te mi din ndodhit e mia.Historia Ime fillon kshtu jam 28 vjeqe jam e martuar edhe kam nje femij po nje martes e pa lumtur.Siq jam fejuar as nje dit nuk jam ndih e lumtur me as edhe nuk jam e lumtur sa kam qen e fejuar me ka dalur gjith kund te shkoj me familje sme ka len as vetem te dal ne pun kur isha me thirrke me Kan je un inthojsha vetem jo po e ndegjoj nje emer mashkulli kur aty nuk ishte askush ok edhe ket durova se mendova qe esht nga largsia kur u bem bashk ok kto skan ndodh me se e ka pa qe sjam asi femre,tani jetoj ne austri kur kam ardh ktu qdo nat kam qendraur vetme gjat gjith nates ai vetem ka dal me shoqni deri mengjes nuk vike edhe ket e kam duru se thojsha ok kur te bahet femijs ndoshta nuk del po e kunderta kur kam qen shtatzan me ka then qe femija sasht i jemi aj dilke naten e un gjith naten kajsha pse mem than ashtu kur u be femija i kam then hajde shkojn ja bajem ADN edhe verteton a esht i yti fmija me ka then jo pot besoj sesht nevoja Tani aj ka kalu ne qmendim shum sene i ban para femijes i kap lodrat e femijes i per plas per tok femija vetem e kyr edhe bertet ai mu me thot gjitha qka ti je lop ti je femer pa karakter ti ski shihe femre vetem pse i tham qe mos dil naten ka nodh shum her qe ka ardh i piht ne shtepi e kqyrke qysh mem marr me te mir mu thojke qe jam pendu po prap tjetar sene i ka perserit femija kur e sheh ate qe i ben kto gjeste aj edhe femija ben si aj po kam frik se po kalon ne psiqik shpesh her ka ndodh qe me ka kap per floke e me ka ngreh zhag po i vetemi send qe me dalon jan dok se si kam krejt ne rregull nuk i kam per me shum vejt.Edi qe shum keni me than po de krejt mendojn veq per letra nuk esht qe mendoj vetem per letra po femija esht lind ktu edhe shkon ne kopsht e un punoj se kam aq sa punen e mir po apet mir esht sa me i vazhdu dok un deshroj te ndahem nga aj se nuk po mundem te duroj me gjith ket tur tur qe ma ben ska as ndjenja per mu kurr as nuk me afroht si burr me gruen kurr me mu nuk del dikun apo kurr nje fjal te mir sme ka than kurr as nje her qdo her tun lendu me fjal qdo her e ulne posht prej tij jam lodh me spo muj duroj me shpirti pom kallet per mrena kur edi qe po e shty me zor jeten po vetem shpres qe me jep per me jetu esht fmija gjithqka ne ket jet qe bej e bej per te Tjetra esht e qe e kam zen duke fol me tjera duke i then qe sjam i martun shum e shum femrav edhe qe po shkruj ket histori me lot ne sy nga nje her mendoj pse gjith ket vujtw me pas femra kur i len qdo send per nje mashkull qe e don po spo ja vlejke as nje gje me be per nje mashkull qe nuk ta din vleren si bashkshorte edhe si nene e femijes per kta njerz un skam fjale ju kishna lut mem dihmu ndokush se ku muj me u drejtu se skam as nje familjar ktu qe me ndihmojn gjuhen edi jo edhe shum shum mir po sa me u kuptu po nese kish mujt ndokush men ndihmu ku me u drejtu qe ju ndihmojn ktyne familje kerkoj falje nese e zgjata pak naten e mir