Me sekonda duhet me i tregu ku po shkoj ku jom dhe kur po kthehna,me ben fajtore qe une nuk i kom "mireprit" akuzat e tij ndaj meje per... | Histori Të Jetës
Me sekonda duhet me i tregu ku po shkoj ku jom dhe kur po kthehna,me ben fajtore qe une nuk i kom "mireprit" akuzat e tij ndaj meje per...

Me sekonda duhet me i tregu ku po shkoj ku jom dhe kur po kthehna,me ben fajtore qe une nuk i kom “mireprit” akuzat e tij ndaj meje per…

Me sekonda duhet me i tregu ku po shkoj ku jom dhe kur po kthehna,me ben fajtore qe une nuk i kom “mireprit” akuzat e tij ndaj meje per…-Pershendetje, desha me nda nje histori me i lyp keshilllat e juaja, Kjo osht historia ime, para ni vjet e 6 muaj jam njoftu me nje djal,kemi fol 6 muaj pa u pa jetojm afer njeri tjetrit, un vij nga nje familje e pasur edhe e shkolluar, por ky djali jo ne fillim mu sum kq pengu po familja jem ka kundershtu me arsyjen qe nuk pershtarmi familarisht,……..po un nuk i degjova edhe vazhdova lidhjen,pak a shum i dashuri jem e kuptoj qe familje jem nuk e dojshin edhe pse as aj nuk mujke me pranu as un me i thon qe per shkak kushteve sociale e financare…….., po menova qe prind e mir kan me pranu edhe veq fillun mu msu me iden. ngjat kesaj lidhje prej anes tij kam pas shum abu zime psiqike edhe fizike edhe pse fizike kan qen tvogla po prap kan egzistu, aj nonstop mka thon se du familjen tonde sdu me ardh sdu mi njoftu sdu mu “shoqnu” i ka pengu qe jom mundu per punt e shpis e buken mka thon qe si sherbetore tkishin e kejt qesi sene kejt problemi ka qendru te nenqmimi i vazhdushem , me heret un kam pas ni lidhje tjeter nuk ka funksionu, pastaj ky i dashuri jem nonstop ma ka permen, mka lyp shpjgrime me sha e ofendu qka ka mujt saher kemi bisedu per diqka ma ka gjujt naj kungj tkalumes, tjerat probleme jon qe nonstop ka dasht mem majt nenkontrolll mem i tregu me sekonda ku jom e ku po shkoj e kur kthena edhe pse i kom tregu apet ska besu mka ofendu, Problemi osht qe un ka 1 dit qe i kom thon atij djali qe nuk vazhdoj me ty po aj tash nuk po pranon hiq me u nda, nonstop mthirr tu kajt mqon foto tu kajt mthot kom ndryshu, po nuk po besoj qe njerzt ndryshojn per 24 or,Ne fillim te lidhjes kur kom tregu prindve babi jem nuk ka pranu edhe mka thon qe nuk osht famija mir, si kan kushtet, nuk rahatohesh, edhe ky djali tash pom fajson qe po dana per famijen tem ama un veq e pata vendos qe nuk ndana per shkak tkushteve financiare ne asni mnyr amo vetem per shkak problemeve, tash ky djali pom bon fajtore qe un se kom “mireprit” kur mka akuzu qe pe rrej e qe mka nenqmu pom thot pse sum ke marr met mir me mi spjegu senet e un mos mu nervozu osht e vertet qe mu saher mka sha ose mka nenqmu diqka jom rrok me to, Desha me juv pyt sipas pikpamjeve tuja ku qendorn faji ktu edhe problemi, a ndryshojn keta tipa, si mu largu? a ja vlen me vazhdu?, Kaniher po tutna shum prej zotit qe jom tu u largu edhe pse aj mdon po tutna qe vun aj e hi ngjyna me to, Faleminderit per kohen