Me kan perzen familja nga shtepia kur e kuptuan qe isha shtatzen me nje Afrikan, tasht jam nda nga ai por nje shqiptar po me... | Histori Të Jetës

Me kan perzen familja nga shtepia kur e kuptuan qe isha shtatzen me nje Afrikan, tasht jam nda nga ai por nje shqiptar po me…

Me kan perzen familja nga shtepia kur e kuptuan qe isha shtatzen me nje Afrikan, tasht jam nda nga ai por nje shqiptar po me… – Pershendetje histori te jetes edhe un kom ni histori te gjat me shum sakrifica jam nje vajz 23 vjeqe qysh paralufte familja jem u shperngul ne Skandinavi atje ku edhe u rrita, qysh n moshen 17 vjeqare u dashurova ne nje afrikan nga Ghana qe e kom njoftu permes shoqeve ne nje mbramje edhe sdi qysh po ja dul mem ba perveti u lidha me ta lidhjen e kom mbajt 2 vite msheft familja ska dit kurgjo veq shoqet..kom ik prej orve t msimit veq mu taku me ta i rrejsha prinderit po shkoj me kalu naten te shoqet e un shkojsha drejt te ai kom gabu shum jom kan e re po athere kom kalu mir skom menu shum deri n momentin kur edhe mbeta shtatzan ku zoti ma pruni ni djal engjull t vogel gjat shtatzanis e kom mbajt msheft me muj, deri sa dikur barku u fry edhe nana e hetoj qe diqka kom e um veti po si n za e njofta qe o ka e din qe jom met edhe un kajta i kallxova krejt, dhe tani familja e mur vesh dita ma e ran u kan kur um perzunen prej shpis qashtu shtatzan meta n rrug e thirra dashnorin erdh e um ka mar me veti ja fillova me bashkjetu me ta ja nis merzia me mu hiq sepse e kisha kta nkrah edhe me ndihmojke per gjithqka sa ishim se bashku dhe e dijsha qe kur te lindi ka mem ndihmu. tani e linda djalin kom kalu shum mir n kit kohen e bashkjeteses tani e bonem edhe ni vajz raportet me familje ja nisen mu permirsu u pajtum jom kan shum e lumtur po tani burri ja nisi mem tradhtu me tjera femra sepse ja nisa ma pak me i kushtu kohe sepse i kisha dy femij plus e kisha sikletin e familjes me mujt me i ndreq raportet me ta me i ndreq senet mes vete. Aj sum dojke kur i kallxojsha me fakte qe pom tradhton ja nisi mem rreh shume tani edhe um la me fmi n banes tash gati 4 muj u bonen qe su ardh mi pa fmit as nuk i intereson ma per ta veq vet jom tu i rrit kom nejt ni koh single po qitash per t paren her u njoftova me ni shqiptar kshtu qe pom pranon qishtu me dy femij melez edhe pse shume osht e veshtir ta takosh dikon qishtu te don ashtu siq je. osht shum i kuptushem ka qef mem taku po nuk po di a me u lidh me ta a jo se po kom traum prej lidhjes ma heret po tutna edhe ky ka me ma kthy shpinen se tash jam ba nane nuk muj gjithkonin me pru nshpi se osht keq prej femijeve mu rrit nqat frym.. pi thom mu njoftu familjarisht lidhje serioze po diqysh po ik prej teme spo di qka me ba a me vazhdu a me nal se edhe aj pom shtin me dyshu qe po ik prej teme, po thom mos e ka veq sa me lujt me mu e une sjom loj e kerkujt… tlutem tregom qa kishit ba ne vendin tim a ishit provu fatin a jo.. flm shume