Me ka lind gruja por nana spo ja jep beben as gji mi dhan, pom thot nana rrehe sa t'mujsh se tasht qon kry, du me bo per spital e spe di pse... | Histori Të Jetës

Me ka lind gruja por nana spo ja jep beben as gji mi dhan, pom thot nana maltretue sa t’mujsh se tasht qon kry, du me bo per spital e spe di pse…

Me ka lind gruja por nana spo ja jep beben as gji mi dhan, pom thot nana maltretue sa t’mujsh se tasht qon kry, du me bo per spital e spe di pse… -Përshedetje, ju lutem anonim. Jam një djalë nga rrethi Dugagjinit, po mundohna mos me zgjatë shumë, kam pas një jetë të vështirë në fëmijërin time, kam jetuar me nanë dhe motren, jeta ime ka qen plot vujtje shkaku nanes tem, po prap sja kam kthy shpinen, erdh koha mu feju unë e pelqeva nusen, por isha i knaqt qe nusja me nanen tem i kishin raportet shumë te mira, ishin si shoqe, u martum (martesa ishte me genjeshtra nga ana jonë, kemi me ba dasum kemi me ble dukat e shume rrena tjera, por prap nusja me ka dashtë edhe pa kto) masi e mora nusen ngeli shtatzan, raportet ishin shumë te mira, mirepo pasi na lindi vajza, nana jem e mori beben dhe nuk lejoj nusen mu kujdes per vajzën, kjo qante ditë e natë qe nuk ja lejonte as gjinin me ja jap bebes, nana jem kta e bani, une nuk e perkraha gruen tem, aty fillun problemet, stresi e merzia, të gjitha u ban shumë te mdhaja, nana jem m’ka shti me rr eh nusen 2 javë masi ka lind, sa që e bana per spital vetem qe kerkojke me flejtë me beben, e di që sjam burr, muni me akuzu, prap gruja jem m’ka dasht shum ka duru teper, mas 3 mujve nanes tem i erdh puna mu shtri ne spital dhe nusja jem e ka kqyr ne shpi mas operacionit e ka pastru e ka vesh, masi u shnosh nana i thojke grues lesbike. perveq nanes edhe une e kam maltretu gruen shume here, ka pas raste per flok e kam qit prej dere, na jetojm ne gjermani dhe gruen e kam nga Kosova, ska dit as dy fjal mi ba bashk gjermanisht, ashtu e kam largu disa here nga shtepia, mandej dilsha me kerku gjat nates, e kam gjet ul ne fushen e futbollit pshtet per muri duke u mundu me flejt, ishte ftoft, e kam kthy prap ne shpi, prap ka punu pastruse as nje cent se ka kerku kurr prej rroges, vetem me thojke borgjet heki, bahet mir edhe per neve, jemi mundu me vazhdu martesen por une e zgjodha nanen e grues ja qita letrat e divorcit aty vendosi te largohet nga shtepia dhe te shkoj ne shpi te grave, kemi dal ne gjyq, qiken e kemi pergjysmë ngase ne gjyq u tregova burrec, thash gruja ka punu e une e kam kqyr qiken, ne fakt gruja punojke per kafshaten e gojes se une nuk kam punu, plus e kam shti gruen ne borxhe, sja kam pagu sigurimet asnihere, edhe se kemi dal ne gjyq prap kemi vazhdu me pas lidhje, po muj me than vetem per qefe te miat e kam taku gruen per pare ose se** nje dite ne bazen ma ka nxa telefonin edhe mi ka pa mesazhet me femra tjera, aty u distancu, e vrej qe shum vun ne zemer, e di qe me don, po kerkoj mendim keshilla nga ju se qka me ba? Çika 3 vjeqare mu ka smu, e ka nje smundje serioze, e du shum, ndoshta te kqijat qe ja kemi ba nanes te saj tash po me kthehen ne evlad, a mundet me kan kja! Sa her e marr qiken prej nanes te vet ata e la me lot e gjak ne sy, gjith ja baj aktore je, nashta se kuptoj ndjenjen e ni nane. Qka po me thoni me ba, a mi kerku grues prap mu ba bashk, a muj me ndryshu une?