Me fjalet me te renda jam mundu me e largu nga vetja,Por ka qen e kot une e dua shume por familja ime me ka then se… – Histori Të Jetës

Me fjalet me te renda jam mundu me e largu nga vetja,Por ka qen e kot une e dua shume por familja ime me ka then se…

Me fjalet me te renda jam mundu me e largu nga vetja,Por ka qen e kot une e dua shume por familja ime me ka then se…-Pershendetje kam nevoj per keshillat e juve jam 21 vjet jam nfakultet edhe nfillim te vitit e takova ni person qe e kisha koleg dhe aj me kishte percjellur edhe ma qoj ftesen nfb une e pranova dhe ja fillum qe te flisim niher vetem si koleg dhe si shok por mas 1muaji me kerkonte nr edhe deshironte qe me pas ni kontakt krejt ma ndrysh per ma shum edhe une nuk deshiroja se nuk e njofsha mir edhe i thash qe vetem si shok aj insistonte per ma shum edhe qe per mem bind qe vertet donte ma shum edhe me thoshte qe me donte po i pelqeja ma dha numrin e tel..edhe pasin e fb pa ja lyp une edhe ja fillum per ma shum me fol edhe mas 4muaji e murren vesh familja ime qe po flisja me ni djal nga Malisheva edhe nuk pranun qe me kan me to me than jo se larg edhe nuk bojn une sa ja fillova qe me pas sinpati per to e me desht amo une me fjal mat randa qe jon u mundojsha me largu prej vetit rrishum nenstop ne fakultet bashk e nuk hiqte dor asesi nga une i tregova qe familja spranojn qe me kan me ty thoshte gjojm zgjidhje edhe me koh kuptojn qe e dojm njanin tjetrin edhe pajtohen a besoni sa shum e kom ofendu i thojsha gjithqka qe mos mem desht edhe mu ftof prej meje amo nuk hiqte dor e kom fshi edhe prej fb me ka ardh disa her ne nalke ne fakultet amo masi ni kohe une me fjal e refuzojsha amo me zemer kurr edhe pse osht 1vjet e 2muj ma i ri se une une u dashurova ne te dhe nqeshor ja fillum lidhjes shum mir na shkojke ishim dyt te lumtur te dashurun amo mas 3muaj une vendos q per me bo familjarish edhe aj nuk deshironte thoshte ka koh te ri jem une vetem familjarisht po du me bo qe mos me gabu hale ma shum nese spranojn familja jem amo aj asesi spranonte nuk po di qa me vepru askush pos dy shoqet e mija nuk e din qe jom ne lidhje me to askush nga familja jem nuk e din vetem e din qe foli me to amo ju kisha lut te me ndihmoni a mu ndah prej kti personi masi familja jem nuk pranon masi osht i malisheves edhe shum larg nga une edhe qe ky spo don me bo familjarit edhe pse e dua shum ju lutem anonim kjo ishte dashurija e par kom shum nevoj per kshillat e juve ju lutem publikone qet histori edhe me tregoni qka me bo si me vepru a me luftu per ndjenjat e mija edhe kunder mos pajtinit te prinderve apo qa me boju lutem mu pergjigjni si kishi vepru ju nese familja nuk pajtohet qe me kan me personin qe e doni vetem qe osht larg nag vendlindja ime edhe qe osht ma i ri se uneju faleminderit shummi mir pres pergjigjjet e juve,i pranoj edhe kritikat e juve veq ju lutem te me kshilloni si me vepru ju faleminderit shum.