Mami as iden nuk e ka se babi ka nje femij tjeter,Po ndihem sikur po e tradhetoj mamin se nuk po e di si ti tregoj dhe... | Histori Të Jetës

Mami as iden nuk e ka se babi ka nje femij tjeter,Po ndihem sikur po e tradhetoj mamin se nuk po e di si ti tregoj dhe…

Mami as iden nuk e ka se babi ka nje femij tjeter,Po ndihem sikur po e tradhetoj mamin se nuk po e di si ti tregoj dhe…- Mirmbr ju pershendes juve lexues, tani kam pas rastin te lexoj disa historina ketu dhe thash me vete pse jo te marre guximin dhe une te shkruaj, ndoshta me kupton njeri e me ndihmon dikush nga pervojat e jetes. Une qe po ju shkruaj skom probleme me dashni as me asgje.. fal Zotit jam mire, tani me jam zyrtarisht e fejuar me njeriun e zemren. Por ajo qe me shqetson mua eshte ni problem tjeter, babi ime ka nji djal jasht marteses, dmth ai tani me mua ka bisedu sepse sipas tij jam e rritun dhe tani mundem ta kuptoj, ok disi e kuptova po me shum pikpytje ne koke, tani halli eshte te nderuar lexues qe ndaj ket histori me ju, sepse nena ime nuk din asgje, ajo se ka fare iden se ka burri saj nji femije jashtmarteses, ajo dmth mamaja ime gjithmon krenohet me bashkshortin e dashuron e respekton, tani babi me ka ngarkuar mua thot se ti ndryshe mundesh me qen si nan e bije, filloje ti pastaj e mbaroj une. Por une saher po pregaditem po deshtoj se spo gjej fjal si tja filloj si ti them hej mam un kam nje vella nga babai, nuk po.mundem e di qe ky lajm pas kaq viteve ka me qen bomb per ate, sepse as une ne fillim skom.mund me perballu, e ajo eshte shum seslnsitive alergjike ndaj tradhtise genjeshtres … Une tani permes babit kom kontakt me ” vllaun” por vetem ne telefon, flasim anglisht e serbokroatish ngapak, sepse ai gjuhen shqipe se dine te flas, ai ka nanen kroate, edhe po deshiron te takohet me mu te me.njoftoj live mua dhe motren time, sepse ne jemi 2 motra dhe skemi vlla nga mami . Por une spo mundem me taku edhe pse me fol drejt edhe un deshiroj ta takoj, eshte diqka ndjenj e re ndjenj ndryshe, por me duket sikur pe trathtoj mamin, mbrapa krahve te saj po takohem, as motres sime si kam tregu ajo eshte me e re se une eshte e lidhur me mamin shum si e vogla shpise dhe ende spo mundem me vendos me tregu , kete ngjarje e di dhe i dashuri ime ai mundohet te me jap keshilla por prap sdim si me vepru. Nje dit mami ime me pa qe shkrujsha mr dike ne tel, me tha he ti e fejuar e po shenon me tjer djem ma tha si ne shaka por ajo e pa nga foto e vogel be telefon qr sishte i dashuri ime, une isha pikrisht me ” vllaun” tu shenu, jo thash mam koleg nga fakullteti dhe qeshem dyjat. Une u ndiva fajtore se po ja fshehi por edhe spo mundem me fillu me babin me i tregu, une nuk po du qe prind e mi me perjetu kriza apo ndarje lart qofte … sepse babi e ka pranu qe ka qen thjesht nje aventur pa qellim me demtu mamin, por pas asaj aventure tani eshte ne bote dhe djali tyre. Ju lutem nese mkeni kuptu qka kom dasht me tregu sepse pak nga emocionet ndoshta skom dit mire te radhis shprehjet, por kush ka pervoj diqka si ngjarja yne te tregoj ndoj ide si me fillu me bisedu me mamin, pa u.prish familja jone, sepse edhe un po du te kem kontakt dhe ta pranoj si vlla , pasi qe edhr ai eshte frmije i vetem dhe shum deshiron me u njoftu mr neve. Pa ndonj3 ofendim se ska nevoj, qka ka ndodh ka ndodh ne sum e zhbëjm , pot vetem naj ide apo shprehje si me fillu ket bised, me mamin . Ju flm nese ju humba kohe duke lexu me falni ma boni hallall, ndoshta dikush me kupton si ndjehem seshte e thjesht aspak !!!