E kam leju burrin te martohet por jo te bej femij,Ai tani e ka nje femij dhe prap gruan shtatezen... | Histori Të Jetës

E kam leju burrin te martohet por jo te bej femij,Ai tani e ka nje femij dhe prap gruan shtatezen…

E kam leju burrin te martohet por jo te bej femij,Ai tani e ka nje femij dhe prap gruan shtatezen… – Pershendetje histori te jetes Para 6 vite kam shkruar nje histroi ne faqen tuaj dhe po shkruaj prap. Ne te kaluaren une isha shum e dashuruar me nje X person edhe Ai me donte shum por nga deshira e madhe per me pas ni jet ma tmir Ai me tradhtoi u feju ne gjermani nga tjer njerz e kuptova qa kish bo aq shum u merzita sa qe i lutesha Zotit tma merrte shpirtin mos te jetoja me, ok e tejkalove kte dhimbje Vazhdova kontaktin me to e doja shum se veten ja fala gabimin, aj u martu me pat thon qe do te marr per gru kto e kom veq per letra edhe besova shpresoisha se ni dit do tbohemi bashk por ni dit i thash mos ki diqka tre mos ke nis me kriju familje edhe perni moment nuk foli edhe nga heshtja e kuptova se paska diqka e kish pas grun shtatzan mtha po un po bohna bab u merzita shum nuk disha qka me bo qaq u merzita pit nga dashuria qe kisha per to qdo gabim prap ja fala kaloi koha i lindi djal u gzova per to dita dites u rrit djali kam fol shpesh edhe me djalin e ti gruja ti e ka dit qe ky u kon lidhje me mu para se mu martu me ato. Kur ni dit po me thot un opet po bana bab po ty te du hala si diten e par nuk kam qef met humb kurr ti je e jemja deri ne vdekje. Por kte her nisa me ndryshu pak jo se nu ke doja ma por a lijen fmit pa bab a prishet ni familje nisa tu mendu edhe vendosa qe mu nda me to i thash gruja jote ska faj qe tka ty burr qe don me honger me sy lug un kurr nuk du mu kan shkak i ndarjes juve me mbet fmija pa bab. Edhe me erdh ni ofert per fejes edhe pse shum kisha refuzu por kte her i tregova ati i thash un po fejoha me thoshte mos u fejo ti je e jemja po kte her nuk e nigova se aj veq kish kriju familje ish ba bab i dy fmive un 7 vite tu e prit. U fejova u martova tash e kom ni fmi kerkush se ka jeten perfekt po shyqyr Zotit mir jam burri mdon kurr nuk ma permen tkalumen. Por tash po ju tregoi qka mu po mlendun shum para ni viti njeva qe i ka vdek qika 3 vjeqe i kishte lind me probleme ne zemer, edhe me erdh shum keq per to mu dhimt sikur te ishte fmija im edhe rash ne kontakt me to e ngushllava per humbjen e qikes. Me thojke kam hy shum ne gjynah me ty qe qysh ma qoi Zoti a ma ki bo hallall qe tkom lendu un hala pa u martu pa kriju familje ja kam bo hallall edhe pse mka lendu shum. Ok kaloi ni vit nga vdekja e qikes po mvjen ni mesazh prej dikuj a je vetem se kom met dhon ni lajm diqka shum tkeqe per nji moment mendova se mos ne familjen tem kish ndodh ndonji tragjedi sikur me pushoi zemra. Por me dhan lajmin qe Aj kish vdek nuk dija qfar ndjeja zemra me ishte bo si gur as nuk qajta ndjeva keq ardhje jo dhimbje se ajo dashuria qe e kisha dikur per to veqse ish met ne te kalumen e pash qe ne qdo faqe portale shprehnin ngushllime familjes tij ishte veteran i luftes. Kur para nje jave prap po e ndi ni lajm tjeter se i kishte vdek edhe gruja. Per nje vit e pak vdiq qika vdiq vet tani gruja tash u met veq djali lutem per to qe te rritet i shendosh e me tana tmira e botes. A thu esht denim nga Zoti qe ka hy shum ngjynah me mu qfar mendimi keeni ju komentus!?