Lidha inati s’dojsha me pas mardhanje me to se e kish Grun tjeter n’shpi e mu m’kish mar si sherbetore! – Histori Të Jetës

Lidha inati

Lidha inati s’dojsha me pas mardhanje me to se e kish Grun tjeter n’shpi e mu m’kish mar si sherbetore!

Lidha inati s’dojsha me pas mardhanje me to se e kish Grun tjeter n’shpi e mu m’kish mar si sherbetore! – Anonym. Jam 23 vjeqare deshta tju tregoj historin time erdhi nje dit muj te quaj mallkim isha ne shkoll dhe nje dit motra me merr ne tele dhe me thot ta kam gjet nje djal. Jan familje shum e mir dhe fati keq ndoshta kam qen edhe shum e re thash oke erdh ai djali me familje nks dhe per 3 dit u fejuam po fejesen smuj e quaj edhe mallkim po loj nga ana e tina ish hala e lumtur. Erdhi koha u martum po 1 vit mu dasht me njet nks vetem me nje plak 80 vjeqe te cilen kishin lan vetem ne ks vjerra te gjitha motrat e martume gjyshja ishte plak qe hala me merr malli per to dhe qdo dit e ma shum fillova te doja si nje nan po per nje vit sa kam ndejt me to kam degju shum prej saj fjal tkqija per djalin (vjerrin-rejen-nipat-mbesat) qdo dit e ma shum filloja te dyshoja diqka po prap se prap vazhdoja martesen. Erdhi koha mbarova kursin e gjermanshtes – dokumentat dhe morra udhen per ne gjermani dhe pse skisha zemer me lan gjyshen e tina vet nje fjal ma tha nvesh qoft e lumtur edhe ishalla te shkon gjat martesa erdha ne gjermani mas 3 dit filluan problemet siq me ka than gjyshja tina deshta ta thirri nenen mej tregu qe kam ardh mir me than jo tash je martu kontakt me familje ska meta pa tekst qdo dit e ma shum me dilshin fjalt e gjyshes me 2 shkurt kishte nana ime datlindjen deshta ti uroj per SMS datlindjen smu leju as kjo un si nje qik e urt sipas fjalve te nanes qika jem nder te huj duhesh mu sill mir me duru shum sene oke ne at shpi shqip kurr nuk kan fol edhe pse nuk e kisha at problem se gjuhen msova nks qdo dit bojshin plan se qka me bo kunder meje nje dit kur morra vesh qe burri kishte nje tjeter gru po mu me kish marr per sherbtore dhe aty lidha inati sdojsha me pas mardhanje me to vetem dojsha te kthemem nks prind e mi ton kohen thirra hin ne tele un isha aty ja bojshin sosht ktu oke i perballova vetem me nje sen i erdh fundi nje nat e mallkume erdhi burri ngjys nate me zor ma bani ate punen dhe me lendoj fizikisht shum keq. Prej ati momenti ndrroj jeta jem per tkeq fillova mos te njojha veten me fillova te luaj edhe un at loj mu dashke nje tele patjeter deri sa nje dit takova motren ne qytet. Hera par mas 6 mujve qe kisha ardh ne ger. Ja morra telin e saj i bona krejt deshmit qka deshta un dhe nje dit direkt ne polici erdh dita gjygjit u mbusha plot hakmarrje dhe ja ktheva te gjitha qka mkan bo mu dhe gjyshes fitova ne gjygj fillova jeten per se 2ti gjeta pun banes kontakt me familje kur nje dit shefi po afrohet tek un dhe kishe te marr nje imell prej nje femre qe me kerkonte mu ajo ishte ish gruja e ish burrit tem dhe filloj te me tregoj ngjarjen e njet si temen. Mas ksaj pom me merr ne tele gjyshja tina me plot mall e plot vaj qika jem ti pshtove po un ku po jes. Spo e zgjati ma shum se ska fund vetem tash qe jam hala ne gjermani edhe pse ky ska qen qellimi im po tash kom nje jet tlumtur me familje time ju kisha lut te gjithave femrave keni kundes mos lejoni me ju maltretu.