Kur u shperngulem ne Evrop me burrin u dashurova ne kolegun tim edhe pse isha nane e 3 femijeve... | Histori Të Jetës

Kur u shperngulem ne Evrop me burrin u dashurova ne kolegun tim edhe pse isha nane e 3 femijeve…

Kur u shperngulem ne Evrop me burrin u dashurova ne kolegun tim edhe pse isha nane e 3 femijeve… – Mirmrama te gjithve.perpara qe te shkruj historin time iu lutem mks komentoni fare nese ofendoni.sepse jeta i ka te gjitha.jam nje grua 40 vjecare i kam tre fmi .un jam rrit me shum halle familiare sa nuk mund te pershkruhen.prind te paafte e vlla te smun.kam nejt ke baba me i rrit vllaznit e motrat.jam ba 30 vjece te baba tu punu si djal e si vajze.kam mbajt nderin nuk jam lidh me askend. Zoti ma pru fatin e u martova para 10 vjetsh me nje djal te mire.po un nuk eshte se e dashuroja aq shume.e doja e respektoja pa fund sepse ai me konsideronte si princesh dhe bente shume pas meje pasi qe isha shume ndalur per gjithqka e kisha moralin e fort dhe qendrimin e rend .na fali Zoti fmin e pare e ishim te lumtur pavarsisht problemeve ekonomike dhe skamjet qe nuk kishim qe ti japim femijes jeten luksoze.. un e kam mbeshtwt burrin tim gjithmon .dolem ne evrop me punu na u hap fati. Filluam jete te re.kurr nuk e nenvlersuam njani tjetrin.femija i par shkoj ne kopsh e un fillova pun.thashe me lart mos me ofendoni se jam rrit e martu e ndershme.ne pun u dashurova tmerresisht si vdekja me kolegun tim te moshes time.edhe ai i martuar me fmi.i kemi ba ball shume luftes se dashuris mos me kriju marrdhanie.se edhe ai i ndershem ishte.por nuk ia dolem luftes kunder dashuris.u dorezuam njeri tjetrit.per mua ishte dashuri e vertet.nuk shpjegohet me fjal.kan kalu 5 vite e tashme jena largu shum se kemi nderru pune edhe normal nuk eshte normale te jesh e martume dhe nje lidhja jasht martese por prap zemra ime qan per te sepse nuk e kam dit se qka eshte dashuria e vertet deri sa u njoftova me te.. po nje here para dy vjetesh gruja e tij mi lexoj sms qe i kisha shkru.u ba nami sepse ajo me njihte si kolege me te shoqin dhe me tha do ti tregoj burrit ton se qfar lavire ishe ti.. sa nuk kam vdek nga merzija.lidhja jon vazhdoj prap por e plagusur tashme.po ma e zeza ndodhi kur burri im i lexoj edhe mesazhet e atij tek tel i im.tash me zemer te copetuar jetoj.se burrin e kam te mire e me do.kam familje te mrekullushme.po si mund ta harroj ate njeri qe ishte i ndershem si un e luftoj si une per te mos krijuar marrdhenie.u dashuruam fort e ishim shum te lumtur.mos valle kjo dashuri ishte mallkim per mua? Ju lutem si mendoni a duhet te luftoj te mos e humb ate dashuri.theksoj se dielli nuk me nxen pa ate njeri.te pakten ta di si eshte.Zoti u ndihmofte te gjithve