fbpx

Kur u pastrojsha vjehrra me thoshte " Ku*va ka bo qef mbram e tash po lahet", ka dy dite nuk po jipte buke, kojshive ju thoshte djali e ka leshu nusen dhe e kemi qu ne...

Kur u pastrojsha vjehrra me thoshte ” Ku*va ka bo qef mbram e tash po lahet”, ka dy dite nuk po jipte buke, kojshive ju thoshte djali e ka leshu nusen dhe e kemi qu ne…


Kur u pastrojsha vjehrra me thoshte ” Ku*va ka bo qef mbram e tash po lahet”, ka dy dite nuk po jipte buke, kojshive ju thoshte djali e ka leshu nusen dhe e kemi qu ne…-Jam nje grua anonym dua te jam po edhe falenderoj ket Staf se jeni te mrekullushem jam 54 vjet historija ime esht e dhimbshme edhe pse sod i kam jeto vite po pram me dhem shpirti kur e kujtoj hjekit e mija isha nje vajz 17 vjeqare e deshta burin Tim me qef timin e mora edhe pse kushtet shum te varfun ishin po edojsh me zemer edhe ne therr kisha je tu me te edhe jet kishna dhan per burrin se shum e kam desht kur u martuam me qoj ne shtepin e ti ishin vetem prindit e burrit po 1 muaj deri 6 jav shkun shum mir me dojke vjehrrija shum por dikur vjehrra gjelozojke thojke djali jem esht nuk ban kush mema marr edhe ja nisi vjehrra nuk me Lehre mej ba punt thojke qka po kujton ti me marr pasunin tem ti a edhe pse sen nuk kishin vetem tok kan pas e shpi te gardhit nuk me Lejke as buk me hnger meta shtatezan burri me dojke shum thojke le hiqu saj skem qka bajna nan e kam vike na pergjojke te dera thojke ti nuk ban me puth djalin tem se aj i jemi esht kur u lajsh thojeke Ku*va u shkurdhi taah po lahet me kah dytridit nuk me jepke me hanger edhe pse isha shtatzan kojshit me bishin tinz asaj Mr hanger buk ose burri delke ne kojshi merrke buk tinez permu u mundojke me kamngulje mem qit prej shpis i thojke burrit tem me gru tane kan dhku 100 e ty te ka met ne der edhe pse isha e nje familes se mir edhe te pasur e isha e re e pa dalne edhe kurr se kam pas anje bashkull para burrit burri e dike si jam kan vergjine thojke hjt gru per mua duhesh me duru erdh vakti me lind sen nuk me blejten vjehrrija edhe pse terditen burri jem punojke neper ara po qka bajshin paret ja derzojke nanes vet nuk kish wka ban burri e de ish se burri e ka medecinen e kryne une vetem filloren erdh vakti me lind prindit e mi mi blejten qka pata ne voj per femin tim elhamdyla po dhali lindi me afsi te kofizune kur erdha nga spitali ma mir djalin e ma vajtojke mjera gjyshja ke lind me tmetna po si e ke nanen ku*v e zoti e ka denu kesht me ty po kur te rritesj si hin ti ner shok per gjdo her ashtu e vajtojke po vjehrra prap vazhdojke buk nuk me Japke por djali mu smua Ramd edhe e murem e qum te mjeku po kushtet si kishim shkuam ne gjermani per djal se burri nuk dojke ti len prindit vetem se ish vetem burri jem 2 vite nejtem me djal neper mjeks po vjehrra nuk tregojke kerkuht ne ne jemi me djal tuje mjeku po ju thojke ren e kam te spitali trentve e djali ka dal po punon po djali me 2 vjet me vdiq kur erdhem ne kosov me vorros vjehrra heme ma bajke mua qysh e ke zemren ta ka qu zoti djali met vdek edhe kur vishin Grat me me pa ma bajshin zoti te lasht shnosh po ti a bane ma mir do me thojshin a je sheru po une engrata nuk disha qka kanfol vjehrra per mua tek mosi u kry e pamja e veta vjehrrin o bab pso me thojshin mua aje ma mir e aje sherru vjehrrin e kam pas shum te mir aj me tha hjde me baben se kam met tregu pse po edhe aj jaka pas tuten Grus me tregoj se vjehrra ka than se une jam e trent e burri eka lshu . Po mir me tregoj mu e burrit krejt po murri me dojke shum tha htri jem po durojna jetuam edhe 2 vite ne kosov mas vdekjes se djalit dikur u derzu burri vendosem te dalim prap jasht shtetit edhe shkuam ne zvicerr mi fali i lumi allah dy zajza te bukur po si kemi shku ne zvicerr buri ndryshoj me te madh me tradhtojke me dyli Far plake me dyli far gruj me reke sa nuk dish gja pervet sa ma hupke vet dijen sa edhe thmija mi kan Trama nga kjo pun me thojke nuk esht e vertet qe pot tradhtoj edhe pse e Shisha me sy te mi po e kam provu mu da nga aj sa here thojke ti ndahesh une kam meti my t vllazrit prap e falsch prap te njejten pun e bajke prap thojke nuk baj ma me rreke per gjdo fjal qe folsh nuk me lenke me dal me shqe shqiptare mu taku jo qe ghelozojke po mos pom tregon dikush diqka dikur nisen femit memurri fillova pun po aj gjith mon me sulmojke pa as ni faj se u thutke se poj tham diqka htri femive durov 3 kam dal po vajzat qajshin per babin marrsha avukat me thojke nae at koh liqi i kosoves te kap thmin duhesh babes meja lan po htri thmive kam ba qmos e kam duru shum po per thmi te mi kisha pranu edhe ne shpi publike me punu vetem thmin mos mi lan po deshti zoti thmija mukan rrit po tash une hale punoj me ni fabrik po aj ka ndryshu shum po une nuk muj ma ta duroj ma burrin edhe me flejt me te nuk kam as ni ndjen per te po duroj hatri thmive se neser kur martohen ku dote shkojn po tham edhe pse kurr nuke kam tradhtu burrin me shkon mendja tjabaj perinat po elham dyla nuk me thot zemra ta hupi nderin Tim po nuk po di si te qoj jet me te edhe pse pak nakan met se shumica jedes shkoj ju lutem me hepni ni kshill si te jam e lumtur me te ju falenderoj kush te nigon historin Tim flm