Kur u martova jau pash fytyren e vertet nenes dhe motres, gruja shtatezan ja kan mshef buken...! | Histori Të Jetës
gruja shtatezan

Kur u martova jau pash fytyren e vertet nenes dhe motres, gruja shtatezan ja kan mshef buken…!

Kur u martova jau pash fytyren e vertet nenes dhe motres, gruja shtatezan ja kan mshef buken…! – Përshëndetje juve te gjithve, nuk jam shum fans i shkr**eve , po shum rastisa ndo histori qe mquditen shum si krejt qe kan shenu deshta edhe un pak a shum me shenu jeten tem ndo pika po Anonim ju lutem. Jam ni Burr besa ma mir me than edhe bab i nje vajze 17 muajshe & ne pritje te Bebit dyt me gruan time te dashur , kam 27 vjeq, jam lindur dhe rritur ne Mergim CH, babin dhe mamin kam nga Kosova… pash shum burra ku kan ofendu grat e tynve dicka qe so per qudi , ckas po ka edhe gra tkqia edhe vjerra tkqia e nket rast shum rond pom vje me shkru qe dikujt i duket e pabesushme veq te un u kan e kunderta , dej sa sjam martu Nona & motra jeme mu kan dok mat mirat nbot , qe sdin sherre e sbojn dredhia, po ra gruja ja pash ftyren e vertet dyav.. Bre smujsha me perballu as me besu qe nuk ma dojshin as 0.01% lumturin mu , se ska vjerr qe e do rejen, e ska re qe e don vjerren po tpakten rrespektin me ja dhan njona tjetres boll osht, nket rast gruja jem e dashur edhe e nderume ne mynrat mat kqia prej Nones e motres tem u malltreu po ska met bre gja qe si kan ba e si kan than, thuni ju koka trenu qysh po fol per moter e per nan kshtu e paska ba gruja bu**ll, po jo te nderum kurr kerkush nuk hyn per pik qefi per Nan e moter kshtu me shkru, veq per mem nda mu prej grus ska met sen qe Nan e motra jem qe se kan ba , besa edhe baben jan munu edhe vllaun si vet mej ba, a ja kan qit grus tem teshat pre ormonit, a ja kan qit kpucat jashta dyrve, a ja kan pre teshat, a e kan qit 12 nates prej banese, a ja kan fshe buken grus shtatzane mos me hanger se po han shum, edhe mu kurr gruja jem ska ardh mem than motra jote kshtu, nana jote ashtu, bile mthojke ndasht lej plak e ka smujen e vet so tu i ba me qellim ska shpi qe ska tym, ndasht leje motra e vogel sdin aja rritet e kupton, kurr njet pa mar parasysh bre tnderum se qa i kan ba ajo nuk mka mush me mllef ndaj tynve, a i vdiq baba grus, a i vdiq gjyshja, a i vdiq motra brenda ni kohe shum te shkurt gruja jem 23 vjeqare i shtini ndhe 3 personat e rensishem tjetes saj e nona jem as ngushllime su shku mej than, besa kur erdh Ch per inat tsaj muziken nqiell e lshojke e vallzojke , Iha thojke na jem mal pa pre qa me ba krejt kena me dek , po bre krejt kem me dek amo duet pak me pas gjynah mos me lshu musik hatri jem se shkaku jem ajo o ktu tum ba bab, nana jem i kthej krejt kunder neve na qiti nrrug me fmi , i tha krejve mos me na fol kurr ma mos me na qel deren kerkushi, kem nejt hotelev me fmi tvogel e minxi ja delsha mej pagu se hotelet ktu sjan lir edhe buka edhe krejt hyshin thes, e nanes tem prinve mi si ka interesu a kam me hanger a kam me pi, a jam gjall a sjam, as sjan interesu per mes tvet as per kurgjo kan dal ndasma kan kcy kan shku kamos kurr telin se kan qu me ma ndi Zanin me than evlad a je gjall, po qekjo gruja jem mthojke thirri ti tmir tkqi prind i ki ti prap respektoj ndasht pse sillen ata kshtu, e tmit ma prishen edhe miqasin pse se un pe respektoj grun, pse tu xhelozu pse pi blen tesha, pse pi bon dhurata, pse po ja plotson kushtet deshirat, kur vet nona jem u kan qajo qe qeto mi ka msu grun duesh me dasht e respektu, e tash qe e mora e pe du e pe respektoj nanes tem spi kovenon xhelozia e boni nrrug me na gju, ta ceki qe nanes tem kurr dashnia jem si ka mungu, saher kem dal e kem pyt me marr me vete ska dasht rrall ka ardh, saher qe grus i kam ble dhurat i kam ble edhe Nanes , saher kam perqafu grun kam shti nmes edhe nanen, po prap nanes tem si ka mjaftu, 1 vjet e gjys su interwsu a jem mir a jo mas ni vjet e gjys gruja tum detyru me zor me shku mej taku ajo u merzitke prap per ta edhe pse e kan shkattru nfund ra gruja jem ja nisem apet me hy e me dal me prind e mi , po qa o ma e keqja prind e mi gabimi. Qa e kan ba se kishin kuptu tash hala ma keq jan tu sill me neve kam menu i kan ra pishman e jan ba njerz amo jo pernime ujku kimen e nderron e zakonin se harron kjo thanje ish shum e vertet, tash ja kam nis edhe grus mej hyp nkry se ajo mdetyroj me u pajtu me prind e tash hala ma keq jan tu na ba, edhe pse e di qe gruja kokerr faji ska amo krejt bre qa po du me than osht qe Allahu mka beku meni gru qe un pernime vleren spo ja di krejt i ban per mu e per fmi , shkon npun , ktheher pastron shpin bon buk merret me fmi mpregadit mu, edhe nfund un me nervozen qe ma japin prind e mi qe mofendojn pse jam hala me kto pse spe lo i hypi grus nkry, spo muj mej duru prind i kam po kur o boll osht boll, skam marr gru me lshu se shum e du plus sun i la fmit jetim veq se prindve si pelqen npamje gruja jem edhe pse shum bre e bukur o e ka fal Allahu taman pa behone po shum kam nevoj per Kshillat e juja qa me ba me kta prind qysh mej bind qe jan tum shkatrru me veprat qe jan tu i ba sjan tum lan rehat as ni sekond . E zgjata pak si shum po ishallah muni mem kuptu e mem kshillu se kam met mes dy zjarmev grun smuj me lshu se e du skam pse me lshu ska ba sen keq amo edhe me prind spo du me kan keq po sdojn me zbut as kryt as zemren kurr, nven me kan tknaqem qe kam marr shqiptare tndershme me shkoll Arkitektur o tu qel firmen e vet elhamdulilah ktu Nch, mka drejtu edhe mu sum ka lan rugve me shoqni mka shkollu barabar me to mka dhan vullnet per jet, knej spo du as me prind mu prish se i kan mbush vjet sod jan neser sjan amo ata spo dojn me kan mir spo di qysh me ja ba ju lutem kush mun me ma dhan ni kshill Allahu me tona tmirat e botes e shperbleft, Falemnderit shum edhe nier qe e lexut e mfalni qe e zgjata kaq shum po Halli qeshtu e kish.