Kur ne hym ne shtepin e re nuk u kujtua asnjera kunat te me thot qe do vij une te te ndihmoj,ose te vij une ti marr gocat... | Histori Të Jetës

Kur ne hym ne shtepin e re nuk u kujtua asnjera kunat te me thot qe do vij une te te ndihmoj,ose te vij une ti marr gocat…

Kur ne hym ne shtepin e re nuk u kujtua asnjera kunat te me thot qe do vij une te te ndihmoj,ose te vij une ti marr gocat…-Mirmrama ju lutem anonim. Ju pershendes te gjithve . Jam nje lexuese e rregullt. Nuk eshte se do lypja ndonje keshill po thjesht po shkruaj historin. Me te mir at dhe te keqijat deri me sot….. Isha 23vjecare kür u fejova dhe martova me bashkeshortin Tim. E falenderoj Zotit qe kam nje burr kaq te mrekullushem. Gjithashtu kam dhe d’y vjehrri te mrekullushem. Me dojn dhe respektojn si kür se te jem vajza e Tyre. Biles vjehrra thot I kam 6djem dhe 1vajz (vajza jam une). Faliminderit Zotit prinderve te mi qe me edukuan ne ket menyr. Ndoshta ‘ndonjera do me thot nuk jemi ne vit et 90. Une jam vajz nga shqiperia e martuar ne kosove. Kür erdha nuse ketu Kisha shume veshtirsi nje âne ishte komunikimi se nuk I kuptoja mir (sidomos moshat e thyera) pasta ne nje shtepi me 4kunata dihet fillimi eshte I lumtur po pastaj Mos pyet. Po une e kam tipin qe leshoj pe cdo njerit. Nje an hatri I burrito nje an hatri I vjehrres po aqhtu edhe prinderit e mi me thojn leri Mos u shurmaxho me kunata (nuset e kuneterve)… Nejse kaloj viti I par une mbeta shtatzan ne shtatzanin e pare me kan ndihmuar kunatat ne blerjen e rrobave (dmth me tregonin ku me I gjet) se ne jetojm ne gurbet…. Mbas gati 3vite erdh shtatzani à e dyt. Kisha nje shtatzani teper te veshtir. Cdo 1jav shkoja ne spital. Po asnje njeri nuk ma zgjati doren pervec bashkeshortit Tim.. Nejse. Kaloj dhe shtayzania lindi cupa. Ne at vit qe lindi vajza e dyt ne hym ne shtepi te ré. Po si moj nuk u kujtua njeri te me thot qe do vij une te te ndihmoj osé te vij une ti Marr cupat osé vjehrrit (se une jetoj bashk me vjehrri) nejse kaloj dhe kjo me ndihmen e Zotit dhe mbeshtetjen e burrit ai benstop me ngushllente. Leri do behet Mir. OK. Kür vajza I kishe 1vjet e 8muaj me bie ne spital per 5mua 4her shkoj ne spital me gocen. Ju betohem asnje nuk u kujdes per gocen e madhe.me thirrte 1shoqe thuaj burrit ta bijn bajzen tek une. Po sa her qe shkoja ne spital rrija nga 5 6 dit ne spital. Po hajd lere me thoshte burri mos do rregullohet. Heren e fu’dit qe e shtrova vajzen ne spital rri 13dit ne spital vajza shum keq. Mbas 7ditve qe Isha e shtruar ne spital me therret kunatat me thojn hajd moj se mir qenka goca ske pse merzitesh lloj lloj kungjash e fjal te pa thena. I them Tim shoq nuk duroj me une do vdes keshtu. Flas me baban mamin vellan tim e diskutoj I them keshtu e keshtu. Me kthehet babaj me thot BIJA IME NESE DO QE TE JEM I QET UNE EDHE TI. LERE MOS E NDEZ ZJARRIN ME SHUM ME MIR MOS FOL. me bindi babi. Flas me burr I them keshtu keshtu kunatat e tua. Po amz burri u merzit shum. Se KY I ka pare edhe heret tjera. Tha do mbledh vllaznin do diskutoj ju luta e ju betova Aman lere se kto Jan gra gruaja la fut shejtanin ne shishe. Une dua te jem mir me t’y. Mua nuk me interesojn kunatat. E si perfundim u mbylla KY muhabet.. Tani kam ber 6vite martes. E falenderoj Zotin cdo dit qe cfare bashkeshortit kam. Faliminderit Zotit per cfare prinderish kam une dhe burri ime ….. Sot jam femra me e lumtur ne bot. Mbi gjitha kam 2vajza si 2princesha….edhe dicka per fund nese do I te ju dojn burrat ju moj gra mundohuni te zbutni dhafet jo me I nxe llafet…. Sot burri I’m Ben be ne koken time. Ju pershendes dhe me fal I qe e zgjata biseden