Ja kam fal te gjitha tradhetit dhe prap me la,tani jam ne shtrat dhe nuk e di a shpetoj... | Histori Të Jetës

Ja kam fal te gjitha tradhetit dhe prap me la,tani jam ne shtrat dhe nuk e di a shpetoj…

Ja kam fal te gjitha tradhetit dhe prap me la,tani jam ne shtrat dhe nuk e di a shpetoj…-Pershendetje Histori e Jetes dua te mbetem anonim , dua ta ndaj historin time dhe ju lus per kshilla por ju lutem pa ofendime. Une qe po shkruaj jam nje vajz qe mu dogj shpirti per nje djal qe kurr se vlersoj dashurin time te tepert per te. Jam 28 vite edhe e jam e shkolluar ne perfundim te titullit master.qysh si studente u dashurova me nje djal, qe skish kurgja por per mu ishte perfekt, e doja aq shum ashtu si ishe edhe pse u ndjente keq para meje un gjdo here i thoja qe krejt i bojm jemi te ri vetem shnet du me pas , une qe isha msu me ni lluks tmadh ne familjen tem pranova me pas ngat dikan pa kurgja sepse e doja dashuria ime per ta ishte shum e paster. Skish as shtepi as pare as vetur as nuk ishte i shkolluar. Por une e deshta per at qe ishte jo se qfar kishte. Pas nje kohe ai e murr rrugen e gurbetit ku une e vujta shum keq at kohe aq shum sa qe prita 2 vjet e gjys taman qysh i takon me prit me faqe te bardh , por dikur ja nisa mu merzit u tutsha pe gjen naj qik me letra atje e une sun jetoj pa ta vitin e 3 qe i bani ne gurbet ju teka mu kthy se mu kthy por sum ngoj edhe vendosa me shku me marr atje ku asht e murra ni viz edhe shkova por prap sun e ktheva ish msu atje naper disko naper kllaba naper shisha smujsha me besu qe ai me mu bo qashtu gjdo nat dilke e u merrke me sene tkqija e une e pritsha, kur erdh koha per mu kthy nuk u kthy ai tha shko ti. Edhe diten qe erdha mtha qe ma sjena bashk une smuj me nejt veq me ni femer jam msu qeshtu ktu me dal me plot. O Allah a ka ma keq ju lutsha zotit veq me kthy ne rrug te drejt. Si erdha ktu e murra vesh qe isha met shtatzan i kallzova mtha pom rren dikur ja nisi mem than qe qka ke bo me me kan je kan ke dal , e une e shkreta me vjet e kisha prit me faqe tbardh.nuk disha ka ja maj piva tableta me bo i ba keq vetes por um pshtoj shoqja jem veq beba um vdiq. Pasi piva tabletat shendeti jem u dobsu shum zemra jem u ngadalsu qaq shum sa qe shum shpesh u bojsha per emergjenc por prap e dojsha ata. Kshtu kaloj nje vit une gjdo dit e semur par nje viti u kthy. Edhe i dola perpara e takova u befasu shum qe mpa prap i thash prap te du sikur gjith tkom dasht tkam prit, spo du kurgja vetem ty. Dhe me tha qe nuk te besoj ti ke mujt me dal edhe djem tjer, ti mke rrejt sje kan shtatzane.cncnnc meta tu e kqyr seri qe po ta kisha ni plum e kisha kurtalis fill. e une gjdo dit e smut e tu e prit edhe me ja fal kejt qka ka bo edhe me ma bo kshtu a.masi erdha ne shpi u smujta prap, tash jam ne shtrat edhe ket here nuk i dihet a pshtoj ,i kam dy deshmitar qe e din krejt te verteten per mu qe qka kam hek e qysh e kom prit ata edhe qe kurr skam dal me kerkan as cafe me pi heka dor edhe prej fakulltetit prej gjelozis tij. Pa kurrfar kushti ne jet e deshta por ai ish msu me ku**a te pufit qe del me to diskov e kazinov edhe i ndojn gjdo nat. E une ashtu nuk dita. Tash une jam tu i jetu ditet e fundit e ai as qe mka thirr as mem shkrujt. Nuk po di a me ja lan nje leter tek nje deshmitar qe e din shum mir qysh e e kam prit edhe me e marr vesh te verteten apo me ik prej ksej bote pa ja bo hallal kurr. Mua mkan lendu tmirat e mija, mka lendu buka jem, gjith kryt posht kom hec qe me prit me faqe te bardh qe deri neser kur te krijojm familje mos me bo me gisht njerzit ka une e mi tha qka ki marr e kom burgos veten skam dal kurr kerkun as edhe me shoqe veq ai net asht mir. Po vdes kurr pa u knaq , kurr pa dal e pa pa edhe ne fund nuk ta din kerkush , ma shum vlersohen ku**at se nje femer qe ka karakter. Ja kam fal krejta veq me rujt ftyren tem edhe kur ja kam pa fotot naper puffa e tu dal me gjith kanin, prap i kom perbi por tash plasa vet. Kam nje amanet per krejt vajzat qe dilni ndrroni djemt se ata ashtu kshtu sta din, mos lidhi veq per ni mut se tanve era njejt ju vjen. E ju djemt qe silli kshtu me fatin e juv e me nje vajz qe ju don pa kurrfar interesi ju kurr lum mos bofshi ju rafshi me do ku**a qe dit e nat ju trathojn edhe se merrni vesh. Ma boni hallall lexus te dashur por aq keq jam sa qe spata qare pa u shpreh e pa i nxjerr krejta se du me plas.