Kur ndahen po thojn na kan bere sehire,askush nuk tradheton pa arsye,disa femra ngajn mbas pasuris dhe nuk... | Histori Të Jetës

Kur ndahen po thojn na kan bere sehire,askush nuk tradheton pa arsye,disa femra ngajn mbas pasuris dhe nuk…

Kur ndahen po thojn na kan bere sehire,askush nuk tradheton pa arsye,disa femra ngajn mbas pasuris dhe nuk…-Pershendetje Histori te Jetes nuk kam ndonje Histori per veten konkrete ,ama po mundona sado pak mi kap disa tematika qe ndodhin ne Jeten ton..Dashuria-nje Fjal qe eshte sa e embel aq edhe keqe..n’ket rast themi se dashuria eshte e keqe por ne njerzt jemi aq egoist sa asnjeher sja lejm fajin vetes sepse dashuri te keqe nuk ka ,por ka njerz te kqi te cilet nuk jan gjendje ta mbrojn termin Dashuri dhe ta vlersojn e ruajn si senin ma vlefshem qe jeta na ka dhuruar…kemi ardhur me nje koh kur vetem ankohmi ankohmi se nuk po ka njerz te mire se po ka njerz vetem qe rrejn njerz qe tradhtojn njerz qe nuk i qendrojn pas fjalve dhe premtimeve e secili thojm per vete spo sho njeri si “une” …dmth secili livdojm veten at her nese krejt kokum t’mir kta njerzt qe lendojn e qe t’bojn me vujt nuk po egzistojkan?…ka Njerz qe dashurohen me vertet se dashuria e tyre eshte shum e paster po gjithmon ju del nje pengese dhe nuk munden qe dashurin e tyre ta kurorzojne dhe mbetet nje dashuri vetem ne perralla,ka njerz te atill qe kan nje person shum t’mir shum sinqert respektushen po nuk din ta vlersojn se jan msu me gjera te kqija dhe e bukura sja mush syrin perkundrazi marin guximin qe ta perd.hunojn qe ta fyjn qe te bejn shpifje dhe ne fund e lojn…sot sa ndodh diqka mejher sho ktu histori qe ka edhe ne jeten e perditshme mejher thojn jem kan mir po mo sjem na kan bo Sehir ose diqka…pse njerzt nuk mundohen me u bo psikolog i vetes edhe mas pari me kshillu veten me pa ku e kan mir e ku jo e mandej me fol me partnerin..Se askush nuk ndryshon pa asnje arsye askush nuk tradhton pa asnje arsye …e nese thojn qe tradhtojn pa arsye ata jan berlloga qe sju bohet vone per asgje..jetojm ne nje bote ku e vetmja gje qe kerkojk te partneret eshte sinqeriteti dhe besnikria qe shum pak e gjojm sot tek njerzt..perpara se ti kerkojsh partnerit ose partneres kto gjera konsultov me veten se a i posedon ti kto gjera se pari…ka femra qe ngajn veq mas pasuris mas letrav e qe djemt qe skan nashta para po kan zemer t’madhe nuk i vlersojn por jeta fund ju jep msimin e merituar e ka meshkuj qe nuk vlersojn nje femer sinqert po shkojn mas bitch-av e fund lypin femer ndershme as kta nuk meritojn femra t’ndershme…ket jet ndoshta i arrisim krejtat si punen si paren si krejt po rehatin shpirtore zor o me arrit …ktynehere dashnit jan kan perjetshme se kur e kan dasht dikan nuk kan shku mas tjerav po ka dasht at person ne varfri ne te keq ne te mir sot nuk ndodh ajo …pse moj moter ose ti vlla shkon mas tjerav a mendon se tjetra /tjetri ka me kan ma i mir kurr jo tybe veq edhe ma zi ket jet askush so perfekt po secili o unik ne veten e tij sa ja kqyrni metat e ni personi mundohni me ja gjet t’mirat e qato t’mira met dhon vullnet me vazhdu se jem lodh perbes qdo dit ndarja ndarje ndarje dhe vetem ndarjee pooo dojm dashni sinqerta qdo njeri let jep dashni sinqert edhe nese i kthehet formen tjeter se gjithmon e ki ndergjegjen e paster spaku thu qe une jam kan e sinqert edhe pse ka ndodh kjo e jo me than normal ma ka qu Zoti se erdhem te ndarja se kam rrejt ose qka po di…mos hulumtoni shum kalueren e ni personi secili ka kalumen e vet nese pajtohesh me kan me to mo andej mos hin sepse nuk lejon me vazhdu nga e ardhmja,perkundrazi njerzt qe kan te kaluar te keqe bash ata jan qe rahatojn ma shum se sa ata qe skan hiq e s’prekin tok…kam shum sene me vazhdu ama spo du me u bo e tepert ju pershendes te gjitheve.