Kur isha ne Kosove si gjejsha rrobat e mija, kur u ktheva i gjeta te shqyer me shenje te kuqe... | Histori Të Jetës

Kur isha ne Kosove si gjejsha rrobat e mija, kur u ktheva i gjeta te shqyer me shenje te kuqe…

Kur isha ne Kosove si gjejsha rrobat e mija, kur u ktheva i gjeta te shqyer me shenje te kuqe… -Miredita gjithve.Jam nje vajze 27 vjeqare jetoje ne zvicerr para dy muaj kisha poshime dhe vendosa qe te shkoj Per vizite ne kosove sepse atje klam disa familjare dhe kisha nje kohe qe nuk isha ne vizite dhe vendosa qe kete pushime te kaloje ne kosove mir qendrova disa dite po kisha motren me te cillen dilja qdo here po ashtu kisha dhe vajza te dajes qe isha non-stop me to dilnim te shetisim qdo dite vetem ne mbremje u ktheheshim ne shtepi por diqka nuk ishte ne rregull me rrobat e mia sepse sa her dilja une e dija se si i leja rrobat sepse ne shtepi tende mund ti lesh gjerat pas asnje probleme por Per mua Nuk ishte ashtu sepse sa her qe une dilja nga shtepija i nderroja rrobat dhe i paloja ashtu siq une Di por ndodhi qe nje dit vendosa me motren te vishemi njejt sepse te njejtat rroba qe une i bleva Per vete ja bleva edhe asaj dhe keshtu vendosem por diqka Nuk ishte ne rregull sepse rrobat e mia nuk ishin askund ato rroba qe une vendosa Ti vesh Nuk Jan askund dhe fillova te bertas Kush mi ka marre Po mami me thonte shiko mire Mos ndoshta i ke futur tjeter kund dhe ke harruar mir kaloj ajo dite vendosa te vishem ndryshe nga motra ime dhe Nuk vazhdova me teper te bertas ndegjova fjalet e mamit por kjo Nuk ishte hera pare keshtu vazhduan edhe dy tri hera te tjera Rrobat e mia nuk ishin askund dhe kisha rroba qe une Nuk i Kam perdorur fare keshtu kaloje pushimi Per mua dhe rrobat Nuk i gjeja nuk e dija qfare Po ndodhe apo Kush eshte ai njeri qe me bene kete dhe si eshte e mundur qe dikush te futet ne dhome dhe te mi merte rrobat Po sikur te me pyeste apo qe Ti shihja vesh dikujt Per mua ishte me lehte por Nuk e Di Kush e bente kete kur erdhi koha qe te kthehem ne zvicerr vendosa Ti paloja rrobat e mia ne valigje Po kjo ndodhi dy tri para se te nisem Per ne zvicerr i paloja rrobat dhe aty i pash te gjitha rrobat e mia qe une i kerkoja me heret dhe Nuk i gjeja kurse kur ishte koha qe te kthehesha i gjeta beja pytje Kush eshte Ky persone ne kete shtepi qe e Bene lete gje qe Luan me rrobat e mia Per qfar arsye dua te di qfare me beni por askush sme tregonte asgje me humbin rrobat ne fund te pushimit i gjeta mire u ktheva ne zvicerr dhe vendosa qe Ti heki sendet nga valigja dhe kisha nje bluze te cilen e kisha perdor vetem nje here ne kosove dhe are bluze kur u ktheva e pash qe ajo bluz ishte e shkyer ne dy vende nje vend ishte Shum dhe ne vendin tjeter me pak dhe ishte e lidhur me nje pej shume te vogel dhe me ngjyre te kuqe dhe Nuk mendova asgje diqka te keqe sepse asgje sme ka ndodhur i tregova motres dhe vajzes dajes de qfare i ka ndodhur bluzes time dhe me than gjuje Mos e perdore ate bluze me.Po si eshte e mundur qe une njejten bluze e palova mir ne valigje dhe dikush e ka hapur valigjen time e ka bêre kete gje dhe e ka futur prap ne valigje.Ju lutem me tregoni qfare te beje bluzen e Kam gjujt por Kam nje frig Mos me ndodhe diqka e keqe Ju lutem me tregoni qfare te bej Ti gjuaj te gjitha rrobat qe kisha me veti ne kosove apo qfare te beje nese dikujt i ka ndodh i njejti problem me jepni nje keshille Ju faliminderit