Kur i thash "Ik puno, na sill buk me henger", me beri per spital, nuk i interesoi qe jam shtatzane! | Histori Të Jetës

buk me henger

Kur i thash “Ik puno, na sill buk me henger”, me beri per spital, nuk i interesoi qe jam shtatzane!

Kur i thash “Ik puno, na sill buk me henger”, me beri per spital, nuk i interesoi qe jam shtatzane! – Pershendetje! Anonim doja te ju tregoja dhe un historin time nje histori te trishte. U martova 18 vjece me dike qe e njofta vet por mesa duket nuk e kisha njoftur sic duhet kur u martova cdo gje shkoj mir 2 muajt e para pastaj cdo gje mori nje kthes te papritur filluan maltretimet me te cilen do tu perballja cdo dite ai kishte disa vese qe un nuk i dija pinte pafund dhe gjith diten rrinte rrugve nuk punonte prap se prap durova mendova se do te ndryshonte kaloj nje vit edhe ngela shtatzan ai filloj te me maltretonte sepse un i thoja na sill me henger ik e puno edhe kshu niste sherri e me maltretone kur kam qen shtatzane me ka gjuajtur me hekur rrobash me beri per spital merte gjesendet per tme lenduar flej me lot ne sy edhe pa henger vec zoti e di cfar kam hequr cfare nuk bente masi linda shpresoja se per hir te fmis ai do kthente por cdo gje ishte e kot ai bente me keq shpesh u shtrija pa henger si e si ate kafshat buk qe do haja un ta hante fmija kush kishte mundsi me sillte per te henger na kishte len ne meshir te fatit cdo dit u zinim pasi vinte i pir me rrifte cdo dit vazhduam kshu per 4 vjet. 4 vjet maltretime qe vec shpirti im e di cfare kam hequr sa her vija tek familja ime mu dukte sikur rash si veshka mes dhjamit mu ngopte barku me buk pavarsisht se familja ime me ndimonte shum ato lek qe mi jepnin ti kisha ne rast nevoje ai mi merrte gjithmon i harxhonte. Shum her tentoja te lendoja veten por ne moment te fundit u pendoja per hir te vajzes me vinte keq se e dija qe sdo e mbante askush e sidomos ai doja ti jepja fund ketij ferri se vetem martes nuk mund te quhej por me vinte turp se e dija qe te gjith do me paragjykonin dhe pse skisha faj kaluan koh derisa nje dit ishte duke me maltretuar me te vertet nese sdo vinte dikush me nderhy un sot do kisha vdekur dhe vajza ime sot do ishte jetime mora familjen time ntelef i tregova si ishte puna dhe i dhash fund ktij ferri. Ai tashi me lutet thot kam ndryshuar por un nuk e besoj se e di qe sdo ndryshoj kurr nuk esht penduar me te vertet i ka vetem fjal jam e sigurt familja ime esht shum e merzitur ju vjen turp te dalin deri tek dera prej paragjykimeve ndonjeher me thojn jepja dhe nje shanc por un smundem te shkoj perseri po bej 6 muaj qe jam ndar edhe po te shkoj prap me duket sikur do vdes atje mduket sikur do me shembet e gjith bota pavarsisht se i kam humbur cdo shpres per ta filluar jeten serisht me duken sikur cdo njeri esht si ai e kam shum te veshtir te heci perpara shpresoj qe nje dit zoti te bej mrekulli per mu dua vetem te buzeqesh nje dit me gjith zemer se u ladha duke ber nje buzqeshje fallco i lutem zotit vetem tme bej te lumtur kaq dua nga kjo jet mizore.