Kur hyra ne burge nje burre deshironte mardhenje me mua,Gruaja ime ende nuk din asgje per ket pune dhe... | Histori Të Jetës

Kur hyra ne burge nje burre deshironte mardhenje me mua,Gruaja ime ende nuk din asgje per ket pune dhe…

Kur hyra ne burge nje burre deshironte mardhenje me mua,Gruaja ime ende nuk din asgje per ket pune dhe…-Po du me ju shkru histori te jetes se e kom ni histori qe jo shume veta munden me perjetu ose me kuptu. Nese i kisha pas met e sotit kurr ne jet se kisha bo at gabim qa kom bo une at dit. Skisha dite as qysh me reagu as qysh me vepru se sish leht me shku nburg per diqka kaq tvogel edhe me hek prej burrav tjer aty tut ngacmu sidomos kur ki gru e fmi edhe sje prej kategoris bulashave. Une jom ni burr i martum me ni jete shume thjesht punoj si krejt dyeja edhe qe 15 vjet jom i martum e kom fmi. Gjith jom munu me u kan ne udhen e Zotit ne udhen e drejt mos me dal jasht kornizav po taksirati gjithka po tnxijke. Dola ni dit me gru e pata 9 muj shtatzan edhe e kishin rrok dhimt tasht qishtu tu u munu me u gut mnalen policia se ja shkelsha 100 ore nqytet aty plot kalimtar normal rrezik po kur e ki rastin qe evladi pe qet kryt gati permas nkerr normal qe prej tute e shkel gazin edhe ec ma shpejt. Ma futen ni denim tmire 100 euro po skisha kohe me shku me pagu se se kisha lan pa shku se per 100 euro sisha hi kurr ne burg .. edhe qishtu dite pas dite tu e lan nazgja e sene mnalen apet policia edhe drejt nburg. Mthan me nejt qaty 24 ore po kur hina qka me hi se. Qysh menojsha une qe o neper filma haj medet as ngat si afrohet, kom menu sidomos ktu nKosove qe shqiptari e nimon njani tjetrit a krejt tjeter sistem ish. Mu afru njani tha per qka je hi thash o per ni denim tkerrit se tybe per sen tjeter as skom vra kon as skom lendu kerkon edhe po ma bon ai tkish kujdes se ktu ka me burg perjetshem qe kan ba sene tmerrshme e mos u bo budall mi leju me tprek se vallahin ta ngulin qe sdin ka po tvjen. Nejse qato 24 ore veq me tut tu nejt non stop masi mparandaloj qaj njeri edhe mas nja 6/7 ore qe hina nburg pom afrohet ni burr afer 60tat edhe po ma bon si pjeshk koke tamon per qef tmij qysh i du une qishtu t’ri. Khaa e dijsha me bo me rrok boks mlajn ma gat ktu thash dosti jem gabim e ke mar kit bised kshtu qe shko tjeter ka se une pjeshk me lesh jom sjom per ty dosti jem, per gra jom une skom pune me burra. Aty ja nisi mem kap me zorr u munojke mem dh*** po une qishtu me forc e thirra gardianin edhe erdh edhe tha largohu prej tij se per ndryshe ke tu mbo pershesh per 6/7 ore po une me u kthy te gruja gjys njeri. Kur mperfundoj 24 orshi u ankovs npolici edhe ja nisen me kesh me mu thojshin sen so kjo, paske pshtu leht masi tka qellu naj gardian i mire se tish kan naj njo i keq qaty ishe met me to edhe ishe bo kur** e tij edhe qare skishe pas se qiky njeri qe po e pershkrun tij osht i denun me burg perjetshem per shume krime tndryshme kshtu qe ai kurr ma gru me sy ska me pa edhe munohet dikujt me ja ngul kush tja majt. Ncncn spo di a ka ksi sene edhe ngurbet veq un jom tmerru per veti ktu nKosove edhe jom met si me traum, spo guxoj as grus me i kallxu as kerkujt hiq po spo di qysh me hek kit far ankthi tasht se non stop rri nsiklet se qato 24 ore qe i kom perjetu une ishallah Zoti kerkujt nkit jete sja qon me perjetu se skish ma keq se me tprek dikush nmoral apo me ta bo jeten qaq keq sa qe detyrohesh me kajt edhe plus jom burr i martum. Spo di tlutna qysh me qetsu kryt tem se boll ke ma tu vujt, kan kalu 11 muj as beben tem spo muj me kap me puth qysh duhet pa menu per at lludin atje e pa u tut se lindja e fmis tem mka pru me bo gabimin edhe nfund me ra une burg. Naj sygjerim tlutna se si shqiptar po ju ves se boll kem hek prej shkive e tasht kom nevoj per ndihme se per psikolog jom ba vallahin …