I dashuri me don mua dhe jo gruan e tij,Kam bukuri kam trup i kam te gjitha... | Histori Të Jetës

I dashuri me don mua dhe jo gruan e tij,Kam bukuri kam trup i kam te gjitha…

I dashuri me don mua dhe jo gruan e tij,Kam bukuri kam trup i kam te gjitha…-Mirmrama dhe pershendetje e di qe keni me msha po sma nin qka thuni me ransi e kam jeten tem perfekte.Grat ku por martohen zakonisht pe lshojn veten krejt po doken taman te gerditshme sa qe spo ka motiv as burri i tynev me ju afru e normal qe burrat ju tradhtojn nashta po mledhni men naj her po badihava me do gra qe pritojn me majt veten para burrit te tynev.Un per vete kam qen e fejume per dy her me radh po me asnjonin skam mujt me vazhdu ma shum se 7-8 muj.Kur u fjevoa per her te par ai i fejumi jem me ka rreh midis kafes veq pse kam dal me pi kafe pa e pyt ato.Mendojke se tash qe jam feju ka me mburgos e kam me mdetyru me ndejt ne shtepi po nuk ju dha ma mundesija me mrreh se ja dhash letrat edhe te shpija e vet kurr ma syt sja kam pa.Edhe i fejumi i dyt mendojke se un tash kam mi lon shoqet per te,e kam me ju kushtu 100% veq te fejumit tem.Tan kohen me ka bo presion me u nda nga shoqet kur i thash un nuk i lo shoqet e mija jo per ty po per kerkon qateher e kuptoj se tentimtet e tij jon shum te kota edhe me la u dorezu.Un per vete kam nje jet shume te mir gjithmon mundohna me u knaq edhe mos me mndu per feejes e martes ma se kaniher po mdoket e kot gjithqka qka ka martesa.Po del ni femer si un ta ben burrin per vete edhe mbet me gishte ngoj.Un tash jam ne lidhje me nje burr te martum u patem njoftu ne diskotek.E mas dy dite me tregoj qe esht i martum edhe pse me erdh pak vshtir po skisha qka me bo se tash mo kish ndodh e skisha qysh me qbo.Ni nat dulem ne disko e pas diskos shkum ne motel edhe masi bonem mardhanje ja nisem me fol per jeten ne pergjithesi .I thash a bon me te pyt diqka tha po urno.Thash pse ju krejt burrat e martum 90% prej tynev i tradhetoni grat ka te sillni.Tha un per vete e tradhetoj se gruja jem nuk ta qon mallin e grus te martume po ta qon malline nje femre qe ka mbet te shpija dhe ka ra ne depresion.Gruaja jem nuk e mban veten aspak hiq un lakmoj saher qe dal ne qytet kur i sho femrat ne qytet edhe kthena ne shpi te gruja jem e sho pa pik kontrolle osht ndaj vetes se vet e plot e plot sene me tha qe me te vertet ai e kish me te drejt me u shpreh qashtu perderisa gruaja e vet nuk osht e afet me tehrhek burrin e saj nuk ka ma keq per mendimin tem.Shume gra na ofendoni neve feemrave qe dalim me burra te martum po asniehr nuk ndalni me fol me veten edhe me gjet problemin se pse ju kan tradhetu??Po na nuk kemi faj oj zonja se burrat e juv vet na vin ne prehrin ton ato kan qef shum me kon me neve se e folin shlir ato qka e ndjejne e nese e shprehin para juve ata se qka e ndjejne ju ja thoni 100 fjal te keqija po pra ky osht njoni prej problemeve qe pse ju tradhetojne burrat e juv.Nese me lejohet diqka me thon per grat te cilat tradhetohen nga burrat e vet.Me mire e keni mbajeni veten e kujdesuni per veten e mbane veten se vjen dikush si un e jav mban burrin me jav ngat vetit e nuk i jep 5 pare se qka thuni ju a kani apo nuk kani.A kam faj un qe jam ma e bukur se gruaja e tij dhe e kam trupin me te mire se gruaja e te dashurit tim.?? Jo un nuk thom se kam faj se un e maj veten jam shum zonje edhe ta terheku secilin mashkull e nese juve ju vjen burri ne shtrat naten e ju vjen era sterrvin ose dokni keq per faj te juvin ee ateher koka faji te ju a po ??KJo osht qe secila gru duhet me e dit sepse ne dit te sodit edhe femrat edhe meshkujt po e mbajn veten e do do prej juve qe qohni thuni un se mbaj veten se e kam fmin kam shpon me fshi kam ata kam ata po oj zonja krejt ikan kto pun po dikush osht ma e paster dikush jo e dikush sikur ju qe mundohet me gjet arsye pse vet osht e pa paster edhe gjen koh me fol keq a knej e ka fajin vet ateher perballuni me realitetin.Un jam shum happy me jeten tem pervete nuk e kam problem me dal edhe me burra te martum,kur e di qe ata nuk po dalin veq me na shtrytezu po po dalin se po dojn me gjet lumturi ne kraht ton dhe ne fund ndoshta e gjej nje qe e ndaj nga gruaaja komplet dhe e mar nga vetja pse jo nuk jam as e para a as e fundit.Me falni se nashta e tjerra pak si shum po pata deshir ne gjdo detaj mu ndal e nuk besoj qe kam fol diqka qe nuk esht shpresoj te me kuptoni ashtu siq un ju kuptoj juve kur me shani sepse nuk dini me shume.