Kur e shikoj veten ne pasqyre, e mallkoj veten se e kam nda nje qift me nje femije... | Histori Të Jetës

Kur e shikoj veten ne pasqyre, e mallkoj veten se e kam nda nje qift me nje femije…

Kur e shikoj veten ne pasqyre, e mallkoj veten se e kam nda nje qift me nje femije… – Prsh , doja t ndaj me ju historin e jetes sime . Shpresoj te me kuptoni dhe pse justifikim per veten s kam . Jam nje vajz e thjeshte dhe e qete , qe e vogel m ka mungu teper dashuria e familjes , asnjiher nuk m kan dhen as dashuri as perkrahje si cdo fmij tjeter , per ket arsye qe kur km qen 16 vjec kom nis pune , dhe keshtu nuk dgjoja mallkime e te bertitura nga nena dhe babi , ndersa paradite shkoja n shkoll me rezultate te mira . Ne perfundim te vitit te pae u lidha me nje djal , ai me donte , u be perkrahje per mua , qdo dit m jepte lumturi , pir nje dit ai u largua per pun . Per nje vit nuk u takuam fare , dhe vereva se ai ndryshoi komplet , behej xheloz , nuk donte te dilja , s m donte me . Dersa nji dit vendosa ti jepja fund pasi un vuaja nga familja e s doja t vuaja dhe nga ai , pasi ai ndjenjat si pati ma si m pare. Ne jet periudh pa dashje civa nje ftes nje djali ne fb . E pranoi dhe me shkruajti , nisem te flisnim dhe shkembyem nr . Me tha se kish nhe femij por ish i nda nga gruja . Dhe i thash ok skgj . Qdo dut lidhja jon u be me e fort takoheshim perdite, dhe ndjenjat per te u ben aq te medha ,mendova se zoti m kish par dhe me dha lumturi por qdo gja u permbys kur nji dit m tha se kish vendos ti jepte nj munci gruas dhe te jetonte bashk ne femijn . Ok i thashe ,e respektova vendimij e tij. Ika qete dhe me syt me lot . Vetm qaja ,ai nuk m foli per nj jav . Pastaj m shkruajti m tha ta takoja dhe e takova . Se di si fola serisht . Dhe akoma i flas , une e dua e ndjej qe ai me do por ndihem e shkaterruar . I them ti japim fund rrim pa folur dhw prap me flet. Po vuaj cdo dite . Po tretem pak nga pak. Kur shof veten ne pasqyre me vjen te vdes . Mallkoj veten . Por cfare te bej. Ndihem ne faj ndaj gruas se tij . I them qe ms ti bertasi por ta doj shum ,mos ta merzisi dhe ai me thot qe ajo nuk merzitet me te ,dua ti largohem perfundimisht por s di se si. Ju lutem me ndihmoni si ta harroj . Me besoni ndihem shume keq . Une nuk jam e keqe , nuk dua ti bej keq kujt . Zoti me falte per ket dashuri . Sikur dikush te me kuptonte , me eshte merzitur jeta . Me ndihmoni cfare te bej