Kunata u sillke si komandant ne shpi, me malltretoj sa qe humba dy shtatzani, tani Ajo u martua dhe nuk mund... | Histori Të Jetës

komandant

Kunata u sillke si komandant ne shpi, me malltretoj sa qe humba dy shtatzani, tani Ajo u martua dhe nuk mund…

Kunata u sillke si komandant ne shpi, me malltretoj sa qe humba dy shtatzani, tani Ajo u martua dhe nuk mund… – Pershendetje ,deshta te shkruaj nje histori timen ju lutem postone sa me shpejt qe te jet e mundur kam nevojë për keshillat e lexueseve dhe kisha pas deshir me se shumti nje keshill … spo di nga tja filloj per jetenn time …jam nje grua e martuar qe 15 vite kam femij elhamdulilah ,me burr kaloj shum mir por eshte i urtë shum ,per mua por edhe per te shtepis se vet ,dhe ta them nje gje dhe burri i urt spo te dufke se krejt po te kqyrshin me te shkel e mete poshtersu dhe po hekshe shum ,un prej dites qe kam hy ne ate shtepi kim pas maltretim psikike kam kekur shum prej vjerres dhe prej kunatave ,kur jam martu ne ate koh kunaten e vogek a kam gjet ne shtepi pa martu ajo kishte qene aty komandant per gjithqka por dhe per mua ,un me than te drejte me shum e kam pas burr ate sesa burin tim ,kurr as te familja ime skam mujt mes shku pa e pyet ate edhe pse burri im me ka then shko ,bash kur kom pas ndoj dasum a ndoj zjafet te tmit ajo ka then bash qate dit hajde pe hallakatum shpin me fshi veq per mos me mujt un me shku ..kur kom mbet shtatzane u lut qe ta qes ate femij ..tulifar malltrerimi me kan be veq te abortoj por dashti zoti linda shendosh e mir … dy lindje tjera mkan detyru ti abortoj ..me kan then kena me ta qit faqen e zez per minati kan vjedh numra e telin tim dhe i kan thirr kan kan mujt te sebepev te mijat dhe ju kan then gjithqka per mu kinse un po jav beje ,,edhe pse asgje sju beje gjitha punet i kryej vet vetem nje her ne muaj e vizitoj familjen time ..spo di me dasht mi numru bahen shum qe as me goj me fol smun me tregu se qka me kan bere ,tash mas nje kohe kunata vogel po e njejta ndau burrin nga gruaja ashtu si mu qe ka dashu te me ndaj nga evlad e mij ne dit te bajramirt qe sa komdejt te familja me ushtojke ne vesh zani djalit tim dhe e mallokova ate dit ,mbas nje kohe e ndau burrin nga gruaja dhe u marrua ne tre fmi i la jetima pa nene ,tash vjera ime po qane qka bera un qe ma qiti zoti fytyren e zeze ,jo jo zoti eshte i madh se per drejt te zotit jan munduar te me poshojn mua edhe pse te gjith me njohin se si jam ,u martua qe 5 vjet ende ska fmi ska lene mjek e as hhoxhe per pa shku dhe kot se koti qane dhe mo thot ti ke faj qe kam ikur dhe ti ke faj qe un s beje fmi ,nje dit i thash jo jo un skof faj qe ti sben fmi ajo o pun e zoti ,zoti eshte me madhi se nuk eshte leht te te detyrojn te abortosh jo e din ajo dhe thet ,se di ndoshta ju kujtohet un jam po ajo e njeta qe sgkruaj hostori qe burri i kunates bi(dhandrri me ka hy ne shtepi dhe menka ofendu rende dhe ka hy e mes meje dhe burrit )gjithqja kim perjetu aty ,tash kan kaluar 15 vitr une ende ashtu ,un kom mendu qe me kohen ndalen ndonjeher por e kot ansjeher skan te ndalur ,tash bijat erdhen beren poteren vet dhe u qunen se edhe burri jav tha do fjale se e kan tepru me te gjitha sendet veq kur u qunen dhe tash po thon ba ka perzan kunata …ngjesin fjal shtojn besoni qe jom shum keq se me kan mbulu padrejtesit ne kete shtpi leje psiqikisht por edheshpirtnisht sjom mir edhe me shendetin tash vjerra u qart lo del naper kojshi fol qeshtu kjo mi ka perzan bijat qikat un hisen kom me jav qit qikav kjo kshtu kjo ashtu ,per drejt te zotit ,punoj si sherbetore e tyne leje qe sem ndimon lo veq gjun sende mem shti me fol ,jom lodh nga jeta besoni…..ju lutem le te jet Anonim postone sa te keni mundesin me shepjt.