Kunata nuk e han buken time se un i mbaj thonjet e gjate, Mendoj mos e ka prej xhelozie se krejt me lavdojn... | Histori Të Jetës

Kunata nuk e han buken time se un i mbaj thonjet e gjate, Mendoj mos e ka prej xhelozie se krejt me lavdojn…

Kunata nuk e han buken time se un i mbaj thonjet e gjate, Mendoj mos e ka prej xhelozie se krejt me lavdojn…-Pershendetje stafi dhe te gjith lexuesit e ksaj faqe. Jam nga fb e nje tezakes dhe kisha pas deshir te tjet anonym. Ndoshta jeni lodhur me kto historia jo vjehrra jo burri jo ai jo ky. Por sun pe mbaj mrenda qka jam tu hek prej nje kunate( motra burrit) burri i 6 motra por njera prej tyre sdi ka dul keshtu. 5 tjerat jan te dashne jan zemer te mira si mi pas motra as me motrat mia se qoj ma mir si me to por. Por e 4terta jeten esht tu ma nzi. Sdi qka ka. Tana te mira i ka. Burrin e mir po fmit e mir po sdi qka esht qu pesh kshtu e ka marr inati nmu pa i ba asgje kurr. Qe 15 vite martes i kam jetojmi krejt jasht e krejt neper banesa jem. Vjehrrit mashalla te qet e te mir. Por kjo a? Qe shembull dola nje dit e pata ble nje fustan te bukur per veti e burri mi dha do pare se ishte pak i shtrejt. Ja dergova kunatave Foto. Krejt ma banen i bukur sa mir pot rrika e gz e tjer. Bile njana me thirri direkt ne tel e tha ta mos gabo me kthy se shum pot ka hije. Kjo thiu e kish pas thirr burrin tem e tu i than at lan mend oh vlla a. Me qato pare 10 fustana edhe mat mira i kisha ble ma mir nanes tane me ja pas ble do kule se veq ne dy par kur ja kam ble une dish najnen e laj. 9 fmi mos mu kan ne gjendje mu kujdes per prind. Ku hini e ku sdul per nje fustan. Ne fakt vjehrrit asnja si len keq per kurgjo hiq. As nuk ankohen vetem thojn lum na qe ju kem te gjith rehat e te shendosh. I pata rregollu njeher thonjet jo vallahi te gjata por krejt te shkurta me ngjyr te let.auuuu qka me bani kush me hanger tash buken tane kurse thonjet i man vet shum te gjata. Kur i thash ashtu tha po une nuk gatuj. Kam fol me motrat tjera per kta pse ma ban ajo ashtu tu kajt ju kam than kurr nje fjal te keqe si kam than. Thojshin hajt hiqu saj kjo me krejt qashtu esht. Por spo mundem ma se po e thirr burrin tinza es i kam pa thirrjet gjith kur jam une ne pun ajo e thirr. Kur pe e ves burrin. Thot hajt moj mos ta nin tash sjan krejt mir. Po por qka i kam ba. Burri thot as vet se ngoj qka thot. Deshta me ju pyt a ta qeli ket llaf ner sy te gjithve kur te jemi bashk me me ja njeh qka jam tu i pengu. Apo ti mbylli vesht e syt e ta la me aq. Se pasha Zotin ka shum Gjana qka me ka ba…. kam frik se nje dit do te ma shtin burrin e te gjith kunder meje. Se kam ndegju se edhe neper hallk na kan me fol keq per mu. Por mua kurr sme kan interesu kur e di se sjan te verteta. Me ju than te drejt kam humb pesh shum se jam kanen e shnosh e aty kjo edhe ma zi u ba. Mendoj mos e ka prej xhelozie. Se krejt me lavdojn se jam e sjellshme me krejt. Po kjo nuk esht e keqe mu pa secila e ka bukurin e vet. Del shetitet si thot kush diqka punon ka banes mbi veten. Kushtet po. Shum jam ka pritoj me shku si vjet ne kosov shkaku saj te kam frik mos po ma prish rehatlin se te gjith bashk rrimi.