fbpx

Krejt shoqet i kam ne shkolle dhe mua ma ndaloj Babi, ai deshiron qe te jem sikur katunare…


Krejt shoqet i kam ne shkolle dhe mua ma ndaloj Babi, ai deshiron qe te jem sikur katunare… – Koshtojni 3 minuta te jetes suaj ksaj historie.. Ju lutem anonime.. Pershendetje te gjithve une jamee nje vajze 16 vjeqe pase tre mujshe mbushi 17 vjeqe.. Pasi mbarova klasen e 9 nuk e vashdova dote shkollen e mesme..edhe pse jemi ne 2021..ne jetojme ne juge te shqipris dhe ktu ska shkolle te mesme..pore gjate jetes mesova diqka..1 asihere nuk fitojn njerzte e drejt dhe zemermiret..2 askend mos duaj me shume se familjen tende..edhe pse kame maje ramzane sepse jame myslymane..dhe besoj te zoti..zoti asihere nuk mendoj per mua si i thone zoti vonon po kure nuk harron…po kure te kujtohet zoti per mua eshte teper vone….propleme kame pas qe ne shkolle pasi dukej sikusre brenda mwje flinte nje engjell..asiher nuk mund te lendoja njeri..po kisha propleme edhe ne shkolle pasi nuk mud te arsytoja shume..aasihere si shikoj njerzit ne sy edhe jame shume e turpshme..edhe kure me ngacmonin cunat gjithmon ikja prej tyre..shoqet me thonin gjithmon se je budalle se ne kete bote nuk egzistojne njerzit e mire..dhe duhet te lushe lojen e jetes se perndryshe do biesh ne nje huner e sdo dalesh me..por me shume mu thy zemra..nga gjaja ime pasi une gjithmon ikame dale familjes kunder per ta edhe kure e pyti babi te shkoj ne shkolle te ai..tha vjere te rrije so te doje pore jo ne shkolle zemra mu thye ne mira copa..pasi thashe se per ta gjithmon jame munduar dhe ata me dun po se di..edhe me pas prape se prape nuk e nxjerra mellefin qe kisha perbrenda e mbajta duke me djgure brenda..prape shpreha dashuri per ta..po brenda mej po djeget nje mellef..ne inat ipapar qe po me duket se zemra ime po ushqehet me ate mellef..me dukete sikure kame ndryshuare nga nje engjell qe rritej brenda meje po kthehet ne mellef..pa shkolle te mesme nuk munde ta arsyjetoha jeten..ishte shume e rendesishme per mua shkolla e mesme..te gjith shoqet e mia kane ikure ne shkolle..dhe pse ishin vete djalli..nuk lan gje pa bere e nuk endouan fare per ndrerin as per moralin e tyre kurse une qe u mundova shumee qe mos tjau mar ftyren familjes time qe qfar me ndodhi nuk e di po ndjehem shumee keq se si ne kete kohe te me nderpritet shkolla dhe une qe deri me tani skame lenduar anjeri dhe kame agjeruar zoti nuk mendoi per mua fare..prandaj ne kete bote gjithmon mbizotreon e keqja…