Kerkova arsyjen PSE deshiron te largohesh tha "Ti thuaj c'te duash, te dua shume por me harro"! | Histori Të Jetës

por me harro

Kerkova arsyjen PSE deshiron te largohesh tha “Ti thuaj c’te duash, te dua shume por me harro”!

Kerkova arsyjen PSE deshiron te largohesh tha “Ti thuaj c’te duash, te dua shume por me harro”! – Pershendetje , anonim ju lutem! para 2 muajsh u njoha me nje djal nga kosova ne fb dhe fillum tu fol bashk qdo dit e qdo nat , ndiheshim shum mir kur shkrushim bashk dhe un fillova te kisha besim ne te sepse zakonisht nuk ju besoj rrjeteve socjale , por aj u sillte aq mir sa me beri qe ti pranoj ftesen , sepse ne fillim nuk e pranova dhe as qe ju pergjigjesha mesazheve te tij, por aj insistonte ! gjat ktyre 2 muajve aj me shprehu dashurin e tij ndaj meje , me thoshte qe me donte shum dhe qe i kisha nryshu jeten dhe qe isha gjithqka per at njeri , un nuki i thash as po as jo por i thash tja lejm kohes dhe kur te vendosim na te takohemi dhe gjithqka tja shprehim ne sy njeri tjetrit sepse un nuk kam pas kurr lidhje dhe nuk ju besoj aq leht djemve sepse du qe te dashurohem nje her ne jet dhe atij personi tja shpreh dashurin perball jo ne fb apo ne telefon …. aj djali pranoj dhe vendosem qe te njihemi ne fb dhe aj te rregullonte jeten e vet ne suedi dhe un te mbaroj studimet e larta qe kam nis ne nje shtet tjeter , aty ku jetoj aktualisht ( nuk jetoj ne kosov)! dhe sa her aj me shprehte dashurin un i thoja qe te mos u nxitonte sepse ndoshta do detyrohet qe per letra e pasurij te njohe dike tjeter aj me thoshte qe kurr sdo ndodhte sepse me donte shum dhe u betote ne zot dhe ne vlla e moter ! por nje nat e verejta qe po folte nryshe dhe i thash se qfar kishte, aj me tha qe ta harroj , un i kerkova sqarim aj nuk mu pergjigjte drejt, veq me tha qe familja e vet i kan gjat nje vajz ne suedi qe mund ti siguronte letrat dhe pastaj e mbylli .. diten tjeter vazhdoj duke shkrujt dhe un i thash qe pse me shkrun perderisa ke gjet tjetren aj me thoshte qe me don dhe qe me at qik sdo u martonte kurr sepse veq me mu do ishte i lumtur , un nuk po kuptoja i thoja nese esht keshtu pse me thu me te harru , por aj nuk u pergjigjte ne menyr konkrete veq thoshte ” thuj qa te dush , te du , por me harro ” , deri sa nje nat e pyta se pse po sillet keshtu dhe nese donte qe ti japim fund ksaj historie , aj ne fillim nuk u pergjigj direkt por me thoshte qe me don dhe qe sdo me harroj por ne fund mbasi kembengula duke e pyt me tha qe ta vazhdoj jeten pa te !…dhe tani po shkruaj menyren se si u sill me mu , se si pa asnje arsye konkrete me tha qe te vazhdoja jeten time …e di qe do ta lexosh ket histori dhe qe do ta kuptosh se kush jam , por dije se kam ba shum gabim qe te rrespektova dhe qe u mundova te te gjendem afer kur ti kishe nevoj per mu , ti nuk meritove asgje sepse per ty nuk kisha hiq vler , se nese vertet do me kishe dasht ashtu siq me thoje te pakten do me kishe than qe don qe te perfundoje kjo histori duke me dhen nje arsye taman si djal 24 vjeq jo siq bere ti qe u sille si nje adoleshent 16 vjeq ! …. si mendoni ju miq si ta quaj un ket njeri , mashtrus , genjeshtar, i poshter , apo njeri qe lakmon pasurij , apo i pa bes ,???? panvarsisht qe si shqiptart e shqipris si shqiptart e kosoves jan njerz besnik , mu ky njeri mu duk i pa bes ne ket rast … nga ky njeri u lendova shum sepse kisha besim , por besoj se zoti vonon por nuk harron ! dhe nje keshill nga un per te gjith ju miq , kurr mos u nxitoni sepse koha verteton gjithqka , mua kjo shprehje me ndimoj shum sepse i lash koh qdo gjaje dhe ne fund ky njeri e nxori veten se kush ishte !